X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ekspert: afera reprywatyzacyjna została skanalizowana

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2018 12:01
Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz ponownie ukarana finansowo przez komisję weryfikacyjną. Powodem zasądzenia grzywny w wysokości 30 tys. złotych była jej absencja na rozprawie ogólnej w charakterze świadka, mimo prawidłowo dostarczonego wezwania. Między innymi na ten temat mówił w Polskim Radiu 24 dr Tomasz Luterek, ekspert ds. reprywatyzacji.
Audio
  • 12.07.2018 Afera reprywatyzacyjna - kontrolowane rozbrajanie? Gość: dr Tomasz Luterek
Widok na centrum Warszawy
Widok na centrum WarszawyFoto: Skitterphoto/Pixabay/Domena publiczna

Zdaniem dr Tomasza Luterka, wymiana ciosów pomiędzy komisją weryfikacyjną, a Hanną Gronkiewicz-Waltz skutkuje rozmyciem istoty problemów, które doprowadziły do rażących nadużyć w Warszawie.

- W 2016 powstaje komisja weryfikacyjna, od początku jej zgodność z konstytucją jest podważana. Okazuje się, że profesor prawa ma prawo decydować o tym co jest zgodne z konstytucją, a co nie i konsekwentnie nie stawiać się przed komisją weryfikacyjną. To wszystko powoduje, że w trakcie tej afery nie mówimy o kluczowym rozwiązaniu problemu, czyli co zrobić z prawami byłych właścicieli, jak je zaspokoić itd. Mówimy tylko o tym czy Hanna Gronkiewicz-Waltz pojawiła się przed komisją, czy nie, czy się obraziła, czy coś odpisała - stwierdził ekspert.

Autor książki pracy "Reprywatyzacja. Źródła problemu" mówił również o znaczeniu afery reprywatyzacyjnej. - Jej wybuch przypada na 2016 rok, czyli na dwa lata przed najbliższymi możliwymi wyborami. Idealny czas na to, żeby rozbroić tę aferę. Gdyby ona wybuchła teraz, w obliczu wyborów samorządowych, to jej oddziaływanie byłoby pewnie zupełnie inne. Takie analizy już się pojawiały i wiele wskazuje na to, że jest to kontrolowane rozbrajanie. To pokazuje w jaki sposób afera reprywatyzacyjna została skanalizowana - ocenił dr Tomasz Luterek.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Jakub Kukla.

Polskie Radio 24/rr

_________________________

Data emisji: 12.07.18 

Godzina emisji: 10.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Komisja Weryfikacyjna ds. reprywatyzacji. Podsumowanie roku działalności

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2018 14:19
– Ważne, że udało się wstrzymać reprywatyzację w Warszawie oraz nagłośnić przypadki patologicznej grabieży mienia należącego do miasta – podkreślił Piotr Ciszewski, prezes Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów. W sobotę odbyła się konferencja prasowa członków Komisji Weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji, którzy podsumowali roczny okres swojej pracy. W Polskim Radiu 24 również komentarz Jana Popławskiego (Miasto Jest Nasze).
rozwiń zwiń