X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

III Szczyt Przewodniczących Parlamentów Państw Europy Środkowej i Wschodniej

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2018 14:50
W Warszawie rozpoczął się III Szczyt Przewodniczących Parlamentów Państw Europy Środkowej i Wschodniej. Politycy będą rozmawiać o wzmocnieniu współpracy parlamentarnej dotyczącej energetyki, polityki transportowej, międzynarodowej, migracyjnej i zrównoważonego rozwoju. Wydarzenie relacjonował reporter Polskiego Radia 24 Karol Surówka.
Audio
  • 12.07.18 Grzegorz Gil i Karol Surówka o III Szczycie Przewodniczących Parlamentów Państw Europy Środkowej i Wschodniej
Marszałek Sejmu Marek Kuchciński  i marszałek Senatu Stanisław Karczewski podczas uroczystości otwarcia obrad.
Marszałek Sejmu Marek Kuchciński i marszałek Senatu Stanisław Karczewski podczas uroczystości otwarcia obrad. Foto: PAP/Paweł Supernak

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński przed rozpoczęciem obrad napisał na Twitterze, że poprzez szczyt - państwa w nim uczestniczące - chcą wnieść wkład do bezpieczeństwa Europy. „Kierujemy się przeświadczeniem o niepodzielności bezpieczeństwa niezależnie od statusu każdego państwa. Pokój i rozwój są czynnikami przyjaznej współpracy i projektów, które łączą i jednoczą sąsiednie państwa” - stwierdził Kuchciński.

- Na początku głos zabrali marszałkowie Sejmu i Senatu. Marszałek Kuchciński podkreślał, że Polska postrzega Europę jako całość, a nie tylko jako Unię Europejską. Po przemówieniu marszałków rozpoczęła się debata w ramach szczytu. Biorą w niej udział delegacje z 21 krajów, m.in.: z Węgier, Czech, Ablanii, z Litwy, Macedonii, Serbii, Gruzji, Bułgarii czy Turcji. Politycy będą dyskutowali o takich tematach jak energetyka, polityka transportowa czy polityka migracyjna. Będzie mowa o zapowiadanych od dłuższego czasu projektach, takich jak: Via Carpatia, Via Baltica i Rail Baltica - relacjonował Karol Surówka. 

W piątek, w ramach tego wydarzenia prezydent Andrzej Duda o godz. 12 wygłosi orędzie przed Zgromadzeniem Narodowym na Zamku Królewskim. Orędziu będą przysłuchiwać się goście z zagranicy, posłowie, senatorowie oraz najwyżsi rangą urzędnicy państwowi. 

W audycji również rozmowa z dr. Grzegorzem Gilem, ekspertem ds. międzynarodowych UMCS o szczycie NATO w Brukseli.

PAP/PR24/PJ

____________________

Data emisji: 12.07.18

Godzina emisji: 13:30


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Czy Europa Środkowo-Wschodnia stworzy wspólną politykę?

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2018 14:01
Dziewięć państw tworzących Grupę Bukareszteńską spotkało się dziś w Warszawie. To Polska, Rumunia, Węgry, Bułgaria, Czechy, Słowacja, Litwa, Łotwa i Estonia.
rozwiń zwiń