X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kacper Płażyński: Paweł Adamowicz wciąga Polaków w spór polityczny

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2018 14:43
- Paweł Adamowicz wykorzystuje spór w związku z uroczystościami na Westerplatte do swojej wewnętrznej polityki - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Kacper Płażyński, kandydat PiS na prezydenta Gdańska. 
Audio
  • 10.08.2018 Kacper Płażyński o uroczystościach na Westerplatte (Temat dnia/Gość PR 24)
Kacper Płażyński
Kacper PłażyńskiFoto: Twitter/Kacper Płażyński

Wczoraj, podczas konferencji prasowej prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza poinformowano, że wojsko i władze państwowe zostały powiadomione o uroczystości na Westerplatte 1 września, ale nie będą jej współorganizatorami, ponieważ "w roku ubiegłym MON brutalnie złamał wszelkie ustalenia z miastem Gdańsk". Słowa Adamowicza wzbudziły kontrowersje i ostrą krytykę m.in. szefa MON Mariusza Błaszczaka. – To decyzja skandaliczna. Przypominam, że Gdańsk to część Rzeczypospolitej Polskiej, a prezydent miasta nie ma prawa do jego zawłaszczania – oświadczył w czwartek minister.

O zamieszaniu wokół wspomnianych uroczystości mówił na antenie Polskiego Radia 24 Kacper Płażyński, kandydat PiS na prezydenta Gdańska. - Niestety prezydent Adamowicz przekracza kolejną cienką linię. Tym razem wykorzystując nasz narodowy symbol do swojej wewnętrznej wojny, jaką toczy z rządem. My, Gdańszczanie, jesteśmy tej wojny zakładnikami - komentował Płażyński. 

Kandydat podkreślił też, że jeżeli chodzi o apel pamięci, co w zeszłym roku również stanowiło kość niezgody między Adamowiczem a rządem, może go odczytać asysta wojskowa złożona z odpowiedniej rangi oficerów. - Ten zgrzyt, który wówczas powstał, świadczy o antagonizowaniu i wciąganiu Polaków w spór polityczny - podsumował Płażyński. 

Gospodarzem programu był Krzysztof Grzybowski. 

Polskie Radio 24/kad

----------------------------------

Data emisji: 10.08.18

Godzina emisji: 13.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Rzecznik "Solidarności": Paweł Adamowicz stara się pokazać Gdańsk jako osobny byt

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2018 09:18
- To kolejny przykład działalności Pawła Adamowicza, który próbuje pokazać Gdańsk jako osobny byt - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Marek Lewandowski, rzecznik NSZZ "Solidarność". W ten sposób gość Polskiego Radia 24 odniósł się do zamieszania wokół obchodów rocznicowych na Westerplatte. 
rozwiń zwiń