Poseł Nowoczesnej: opozycja powinna zmierzać do wystawienia wspólnych list

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2018 07:48
- Na każdą konkurencję polityczną należy patrzeć z dużą uwagą. Nie można mówić, że komuś się nie uda. To byłaby hipokryzja. Będziemy się odnosić do propozycji Roberta Biedronia - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Kobyliński, poseł Nowoczesnej. 
Audio
  • 05.09.18 Poseł Nowoczesnej: opozycja powinna się konsolidować
Paweł Kobyliński
Paweł KobylińskiFoto: PR24/AK

Robert Biedroń, obecny prezydent Słupska i były poseł Twojego Ruchu, zapowiedział, że nie będzie ubiegał się ponownie o fotel prezydenta miasta w jesiennych wyborach samorządowych. Polityk w lutym ma za to ogłosić nową inicjatywę polityczną. Zdaniem Pawła Kobylińskiego, tworzenie kolejnego projektu, opozycyjnego względem Prawa i Sprawiedliwości, nie jest dobrym rozwiązaniem. - Każda nowa inicjatywa na scenie centralno-liberalno-lewicowej jest rozbiciem opozycji, która powinna być razem, powinna zmierzać do wystawienia wspólnych list. Tak, by konkurować z partią rządzącą - wskazywał poseł Nowoczesnej. 

Paweł Kobyliński na naszej antenie mówił również o wyborczej walce pomiędzy PiS-em a tworzoną przez Nowoczesną i Platformę Obywatelską Koalicją Obywatelską. W tym kontekście odniósł się do akcji billboardowej, w której opozycja zarzuca partii rządzącej marnotrawienie pieniędzy publicznych. - PiS bawi się w rozdawnictwo, tworzy synekury. Dodatkowo, PiS rozdaje nie swoje pieniądze. Widzimy, jak dużą dotację dostał np. o. Rydzyk - zauważył gość Polskiego Radia 24, krytykując jednocześnie działania socjalne prowadzone przez obecny rząd. Polityk zaznaczył przy tym, że taki projekt, jak 500 Plus, trudno byłoby zakończyć. 

- To inicjatywa, która "na twardo" weszła w życie społeczne, będzie trudno się z tego wycofać - oceniał poseł Kobyliński. - Jednak kilkadziesiąt miliardów złotych, przekazanych w formie transferów socjalnych, nie zostało popartych żadną reformą systemu ubezpieczeń społecznych. Straciliśmy, w momencie szczytu koniunkturalnego, szansę na gruntowne zmiany - pointował gość PR24. 

Więcej tematów i komentarzy w całej audycji. 

Gospodarzem programu był Tadeusz Płużański

Polskie Radio 24/zz

------------------------------

Data emisji: 05.09.18

Godzina emisji: 7.10

Czytaj także

Konwencja PiS. "Premier wziął na siebie ciężar kampanii wyborczej"

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2018 21:50
- Konwencja Prawa i Sprawiedliwości była bardzo udana - ocenił w audycji Wróżenie z Faktów Bogumił Łoziński z "Gościa Niedzielnego". Andrzej Gajcy z portalu "Onet.pl" zauważył natomiast na antenie Polskiego Radia 24, że premier Mateusz Morawiecki "wziął na siebie cały ciężar kampanii wyborczej". 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dominik Tarczyński: PO nie ma pomysłów mogących poprawić życie Polaków

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2018 19:00
– Platforma stara się narzucić narrację, że próbujemy wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej. Zapewniam, że chcemy w niej pozostać. Wszystkie wrzutki PO nie mają przełożenia w rzeczywistości. Są one płytkie, prymitywne i nieskuteczne – powiedział Dominik Tarczyński, poseł Prawa i Sprawiedliwości. W Polskim Radiu 24 skomentował bieżące wydarzenia z polskiej sceny politycznej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tomasz Latos: w samorządzie potrzeba ludzi z nowym zapałem i pomysłami

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2018 15:01
– Samorządy, szczególnie te wojewódzkie, wymagają przewietrzenia. To one mają najwięcej środków finansowych i wpływu na to, co dzieje się w poszczególnych regionach – powiedział Tomasz Latos, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Jednym z głównych tematów „Rozmowy Polskiego Radia 24” były zbliżające się wybory samorządowe.
rozwiń zwiń