Mirosław Pampuch: Koalicja Obywatelska to jedyna faktyczna koalicja na polskiej scenie politycznej

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2019 11:30
- Rolą opozycji jest zachęcenie ludzi do tego, by wzięli udział w wyborach i oddali głos zgodnie ze swoimi przekonaniami – powiedział w Polskim Radiu 24 Mirosław Pampuch, poseł PO-KO.
Audio
Mirosław Pampuch (PO-KO)
Mirosław Pampuch (PO-KO)Foto: PR24/tb

Gość PR24 skomentował bieżącą sytuację na scenie politycznej. Mówił o PiS jako partii wodzowskiej. Stwierdził, że w odróżnieniu od PiS polityka personalna obowiązująca m.in. w Platformie Obywatelskiej wygląda inaczej. - Zarówno PO jak i Nowoczesna to partie demokratyczne. W odróżnieniu od partii wodzowskiej jaką jest PiS, mamy różnych kandydatów na funkcję lidera. Jeżeli ktokolwiek się zdecyduje, weźmie udział w demokratycznych wyborach - podkreślił.

Według Mirosława Pampucha, Koalicja Obywatelska to polityczne dzieło lidera Platformy . - To Grzegorz Schetyna stworzył Koalicję Obywatelską i będzie to jedyna faktyczna koalicja na polskiej scenie politycznej - stwierdził. 

Czytaj także:
Ewa Lieder 1200.JPG
Ewa Lieder (Nowoczesna): PSL i SLD tracą przy braku szerszej koalicji

Więcej w całej audycji.

Z Mirosławem Pampuchem rozmawiała Magdalena Złotnicka

Polskie Radio 24/tb

--------------------------------

Data emisji: 08.08.2019

Godzina emisji: 10.09

Czytaj także

Grzegorz Furgo: do Nowoczesnej trafiłem zły na Platformę Obywatelską

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2019 22:00
- Musimy ze sobą rozmawiać i zacząć w inny sposób wymieniać się poglądami. Jeżeli tego nie będzie, pojawią się czarne chmury - mówił w PR24 Grzegorz Furgo. - Polityka jest teatrem. Ale nie lubię wojen. Powinniśmy coś z tym zrobić - dodał.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Paulina Piechna-Więckiewicz: PO powinna się zająć swoją kampanią

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2019 08:20
- Platformie Obywatelskiej radziłabym zająć się swoją przyszłą kampanią, a nie tym, żeby próbować osłabiać inne komitety wyborcze - powiedziała w Polskim Radiu 24 Paulina Piechna-Więckiewicz z partii Wiosna. Jej zdaniem Grzegorz Schetyna udawał, że "zależy mu na tym, aby cała opozycja mogła realizować swoje postulaty".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Marcin Piasecki z "Rzeczpospolitej": ze strony Kukiz’15 koalicja z PSL to akt desperacji

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2019 20:41
– W sojuszu Kukiz’15 i Polskiego Stronnictwa Ludowego mogą pojawić się kłopoty natury jednolitości komunikacyjno-programowej – stwierdził Marcin Piasecki z "Rzeczpospolitej". – Współdziałanie to oceniam w kontekście bardzo dużej egzotyki – dodał Karol Gac z portalu DoRzeczy.pl.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jacek Protasiewicz: nie widzę potrzeby wyciągania ręki do Grzegorza Schetyny

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2019 07:46
- Ani pan przewodniczący Schetyna nie widzi potrzeby, aby wyciągnąć do mnie rękę, ani ja do niego. - przyznał na antenie Polskiego Radia 24 Jacek Protasiewicz z Unii Europejskich Demokratów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Grzegorz Napieralski: istnieje poczucie, że marszałek Kuchciński coś ukrywa

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2019 08:21
- Jedna z obietnic PiS mówiła, że będzie skromniej i nie będzie "rozpasania władzy". Dla ludzi jest to bardzo prosty przekaz: ktoś, kto nie powinien lecieć samolotem, tym samolotem leci - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Grzegorz Napieralski, senator, Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska. 
rozwiń zwiń