M. Binkowski: R. Trzaskowski nadal nie odpowiedział na fundamentalne pytania

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2019 16:30
- Rafał Trzaskowski, podczas czwartkowych burzliwych obrad Rady Miasta, miał tłumaczyć się z tego, co stało się w najdroższej oczyszczalni ścieków w Europie. Jednak prezydent Warszawy nie mógł tego wytłumaczyć, ponieważ nie pojawił się na sesji - nie krył rozczarowania radny Maciej Binkowski z PiS.
Audio
  • M. Binkowski: R. Trzaskowski zignorował Radę Miasta Warszawy (Gość PR24)
Maciej Binkowski (PiS)
Maciej Binkowski (PiS)Foto: PR24/jp

1200_ściek_Warszawa_PAP.jpg
Ścieki spływają do Wisły. Rozpoczęło się przenoszenie elementów mostu

W Sali Warszawskiej w Pałacu Kultury i Nauki odbyła się sesja Rady Miasta Warszawy, na której prezydent Warszawy miał odpowiedzieć na pytania związane z awarią oczyszczalni "Czajka". Rafał Trzaskowski nie pojawił się jednak w PKiN i reprezentował go jego zastępca.

Radny Maciej Binkowski z PiS nie ukrywał oburzenia zachowaniem radnych Platformy Obywatelskiej. - Klub PO podczas czwartkowej sesji kokosił się z półtorej godziny na zapleczu - mówił.

- Dziwnym trafem sprawa Czajki została dopuszczona pod obrady dopiero wtedy, gdy w ratuszu Rafał Trzaskowski urządził konferencję prasową - wskazywał radny.


scieki waw pap 1200.jpg
Awaria oczyszczalni Czajka. GIOŚ: spada ilość tlenu, to rozwojowa katastrofa ekologiczna

"Zastępca R. Trzaskowskiego nie potrafił odpowiedzieć na nasze pytania"

Gość PR24 przypomniał, że obrady Rady Miasta odbywają się w Pałacu Kultury, blisko warszawskiego ratusza. - To duży budynek, więc nie byłoby problemu, gdyby Rafał Trzaskowski chciał urządzić swoją konferencję tam, a przy okazji odpowiedzieć na pytania radnych - zauważył.

- Zamiast Rafała Trzaskowskiego wystąpił jego zastępca. Niestety z całej serii pytań, które mu zadałem, był w stanie odnieść się tylko do jednej kwestii: gdy popełniłem jedną pomyłkę słowną - zdradził rozmówca Antoniego Trzmiela.


Shutterstock Rafał Trzaskowski 1200.jpg
Wiceszef MSWiA: R. Trzaskowski przez 29 godzin zatajał sprawę wycieku

Radni PiS zaatakowani werbalnie przez radnych PO

Maciej Binkowski zwracał uwagę na to, że radni PiS zostali zaatakowani podczas obrad. - Platforma Obywatelska zaatakowała nas, że wprowadzamy niepokój i niepokoimy prezydenta Warszawy. Chcieliśmy zadać oczywiste pytania: jak doszło to tej awarii? Dlaczego opinia publiczna została poinformowana tak późno? Kiedy zostaną usunięte skutki awarii? - pytał.


rafał_trzaskowski1200.jpg
Rafał Trzaskowski w potrzasku. Kolejne obietnice wyborcze zagrożone

- Pytaliśmy o sprawy fundamentalne, które nadal nie zostały wyjaśnione. Dlaczego wojewoda został poinformowany o awarii dopiero w środę o 10 rano? Dlaczego Główny Inspektor Sanitarny dowiedział się o katastrofie z telewizji? Do tej pory Rafał Trzaskowski nie odniósł się do tego i nie przeprosił - wskazywał radny.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Polskie Radio 24 / kstar

* * *

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Maciej Binkowski (Radny Miasta Warszawy, PiS)

Data emisji: 02.09.2019

Godzina emisji: 15:33


Czytaj także

Wiceszef MSWiA: R. Trzaskowski przez 29 godzin zatajał sprawę wycieku

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2019 21:25
– Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy z nominacji Platformy Obywatelskiej, z drużyny Schetyny, przez 29 godzin zatajał tę sprawę – powiedział sekretarz stanu w MSWiA Paweł Szefernaker, odnosząc się w ten sposób do działań stołecznego ratusza po awarii w stołecznej oczyszczalni "Czajka".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Radna PiS podała możliwą przyczynę awarii: do błędu doszło w czasie projektowania

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2019 21:43
Każdej sekundy do Wisły trafia 3 tys. litrów ścieków z uszkodzonej instalacji warszawskiej oczyszczalni „Czajka”. – Prawdopodobnie do błędu doszło w czasie samego projektowania tunelu pod Wisłą – powiedziała w rozmowie z portalem tvp.info Olga Semeniuk. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rafał Trzaskowski: kolektorów nie uda się naprawić w ciągu kilku dni

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2019 13:42
- Kolektorów przesyłających ścieki do oczyszczalni "Czajka" nie uda się naprawić w ciągu kilku dni - powiedział po posiedzeniu sztabu kryzysowego prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Jak zaznaczył, jest za wcześnie, aby ustalić przyczyny awarii. Szukamy rozwiązań - zapewnił.
rozwiń zwiń