Przed Kongresem Polska Wielki Projekt. Górny: Polska potrzebuje pomysłów, które będą ją modernizować

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2021 17:18
- Widać, że w przestrzeni cyfrowej prowadzona jest bardzo świadoma wojna - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Grzegorz Górny, odnosząc się do XI Kongresu Polska Wielki Projekt.
Grzegorz Górny
Grzegorz GórnyFoto: PR24
XI KPWP radio baner 1200.jpg
XI Kongres Polska Wielki Projekt. Początek 28 maja

Już jutro na Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się coroczny 11. Kongres Polska Wielki Projekt, który jest efektem spotkań śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego z ludźmi nauki i kultury. Założeniem projektu było wypracowanie nowego spojrzenia na polską rzeczywistość.

- Nasz kraj cały czas potrzebuje pomysłów, które będą z jednej strony go modernizować, a z drugiej strony dbać o zachowanie jego tożsamości - mówił na antenie Grzegorz Górny. Publicysta zaznaczył, że tegoroczna odsłona kongresu poświęcona będzie kwestiom bezpieczeństwa. Jak zauważył, są one "szczególnie palące" w ostatnim czasie.

Posłuchaj
20:20 Grzegorz Górny, XI Kongres.mp3 Grzegorz Górny: w czasie naszego kongresu będziemy rozmawiać między innymi o bezpieczeństwie (Temat Dnia/ Polskie Radio 24)

- W czasie naszego kongresu będziemy rozmawiać między innymi o bezpieczeństwie zdrowotnym, żywnościowym, logistycznym, energetycznym, a także bezpieczeństwie rynków finansowych i łańcuchów dostaw - objaśnił organizator XI kongresu. 

Dziennikarz podkreślił, że obecnie "mamy do czynienia z mechanizmem naczyń połączonych". - Jeśli jeden element bezpieczeństwa pada, to pociąga za sobą resztę jak domino - dodał.

W trakcie wydarzenia zorganizowanych będzie wiele paneli tematycznych, które przeważnie skupiać się będą na tematyce bezpieczeństwa. 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Grzegorz Górny

Data emisji: 27.05.2021

Godzina emisji: 15.33

jb, PR24

Czytaj także

Michał Łuczewski: Zamek Królewski idealnie pasuje do tematyki XI Kongresu

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2021 15:53
- Będziemy mówili o bezpieczeństwie kulturowym w miejscu, które niejako uosabia niebezpieczeństwa z tego regionu, między Niemcami a Rosją, a jednocześnie też pokazuje siłę polskiej kultury - mówił w "Poranku Dwójki" dr hab. Michał Łuczewski, członek Rady Programowej Kongresu Polska Wielki Projekt.
rozwiń zwiń