Jubileuszowa edycja Festiwalu i Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej" 

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2017 13:33
Po raz 20. młodzi artyści będą uczestniczyć w konkursie wokalnym na interpretację piosenki Agnieszki Osieckiej. Do końca maja trwa przyjmowanie zgłoszeń. Po raz pierwszy festiwal i konkurs wspierany będzie przez miłośników poetki, dzięki m.in. aukcjom crowdfundingowym. O szczegółach w audycji Rozmowa Kulturalna mówiła Agata Passent, córka Agnieszki Osieckiej. 
Audio
  • 17.05.2017 Agata Passent o aukcji przedmiotów, które należały do Agnieszki Osieckiej.
Agata Passent
Agata PassentFoto: PJ

Agata Passent zaprosiła do aukcji dziewięciu przedmiotów, które należały do Agnieszki Osieckiej. Wskazywała, że związane są z duchowym światem poetki, mówiła o ich wadze z powodów sentymentalnych. Znalazły się wśród nich lupa, ceramiczne korale i rycina z podobizną Honoriusza Balzaca.

Gość Polskiego Radia 24 podkreśliła, że ma nadzieję, iż przedmioty trafią do osób, które żyją piosenkami Agnieszki Osieckiej. – Aukcja ma pomóc działać Fundacji Okularnicy. Szczególnie liczymy na hojność słuchaczy w tym roku, przed nami jubileusz konkursu. Chcielibyśmy pokazać te 20 osób, które wygrywały poprzednie nagrody. To gigantyczna praca, chcielibyśmy by państwo uczestniczyli i pomagali nam – mówiła.

Agata Passent wspomniała również o nowo powstałym Klubie Miłośników Twórczości Agnieszki Osieckiej "Zielono mi". – Postanowiliśmy bardziej otworzyć się na ludzi, którzy kochają Osiecką. Chcemy spotykać się z ludźmi, mieć kontakt z nimi, korzystać z ich inspiracji, pomocy i czuć się bardziej grupą – podkreśliła.

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem programu była Maja Kluczyńska.

Polskie Radio 24/ip

___________________

Data emisji: 17.05.2017

Godzina emisji: 11:45


 

Zobacz więcej na temat: Agnieszka Osiecka Agata Passent
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

19. Konkurs „Pamiętajmy o Osieckiej”

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2016 12:46
Dobiega końca 19. edycja Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”. Gala finałowa odbędzie się 26 września w warszawskim Teatrze Roma. Z twórczością Agnieszki Osieckiej zmierzyło się w tym roku niemal 200 osób, spośród których wybrano 11 finalistów. Występy laureatów oceniać będzie jury w składzie: Katarzyna Gertner, Krzysztof Gosztyła, Joanna Nojszewska, Aga Zaryan i Kinga Dębska.
rozwiń zwiń