X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Cyfrowa Polska, "Trzeba być otwartym na każdego młodego, zdolnego człowieka"

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2017 13:32
„Cyfrowa Polska” to organizacja pracodawców o charakterze non-profit, która wraz z portalem Patronite.pl, wspierają twórców. Obecnie portal ma ponad 800 zarejestrowanych użytkowników, którzy rozwijają swoje talenty. O inicjatywie wspierającej artystów opowiedzieli goście Rozmowy kulturalnej: Krzysztof Schodowski – artysta malarz, poeta i Michał Kanownik - prezes ZIPSEE „ Cyfrowa Polska”.
Audio
  • 7.08.17 Michał Kanownik: gospodarka cyfrowa to ogromny sojusznik w obecnych czasach
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: flickr/torbakhopper/CC BY-ND 2.0

Jak podkreślił Michał Kanownik, trzeba być otwartym na każdego młodego, zdolnego człowieka, szczególnie działających w niszowych i ambitnych dziedzinach, które nie mają szans na komercyjne przebicie się na rynku. - Wyszukujemy takie perełki wśród młodych artystów, aby im pomóc i ośmielić do dalszej pracy – powiedział prezes ZIPSEE „ Cyfrowa Polska”.

- Dziś, kiedy słyszę o sukcesach kolejnych artystów, którym przyznaliśmy granty, to jest to dla nas największa nagroda i satysfakcja, że było warto. Oni tę kulturę budują od podstaw i im trzeba zapewnić wsparcie – dodał gość audycji.

Jak zaznaczył Krzysztof Schodowski, rozmowa o pieniądzach jest dla artysty, któremu brakuje przyborów do pracy, szalenie krępująca. - Nie lubię prosić o pomoc, zarejestrowałem się na stronie, bez większych nadziei na odpowiedź. Mimo to uzyskałem wsparcie. - Żyjemy w takich czasach, kiedy brak stabilnej pracy powoduje, że trzeba szukać różnych dróg, aby realizować pasje. – stwierdził artysta.

Inicjatywa Patronite.pl to wspieranie kultury i jej twórców w projektach ambitnych, czasami niszowych, ale o dużej wartości artystycznej i edukacyjnej. Wsparcie swojej działalności uzyskały  m.in.: Wierchowe Spotkania (gwiazdy śpiewają wspólnie z niepełnosprawnymi dziećmi) festiwale: Fama oraz Poezja.

Gospodarzem audycji była Maja Kluczyńska

Polskie Radio 24/kawa

_____________________

Data emisji: 7.08.17

Godzina emisji: 11.45

 

Zobacz więcej na temat: cyfrowa polska
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Patronite.pl - nowoczesne formy mecenatu kulturalnego

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2017 12:37
Patronite.pl to serwis społecznościowy, za pomocą którego można wspierać młodych, często dopiero rozpoczynających swoją działalność artystyczną twórców, w formie tzw. e-mecenatu. Osoby, które tworzą lub robią w życiu coś ciekawego i chcą się tym dzielić, mogą za jego pośrednictwem uzyskać środki finansowe na realizację swojej pracy. Serwis zyskuje na popularności – na koniec 2016 r. na Patronite.pl aktywnie działało ponad 600 twórców oraz ponad 5,5 tys. internautów wspierających artystów, a suma całkowitego wsparcia sięgnęła blisko pół miliona złotych. O mecenacie w sieci mówił w Polskim Radiu 24 Michał Kanownik, "Cyfrowa Polska".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielka Zbiórka Książek. Podziel się lekturą!

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2017 20:04
W poniedziałek rozpoczyna się Wielka Zbiórka Książek dla pacjentów szpitali. Celem jest dostarczenie lektur dla dzieci i dorosłych przebywających w ponad 170 placówkach leczniczych w całej Polsce. O akcji w Polskim Radiu 24 Katarzyna Nawrocka z fundacji Zaczytani.org – organizatora zbiórki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sztuka Ulicy w miejskiej przestrzeni Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2017 14:39
Przez dwa letnie weekendy począwszy od 24 czerwca Warszawa będzie gospodarzem jubileuszowego 25. Międzynarodowego Festiwalu Sztuka Ulicy. O atrakcjach, które czekają publiczność tego wydarzenia opowiedział w Rozmowie Kulturalnej Dariusz Jarosiński, dyrektor MFSU.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tylko niewielu żyje z uprawiania sztuki

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2017 14:41
Co najmniej połowa magistrów sztuki chce „zostać artystą”. W jaki sposób wejść w rynkowy obieg, jak zaistnieć w świadomości publicznej i gdzie pokazać prace? Gośćmi audycji Kwadratura kultury byli Katarzyna Haber -  historyk sztuki i kurator galerii Apteka Sztuki oraz Piotr Bernatowicz - historyk i krytyk sztuki, kurator.
rozwiń zwiń