Cyfrowa Polska, "Trzeba być otwartym na każdego młodego, zdolnego człowieka"

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2017 13:32
„Cyfrowa Polska” to organizacja pracodawców o charakterze non-profit, która wraz z portalem Patronite.pl, wspierają twórców. Obecnie portal ma ponad 800 zarejestrowanych użytkowników, którzy rozwijają swoje talenty. O inicjatywie wspierającej artystów opowiedzieli goście Rozmowy kulturalnej: Krzysztof Schodowski – artysta malarz, poeta i Michał Kanownik - prezes ZIPSEE „ Cyfrowa Polska”.
Audio
  • 7.08.17 Michał Kanownik: gospodarka cyfrowa to ogromny sojusznik w obecnych czasach
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: flickr/torbakhopper/CC BY-ND 2.0

Jak podkreślił Michał Kanownik, trzeba być otwartym na każdego młodego, zdolnego człowieka, szczególnie działających w niszowych i ambitnych dziedzinach, które nie mają szans na komercyjne przebicie się na rynku. - Wyszukujemy takie perełki wśród młodych artystów, aby im pomóc i ośmielić do dalszej pracy – powiedział prezes ZIPSEE „ Cyfrowa Polska”.

- Dziś, kiedy słyszę o sukcesach kolejnych artystów, którym przyznaliśmy granty, to jest to dla nas największa nagroda i satysfakcja, że było warto. Oni tę kulturę budują od podstaw i im trzeba zapewnić wsparcie – dodał gość audycji.

Jak zaznaczył Krzysztof Schodowski, rozmowa o pieniądzach jest dla artysty, któremu brakuje przyborów do pracy, szalenie krępująca. - Nie lubię prosić o pomoc, zarejestrowałem się na stronie, bez większych nadziei na odpowiedź. Mimo to uzyskałem wsparcie. - Żyjemy w takich czasach, kiedy brak stabilnej pracy powoduje, że trzeba szukać różnych dróg, aby realizować pasje. – stwierdził artysta.

Inicjatywa Patronite.pl to wspieranie kultury i jej twórców w projektach ambitnych, czasami niszowych, ale o dużej wartości artystycznej i edukacyjnej. Wsparcie swojej działalności uzyskały  m.in.: Wierchowe Spotkania (gwiazdy śpiewają wspólnie z niepełnosprawnymi dziećmi) festiwale: Fama oraz Poezja.

Gospodarzem audycji była Maja Kluczyńska

Polskie Radio 24/kawa

_____________________

Data emisji: 7.08.17

Godzina emisji: 11.45

 

Zobacz więcej na temat: cyfrowa polska
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Patronite.pl - nowoczesne formy mecenatu kulturalnego

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2017 12:37
Patronite.pl to serwis społecznościowy, za pomocą którego można wspierać młodych, często dopiero rozpoczynających swoją działalność artystyczną twórców, w formie tzw. e-mecenatu. Osoby, które tworzą lub robią w życiu coś ciekawego i chcą się tym dzielić, mogą za jego pośrednictwem uzyskać środki finansowe na realizację swojej pracy. Serwis zyskuje na popularności – na koniec 2016 r. na Patronite.pl aktywnie działało ponad 600 twórców oraz ponad 5,5 tys. internautów wspierających artystów, a suma całkowitego wsparcia sięgnęła blisko pół miliona złotych. O mecenacie w sieci mówił w Polskim Radiu 24 Michał Kanownik, "Cyfrowa Polska".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielka Zbiórka Książek. Podziel się lekturą!

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2017 20:04
W poniedziałek rozpoczyna się Wielka Zbiórka Książek dla pacjentów szpitali. Celem jest dostarczenie lektur dla dzieci i dorosłych przebywających w ponad 170 placówkach leczniczych w całej Polsce. O akcji w Polskim Radiu 24 Katarzyna Nawrocka z fundacji Zaczytani.org – organizatora zbiórki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sztuka Ulicy w miejskiej przestrzeni Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2017 14:39
Przez dwa letnie weekendy począwszy od 24 czerwca Warszawa będzie gospodarzem jubileuszowego 25. Międzynarodowego Festiwalu Sztuka Ulicy. O atrakcjach, które czekają publiczność tego wydarzenia opowiedział w Rozmowie Kulturalnej Dariusz Jarosiński, dyrektor MFSU.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tylko niewielu żyje z uprawiania sztuki

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2017 14:41
Co najmniej połowa magistrów sztuki chce „zostać artystą”. W jaki sposób wejść w rynkowy obieg, jak zaistnieć w świadomości publicznej i gdzie pokazać prace? Gośćmi audycji Kwadratura kultury byli Katarzyna Haber -  historyk sztuki i kurator galerii Apteka Sztuki oraz Piotr Bernatowicz - historyk i krytyk sztuki, kurator.
rozwiń zwiń