BohaterON – włącz historię

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2017 12:00
Trwa ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych kartek pocztowych. O szczegółach opowiedziała w Rozmowie kulturalnej Agnieszka Łesiuk, koordynator kampanii BohaterOn.
Audio
  • 14.08.17 Agnieszka Łesiuk: zasięg kampanii, przerósł nasze oczekiwania. Miał być ogólnopolski, stał się światowy
Materiały prasowe
Materiały prasoweFoto: bohateron.pl

Agnieszka Łesiuk przypomniała, że to już kolejna odsłona kampanii. - Zaczęła się od tego, że dzieci ze szkół przyszpitalnych wykonały własnoręcznie kartki, które zostały wysłane do powstańców za pośrednictwem Muzeum Powstania Warszawskiego. Miała to być akcja jednorazowa, jednak przyniosła ona wiele pozytywnych rezultatów. Dzięki tej korespondencji nawiązała się nić porozumienia między piszącymi i adresatami – powiedziała gość audycji.

W 2016 r. do akcji włączyli się aktorzy z serialu "Czas honoru", którzy również w tym roku promują tę inicjatywę. Dzięki twarzom aktorów, akcja jest bardziej rozpoznawalna i dociera do młodszych i starszych odbiorców. - Cały projekt objął swoim zasięgiem nie tylko Polskę, ale odległe kraje, gdzie mieszkają powstańcy. W ubiegłym roku wysłaliśmy ponad 300 paczek – zaznaczyła Agnieszka Łesiuk i dodała, że w tym roku można wysłać także kartkę on-line, która zostanie wydrukowana przez organizatorów i w formie papierowej przekazana wyznaczonym adresatom.

Gospodarzem audycji była Maja Kluczyńska.

Polskie Radio 24/kawa

_____________________

Rozmowa Kulturalna w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Data emisji: 14.08.17

Godzina emisji: 11.45


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Cafe Armia: Tradycja AK w dzisiejszym wojsku

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2017 11:33
Gościem Cafe Armii był gen. Wiesław Kukuła. Dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej w Polskim Radiu 24 mówił – w kontekście niedawnej, 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego – o tym, w jaki sposób spuścizna Armii Krajowej jest obecna w dzisiejszym wojsku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powstańcy warszawscy. "Młodzi wtedy i dziś"

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2017 14:05
Co łączy młodych powstańców z 1944 roku z ich współczesnymi rówieśnikami? Jakie idee przetrwały? Czy rozumieją decyzje powstańców? Gośćmi audycji O Sobie Samych byli: Maciej Król - harcerz, wolontariusz Muzeum Powstania Warszawskiego, Natalia Omiecińska - aktorka Teatru Amatorskiego Łazienki i Tomasz Karasiński - komendant Grupy Historycznej Zgrupowanie Radosław.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odnaleziono tablicę upamiętniającą ofiary Rzezi Woli

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2017 13:00
Upamiętnia 6 tysięcy zamordowanych warszawiaków, ale jeszcze do niedawna była zapomniana. Kilka dni temu Marcin Czapliński, warszawski społecznik, przypadkiem odkrył to miejsce w dawnej Fabryce Franaszka i postanowił działać.
rozwiń zwiń