Anna Tretner: scenariuszy pisanych przez życie się nie wymyśli

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2017 13:06
Muzyczna Agencja Polskiego Radia z okazji jubileuszu 40-lecia pracy artystycznej Anny Treter wydała dwupłytowy album jubileuszowy "To ja". Anna Treter to wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, solistka legendarnego zespołu "Pod Budą". Od 15 lat równolegle i z powodzeniem prowadzi swoją solową karierę, która zaowocowała pięcioma autorskimi płytami i ponad tysiącem zagranych koncertów. Artystka była gościem audycji Rozmowa Kulturalna w PR24.
Audio
  • 11.09.2017 Anna Treter: „Chodzi o to, by piosenka była prosta i miała tekst, który coś ze sobą niesie”.
Anna Treter
Anna TreterFoto: http://www.annatreter.pl/

Jak podkreślała Anna Treter na albumie znalazły się piosenki ważne i bliskie sercu. – Jeśli chodzi o te utwory z repertuaru "Pod Budą", to są kamienie milowe zespołu. Takimi piosenkami wydały mi się "Blues o starych sąsiadach" czy "Gdy mnie kochać przestaniesz". Na album wybrałam też piosenki "Pod Budą", które zostały niesłusznie zapomniane. Od 15 lat idę solową ścieżką – tutaj mam pełną wolność pracy i stałam się frotnmanką – powiedziała rozmówczyni Polskiego Radia 24.

Według autorki w piosence najważniejsza jest melodia. – Chodzi o to, by piosenka była prosta i miała tekst, który coś ze sobą niesie. Wydaje mi się, że najlepiej sprawdzają się te utwory, które niosą ze sobą myśl, która w słuchaczu zostaje. Scenariuszy pisanych przez życie się nie wymyśli, dlatego pomyślałam, że dobrze jest w małej formie piosenkowej zamknąć kilka z nich – mówiła Treter.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem audycji była Maja Kluczyńska.

Polskie Radio 24/PAP

Rozmowa Kuluralna w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

 _____________________

Data emisji: 11.09.2017

Godzina emisji: 11:44


Zobacz więcej na temat: piosenka płyta Anna Treter
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Koncert zespołu NAVI promujący najnowsza płytę pt. „Introspekcje”

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2017 12:26
- Teksty naszych piosenek są osobiste, głębokie, refleksyjne. W większości opowiadają o poszukiwaniu bezpiecznego miejsca na świecie i podróżowania w głąb siebie – powiedział w Rozmowie Kulturalnej lider zespołu NAVI. Koncert promujący trzecią płytę pt. „Introspekcje” odbędzie się w poniedziałek, 24 kwietnia o godz. 19.00 w Warszawie.
rozwiń zwiń