Anna Tretner: scenariuszy pisanych przez życie się nie wymyśli

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2017 13:06
Muzyczna Agencja Polskiego Radia z okazji jubileuszu 40-lecia pracy artystycznej Anny Treter wydała dwupłytowy album jubileuszowy "To ja". Anna Treter to wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, solistka legendarnego zespołu "Pod Budą". Od 15 lat równolegle i z powodzeniem prowadzi swoją solową karierę, która zaowocowała pięcioma autorskimi płytami i ponad tysiącem zagranych koncertów. Artystka była gościem audycji Rozmowa Kulturalna w PR24.
Audio
  • 11.09.2017 Anna Treter: „Chodzi o to, by piosenka była prosta i miała tekst, który coś ze sobą niesie”.
Anna Treter
Anna TreterFoto: http://www.annatreter.pl/

Jak podkreślała Anna Treter na albumie znalazły się piosenki ważne i bliskie sercu. – Jeśli chodzi o te utwory z repertuaru "Pod Budą", to są kamienie milowe zespołu. Takimi piosenkami wydały mi się "Blues o starych sąsiadach" czy "Gdy mnie kochać przestaniesz". Na album wybrałam też piosenki "Pod Budą", które zostały niesłusznie zapomniane. Od 15 lat idę solową ścieżką – tutaj mam pełną wolność pracy i stałam się frotnmanką – powiedziała rozmówczyni Polskiego Radia 24.

Według autorki w piosence najważniejsza jest melodia. – Chodzi o to, by piosenka była prosta i miała tekst, który coś ze sobą niesie. Wydaje mi się, że najlepiej sprawdzają się te utwory, które niosą ze sobą myśl, która w słuchaczu zostaje. Scenariuszy pisanych przez życie się nie wymyśli, dlatego pomyślałam, że dobrze jest w małej formie piosenkowej zamknąć kilka z nich – mówiła Treter.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem audycji była Maja Kluczyńska.

Polskie Radio 24/PAP

Rozmowa Kuluralna w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

 _____________________

Data emisji: 11.09.2017

Godzina emisji: 11:44


Zobacz więcej na temat: piosenka płyta Anna Treter
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Koncert zespołu NAVI promujący najnowsza płytę pt. „Introspekcje”

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2017 12:26
- Teksty naszych piosenek są osobiste, głębokie, refleksyjne. W większości opowiadają o poszukiwaniu bezpiecznego miejsca na świecie i podróżowania w głąb siebie – powiedział w Rozmowie Kulturalnej lider zespołu NAVI. Koncert promujący trzecią płytę pt. „Introspekcje” odbędzie się w poniedziałek, 24 kwietnia o godz. 19.00 w Warszawie.
rozwiń zwiń