Rusza I Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2017 13:14
Panele eksperckie, dyskusje teologów, przedstawicieli środowisk biznesu, edukacji, kultury i  polityki oraz kompleksowe warsztaty przedsiębiorczości. W ten sposób organizatorzy I Festiwalu Katolickiej Nauki Społecznej chcą pokazać, że każda z przestrzeni życia społecznego może być zagospodarowana na sposób Ewangeliczny. Gościem Polskiego Radia 24 był organizator wydarzenia Marcin Kluczyński.
Audio
  • 29.09.17 Marcin Kluczyński o I edycji Festiwalu Katolickiej Nauki Społecznej
Fragment plakatu
Fragment plakatuFoto: materiały promocyjne

Inspiracją dla podjęcia tego przedsięwzięcia w Polsce jest wieloletnia współpraca Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" z Fundacją Giuseppe Toniolo z Włoch.

- Na kanwie tej współpracy zrodził się pomysł zaszczepienia na polskim gruncie Festiwalu Katolickiej Nauki Społecznej – powiedział Marcin Kluczyński.

- Tam wydarzenie to organizowane jest od 7 lat, a dyscyplina jest znacznie bardziej rozwinięta i przyjmowana z wielkim entuzjazmem. Festiwalem we Włoszech żyje społeczeństwo, świat biznesu czy studenci. Uczestniczy w nim około 5 tys. osób – dodał organizator.

Intencją organizatorów jest również, by I Festiwal KNS w Polsce przyczynił się do integracji środowisk realizujących zasady katolickiej nauki społecznej oraz do wymiany dobrych praktyk w tym obszarze. - Festiwal będzie dobrym początkiem, aby zacząć mówić o katolickiej nauce społecznej – powiedział gość audycji

Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej odbędzie się w dniach 5-6 października w warszawskim Hotelu Bellotto.

Gospodarzem audycji była Maja Kluczyńska.

Polskie Radio 24/kawa

Rozmowa kulturalna w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

_____________________

Data emisji: 29.09.17

Godzina emisji: 11.45

 

 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przesłanie ŚDM: boże miłosierdzie

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2016 16:28
– Światowe Dni Młodzieży to wielkie święto wiary i Kościoła Katolickiego – powiedziała w Polskim Radiu 24 Ewa Czaczkowska, publicystka katolicka. Przesłaniem spotkania młodych, które rozpoczęło się w Krakowie, jest boże miłosierdzie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

200 lat teologii uniwersyteckiej. " To studnia wiedzy"

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2016 14:00
O obchodach 200-lecia uprawiania teologii uniwersyteckiej mówił ks. Józef Kloch. Na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej odbyła się konferencja naukowa "200 lat teologii uniwersyteckiej w Warszawie". Jednym z patronów wydarzenia jest Polskie Radio.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Targi Książki Katolickiej w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2017 14:54
W Arkadach Kubickiego w Warszawie trwają 23. Targi Wydawców Katolickich. Do niedzieli można zapoznać się z ofertą 160 wystawców, spotkać się z autorami książek oraz wziąć udział w warsztatach i debatach. Na targach prezentowanych jest ponad 10 tysięcy publikacji. O kondycji książki katolickiej mówili w Polskim Radiu 24 Agnieszka Rudziewicz i Krzysztof Gędłek z wydawnictwa Esprit.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Warto rozmawiać z dzieckiem tak, by pierwsza komunia nie była ostatnią"

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2017 09:05
Maj to miesiąc Pierwszych Komunii Świętych. Jakie są duchowe, kulturowe i materialne aspekty  tej uroczystości? O tym w  Polskim Radiu 24 mówił Tomasz Rowiński, publicysta Christianitas.
rozwiń zwiń