Różaniec do granic: bądźmy wspólnotą

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2017 13:56
Akcja utworzenia żywego łańcucha modlitewnego wzdłuż całej granicy Polski szykowana jest na 7 października. Popularni aktorzy, piosenkarze, dziennikarze i inne osobistości świata mediów i kultury zachęcają do udziału w tej inicjatywie. Gośćmi Rozmowy kulturalnej byli: Maciej Bodasiński – organizator akcji i Dariusz Kowalski, aktor.
Audio
  • 2.10.17 Maciej Bodasiński: Różaniec do granic to akcja, która ma za zadanie wzmocnić nasza kulturę chrześcijańską.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: flickr/nanny snowflake/CC BY-ND 2.0

- Chcemy wyjść z domu do świata z intencją modlitwy o pokój, ale nie rozumianego jako brak wojny, ale stan ducha, którego brakuje nam. Chcemy wspierać naszą modlitwą wiarę, która powoli umiera na Zachodzie – powiedział Maciej Bodasiński i dodał, że obecnie zaledwie 5 proc Niemców przyjmuje chrzest.

7 października odpowiadając na wezwanie Matki Bożej do ratowania świata modlitwą różańcową, wspólnie z innymi uczestnikami modlić się będą, aktorzy, piosenkarze, dziennikarze: Cezary Pazura, Jerzy Zelnik, Dominika Figurska, Ewa Ziętek, a także Dariusz Kowalski i wielu innych. - Bycie ambasadorem tej akcji to wielki zaszczyt – powiedział Dariusz Kowalski. – W naszej historii rola modlitwy różańcowej jest niebagatelna. Moje zadanie polega na tym, aby zachęcić chociaż jedną osobę do wzięcia różańca i włączenia się do tego wielkiego, duchowego łańcucha.

W ramach akcji wyznaczonych zostało ponad 330 kościołów stacyjnych. W każdym z nich o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie, a pół godziny później Msza Święta, potem nabożeństwo, adoracja, a o godz. 13.00 wszyscy ruszają do stref modlitwy. Różaniec rozpoczyna się o godz. 14.00.

Zdaniem aktora, akcja pomoże dostrzec i uwrażliwić nas na drugiego człowieka. - Chrześcijaństwo jest czymś co spajało nasza państwowość i dzięki któremu powstaliśmy jako naród, warto przeciwstawiać się temu regresowi kulturowemu – dodał Dariusz Kowalski.

Gospodarzem audycji była Maja Kluczyńska

Polskie Radio 24/kawa

Rozmowa Kulturalna w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

_____________________

Data emisji: 2.10.17

Godzina emisji: 11.45

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Akcja Różaniec Do Granic. "Polska kolejny raz musi oddać się w opiekę Matce Jezusa Chrystusa"

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2017 20:34
– Skala naszego przedsięwzięcia jest ogromna – powiedział Maciej Bodasiński, reżyser i dokumentalista. 7 października, w święto Matki Bożej Różańcowej, zorganizowana zostanie akcja Różaniec do Granic. Organizatorzy wydarzenia liczą, że w tej szczególnej modlitwie różańcowej weźmie udział ponad milion Polaków. Na temat akcji i siły różańca rozmawialiśmy w audycji „Życie z duszą, czy bez?”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Akcja Różaniec do Granic. „Chcemy objąć Polskę modlitewnym uściskiem”

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2017 11:45
7 października podczas wydarzenia Różaniec Do Granic, cała Polska wzdłuż granic zostanie otoczona modlitwą różańcową. Archidiecezja Gdańska organizuje też Różaniec Do Granic dla dzieci. Najmłodsi z różańcami w dłoniach staną do modlitwy wzdłuż granicy na Westerplatte. O akcji w audycji Rozmowa Kulturalna mówił jej koordynator Łukasz Witkiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Różaniec Do Granic. "Walczmy o życie wieczne"

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2017 08:55
W święto Matki Bożej Różańcowej cała Polska zostanie otoczona modlitwą. O szczegółach inicjatywy Różaniec Do Granic mówił gość Polskiego Radia 24 o. Benedykt Pączka, kapucyn, misjonarz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Akcja Różaniec do Granic. „Modlitwa jest działaniem”

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2017 17:00
7 października Polacy mają opleść granice Polski i połączyć się w modlitwie różańcowej w intencji Polski i Europy. O wydarzeniu mówił w Polskim Radiu 24 ambasador akcji, dziennikarz sportowy Przemysław Babiarz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Różaniec do Granic. O doświadczeniu modlitwy różańcowej

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2017 09:20
W najbliższą sobotę odbędzie się akcja Różaniec do Granic. O swoim doświadczeniu modlitwy różańcowej opowiadała w Polskim Radiu 24 aktorka Anna Musiał.
rozwiń zwiń