X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Program "Niepodległa" – rekordowa liczba wydarzeń

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2018 23:45
W "Rozmowie kulturalnej" podsumowanie m.in. przygotowa do centralnych obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości. Gościem Polskiego Radia 24 był wiceminister kultury Jarosław Sellin. Jak podkreślił, w tym roku Ministerstwo Kultury dofinansowało rekordową liczbę wydarzeń lokalnych.
Audio
  • 2.07.2018 Rozmowa kulturalna. Gość w studiu Jarosław Sellin, wiceminister kultury, prowadzi: Maja Kluczyńska
Święto Niepodległości obchodzono w całej Polsce. W Sulejówku pod Warszawą mieszkańcy i przyjezdni rozwinęli biało-czerwoną flagę o długości 1200 m próbując pobić w ten sposób rekord na najdłuższą flagę ustanowiony w 2013 roku w Szczecinie
Święto Niepodległości obchodzono w całej Polsce. W Sulejówku pod Warszawą mieszkańcy i przyjezdni rozwinęli biało-czerwoną flagę o długości 1200 m próbując pobić w ten sposób rekord na najdłuższą flagę ustanowiony w 2013 roku w SzczecinieFoto: PAP/Jacek Turczyk

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego podsumowało przygotowania do obchodów stulecia odzyskania niepodległości. Dotychczas odbyło się ponad 700 wydarzeń kulturalnych, zarówno koncerty, wystawy, jak również gry miejskie czy rekonstrukcje historycznie. To tylko część z zaplanowanych przedsięwzięć, organizowanych i dofinansowanych w ramach programu dotacyjnego „Niepodłegła”.

- Zależało nam na wydarzeniach wciągających, również na poziomie lokalnym. Tak, by Polacy mogli przeżywać uroczystości Stulecia Odzyskania Niepodległości nie tylko poprzez uroczystości centralne w telewizji, ale także mieli wydarzenia w swoim miejscu zamieszkania – mówi Jarosław Sellin, pełnomocnik rządu ds. obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości.

Jarosław Sellin wspomniał również o projekcie rejsu dookoła świata. – "Dar młodzieży" dopłynie na "Światowe dni młodzieży" do Panamy, na spotkanie z papieżem Franciszkiem, a przez cały rok będzie promował nasz kraj i obchody niepodległości w różnych miejscach świata – dodał wiceminister kultury.

- W tym roku do programu lokalnego otrzymaliśmy rekordową liczbę 2500 wydarzeń, zaplanowanych od lipca do października. Być może ogłosimy jeszcze jeden nabór na dofinansowanie lokalnych przedsięwzięć, pod koniec roku – poinformował Jarosław Sellin.

Gość PR24: Jarosław Sellin (wiceminister kultury)

Data emisji: 2.07.2018

Godzina emisji: 23.37

Gospodarzem audycji była Maja Kluczyńska

Zobacz więcej na temat: niepodległość Jarosław Sellin
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także