Festiwal dla ludzi otwartych na inność

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2017 16:00
Jak zapowiadają organizatorzy tegoroczna, trzynasta edycja Festiwalu Skrzyżowanie Kultur będzie intrygująca, niezwykła i tajemnicza - a to za sprawą prawdziwego kalejdoskopu gwiazd oraz nowych muzycznych propozycji. Gościem audycji Weekend Kulturalny była dyrektor artystyczna Festiwalu prof. Maria Pomianowska.
Audio
  • 8.09.17 prof. Maria Pomianowska: to Festiwal dla ludzi wrażliwych i otwartych na inność.
Plakat promujący 13. Festiwal Skrzyżowanie Kultur
Plakat promujący 13. Festiwal Skrzyżowanie KulturFoto: materiały prasowe

Wielki namiot postawiony przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie, już wkrótce wypełni dźwiękami „World music”. Festiwal Skrzyżowanie Kultur rozpocznie się 23 września i potrwa do końca miesiąca. Tegoroczna edycja imprezy oprócz gwiazd z różnych rejonów świata będzie jednak skoncentrowana na Indiach i Kolumbii.

- Wiele kultur świata uznaje trzynastkę za szczęśliwą liczbę, tegoroczna edycja festiwalu będzie więc szczególna – powiedziała prof. Maria Pomianowska. – Koncerty rozpoczynają się tak, jak w poprzednich latach o godz. 17.00. W tym roku będzie można usłyszeć muzykę klubową, elektroniczną, młodzieżową i taneczną, która spodoba się bez względu na wiek – przekonywała dyrektor artystyczny.

W programie Festiwalu znaleźli się wybitni artyści z Indii, Kolumbii, Algierii, Mali, Francji, USA, Sierra Leone, Turcji, a także Albanii i Węgier. Jak co roku w ramach tematycznego bloku Sounds Like Poland jeden dzień dedykowany będzie wyłącznie polskim zespołom.

W programie pojawiły się także weekendowe propozycje teatralne przygotowane przez Paulinę Kozion.

Gospodarzem audycji była Maja Kluczyńska,

Polskie Radio 24/kawa

_____________________

Weekend kulturalny w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Data emisji: 9.09.17

Godzina emisji: 15.36

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Stołeczna Estrada – dziewięć wysp, jedna scena

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2013 19:40
W Warszawie zabrzmi muzyka z dziesięciu wysp i czterech kontynentów - od gardłowego śpiewu Ameryki Północnej po maoryskie rytmy Nowej Zelandii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal Skrzyżowanie Kultur

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2015 19:11
„Muzyczne świątynie” to hasło przewodnie tegorocznej 11. edycji Festiwalu Skrzyżowanie Kultur. Maria Pomianowska, dyrektor artystyczna Festiwalu zapraszała w Polskim Radiu 24 na spotkania z muzyką etno.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afryka nie dzika

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2015 14:01
Afryka zawsze pociągała podróżników i poszukiwaczy przygód swoją tajemniczością, egzotyką i niebezpieczną naturą. Przez wiele lat mieszkańcy Czarnego Lądu byli dla Europejczyków wielką nieznaną. Jaka jest Afryka, ale i Bliski oraz Daleki Wschód – w Polskim Radiu 24 opowiadała profesor Maria Pomianowska, badaczka kultur i muzyk z Akademii Muzycznej w Krakowie.   
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maria Pomianowska: muzyka daje nadzieję

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2016 14:05
Nietuzinkowa kobieta, oryginalna artystka. Dyrektor artystyczna warszawskiego Festiwalu Skrzyżowanie Kultur, założycielka pierwszego w Polsce kierunku muzyki etnicznej w Muzycznej Akademii w Krakowie. Kompozytorka i rekonstruktor techniki wykonawczej instrumentów dawnych. Prof. Maria Pomianowska była gościem Mai Kluczyńskiej w audycji Kobiety Sukcesu.
rozwiń zwiń