Koryfeusze Muzyki Polskiej 2017

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2017 16:00
To nagroda ustanowiona przez środowisko muzyczne i przez to środowisko jest przyznawana najwybitniejszym jej przedstawicielom. Już wkrótce rozstrzygnięcie 7. edycji tego wydarzenia. Gościem Weekendu kulturalnego był Paweł Kapuła dyrygent, asystent maestro Jacka Kaspszyka, dyrektora artystycznego Filharmonii Narodowej w Warszawie, nominowany do nagrody w nowej kategorii - Debiut roku.
Audio
  • 29.09.17 Paweł Kapuła o nominacji do nagród Koryfeusz Muzyki Polskiej 2017
Celem nagrody jest wyróżnienie indywidualnych osób, grup artystów i instytucji działających w obszarze szeroko rozumianej gatunkowo i chronologicznie artystycznej muzyki polskiej.
Celem nagrody jest wyróżnienie indywidualnych osób, grup artystów i instytucji działających w obszarze szeroko rozumianej gatunkowo i chronologicznie artystycznej muzyki polskiej.Foto: koryfeusz.org.pl

Paweł Kapuła zadebiutował z Orkiestrą Filharmonii Narodowej 16 grudnia 2016 roku. Wystąpił wówczas w zastępstwie niedysponowanego z powodów zdrowotnych maestro Stanisława Skrowaczewskiego, który miał poprowadzić VIII Symfonię Brucknera.

- Miałem bardzo mało czasu, aby przygotować siebie i orkiestrę. Każdy występ musi być przemyślany, ponieważ ma to być wielkie przeżycie i myślę, że się udało – powiedział Paweł Kapuła. - Jestem szczęśliwy, że zostało to zauważone i bardzo cieszę się z tej nominacji – przyznał gość audycji.

Laureatów siódmej edycji nagrody "Koryfeusz Muzyki Polskiej" poznamy 1 października 2017, w Międzynarodowym Dniu Muzyki, podczas uroczystej Gali, która odbędzie się w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.

Celem nagrody jest wyróżnienie indywidualnych osób, grup artystów i instytucji działających w obszarze szeroko rozumianej gatunkowo i chronologicznie artystycznej muzyki polskiej.

Gospodarzem audycji była Maja Kluczyńska.

Polskie Radio 24/kawa

_____________________

Weekend kulturalny w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Data emisji: 29.09.17

Godzina emisji: 15.40


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Filharmonia Narodowa: Inauguracja Sezonu 2016/2017

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2016 11:53
Jacek Kaspszyk poprowadzi Orkiestrę i Chór Filharmonii Narodowej podczas uroczystej inauguracji Nowego Sezonu Artystycznego.
rozwiń zwiń