X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Komisja Europejska: trwają konsultacje na temat likwidacji zmiany czasu

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2018 21:44
- Ostatnio do Komisji Europejskiej wpłynęło wiele apeli o likwidację zmiany czasu. Wobec presji wywieranej na nią przez obywateli, KE musiała zadziałać - relacjonowała w Magazynie Europejskim Beata Płomecka, korespondentka Polskiego Radia w Brukseli. Gościem Polskiego Radia 24 był też Piotr Bodył Szymala (Monitor Prawa Bankowego), który komentował stanowisko UE wobec odwieszenia części amerykańskich sankcji na Iran.
Audio
  • 10.08.18 Beata Płomecka i Piotr Bodył Szymala o zmianie czasu i amerykańskich sankcjach wobec Iranu (PR24)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Europosłowie wzywają do likwidacji zmiany czasu. Do 16 sierpnia trwają konsultacje w tej sprawie. Potencjalna zmiana możliwa jest wiosną 2019 roku.

Beata Płomecka podkreśliła, że Komisja Europejska była niechętna podejmowaniu dyskusji w sprawie likwidacji zmiany czasu. - KE uważała, że nie należy niczego zmieniać. Konsultacje jednak musiała rozpocząć. W zależności od tego, jaki będzie ich wynik, zostaną podjęte kolejne działania. Parlament Europejski kilkukrotnie zajmował się tą sprawą w ostatnim czasie. Wcześniej powstała grupa robocza przeciwko zmianom czasu w Unii Europejskiej, która skupia ponad 70 europosłów ze wszystkich frakcji politycznych. Na początku lutego tego roku odbyła się debata . Przyjęto również rezolucje – mówiła korespondentka Polskiego Radia w Brukseli.

Gość Polskiego Radia 24 zwróciła uwagę, że Parlament Europejski nie jest jednomyślny w sprawie przeprowadzenia zmian. - W tej sprawie będą się musiały jeszcze wypowiedzieć rządy państw członkowskich. Jeśli ma zapaść decyzja o likwidacji zmiany czasu to musi to być decyzja wszystkich krajów. Natomiast suwerenną decyzją każdego kraju będzie wybór, który z czasów pozostawić. Na zmianę naciska przede wszystkim północ Europy i Europa Środkowo-Wschodnia. Kraje południa nie wyrażały żadnego zainteresowania tą kwestią – mówiła Beata Płomecka.

Z kolei Piotr Bodył Szymala odniósł się na antenie Polskiego Radia 24 do przywrócenia części amerykańskich sankcji na Teheran. - Europejskie podejście do umowy nuklearnej z Iranem cały czas obowiązuje i to jest nasza europejska perspektywa. Skoro zobowiązaliśmy się do zniesienia sankcji, to uleganie w tej chwili presji amerykańskiej jest miarą naszej słabości - mówił ekspert.

Więcej w całej audycji. 

Gospodarzem programu była Bogumił Husejnow.

Polskie Radio 24/ras

____________________ 

Data emisji: 10.08.18

Godzina emisji: 20.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Ekspert o sankcjach USA na Iran: firmy europejskie staną przed dylematem

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2018 20:52
- Firmom europejskim będzie trudno podjąć decyzję dotyczącą ewentualnego wycofania się z handlu z Iranem - mówił w audycji "Świat w powiększeniu" Michał Kędzierski z Centrum Inicjatyw Międzynarodowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Będzie zniesienie zmiany czasu w UE? Duże zainteresowanie ankietą KE

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2018 17:19
Bardzo duże zainteresowanie w Unii ankietą Komisji Europejskiej w sprawie zniesienia zmiany czasu. Rzecznik Komisji Enrico Brivio powiedział Polskiemu Radiu, że już milion kilkaset tysięcy Europejczyków wzięło udział w konsultacjach. Potrwają one jeszcze tydzień, do 16 sierpnia.
rozwiń zwiń