Minimalne wynagrodzenie 2100 zł od 2018 roku?

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2017 22:07
Wizyta w Warszawie prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera i propozycja minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej o podwyższeniu płacy minimalnej od 2018 roku. To tematy, które skomentowaliśmy na antenie Polskiego Radia 24 w Podsumowania Dnia.
Audio
Materiał ilustracyjny
Materiał ilustracyjnyFoto: PR24/PJ

Frank-Walter Steinmeier odwiedził Warszawę po dwóch miesiącach od swojego zaprzysiężenia. Prezydent Andrzej Duda powiedział po spotkaniu obu przywódców, że zarówno Polska, jak i Niemcy nie maja wątpliwości, iż Europa potrzebuje dobrej współpracy. Rozmowy dotyczyły relacji polsko-niemieckich, spraw europejskich, Brexitu, rozwiązania konfliktu na Ukrainie, mniejszości polskiej w Niemczech oraz Trójkąta Weimarskiego. Frank-Walter Steinmeier spotkał się również z premier Beatą Szydło. Wizytę prezydenta Niemiec skomentował w Polskim Radiu 24 ekspert ds. międzynarodowych Jarosław Guzy.

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska skierowała do Komitetu Stałego Rady Ministrów propozycję ws. wynagrodzenia minimalnego od 2018 roku na poziomie 2100 złotych. Rafalska zwróciła uwagę, że wraz z podniesieniem minimalnego wynagrodzenia podniosłaby się także minimalna stawka godzinowa. Minister zaznaczyła jednak, że ostateczną decyzję podejmie Rada Ministrów. O propozycji podniesienia płacy minimalnej mówiła Elżbieta Mączyńska, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.

W części informacyjnej Podsumowania Dnia m. in. o stanowisku prezydenta Andrzeja Dudy ws. relokacji uchodźców, zaostrzenia prawa w Niemczech wobec nielegalnych imigrantów, Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju na Kongresie Polska Wielki Projekt i wyborach prezydenckich w Iranie.

W Podsumowani Dnia także doniesienia ze świata sportu, które przedstawiał Tomasz Kowalczyk, natomiast przegląd portali internetowych poprowadził Marcin Królik.

Gospodarzami audycji byli Krzysztof Grzybowski i Adrianna Calińska-Czaniecka.

Polskie Radio 24/kk/IAR/PAP

____________________

Podsumowanie Dnia w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Data emisji: 19.05.2017

Godzina emisji: 21:00Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Elżbieta Rafalska o potrzebie stabilności w polskim systemie emerytalnym

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2017 13:49
Wraz z początkiem października obniżony zostanie wiek emerytalny. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej rozpoczęło kampanię informacyjną w tej sprawie. – Ma z niej iść taki przekaz, że moja emerytura to mój wybór. Ja decyduję, który moment jest najdogodniejszy, by zakończyć pracę. A z naszej strony obowiązkiem jest poinformować o wszystkich możliwościach – mówiła w Polskim Radiu 24 minister Elżbieta Rafalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Morawiecki: Plan Odpowiedzialnego Rozwoju to kręgosłup polityki gospodarczej

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2017 14:09
W Warszawie trwa VII Kongres Polska Wielki Projekt. W tym roku odbywa się pod hasłem „Wolność - polski projekt dla Europy”. Drugi dzień jest poświęcony przede wszystkim kwestiom gospodarczym. Spotkanie polityków i ekspertów otworzył dziś wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Kongres relacjonuje korespondentka Polskiego Radia 24 Ewa Wasążnik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent Frank-Walter Steinmeier w Warszawie. "Próba ponownego połączenia Polski i Niemiec"

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2017 19:33
Sposoby na zażegnanie kryzysów w Europie i rola głów państw w ich rozwiązaniu - między innymi tych kwestii dotyczyła rozmowa prezydentów Polski i Niemiec. Frank-Walter Steinmeier rozpoczął wizytę w Polsce. Prezydent Andrzej Duda powiedział po spotkaniu obu przywódców, że zarówno Polska jak i Niemcy nie mają wątpliwości, iż Europa potrzebuje dobrej współpracy. Polsko-niemieckie relacje komentował w Polskim Radiu 24 Andrzej Godlewski z Uniwersytetu SWPS i Łukasz Polinceusz z Fundacji Pułaskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

VII Kongres Polska Wielki Projekt. "Elitą może być każdy z nas"

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2017 18:05
Kongres Polska Wielki Projekt to wiele paneli dyskusyjnych dotyczących kultury edukacji i gospodarki. Jedną z kwestii poruszanych podczas tegorocznych obrad jest system szkolnictwa. Wicepremier Jarosław Gowin, który był gościem panelu "Jak kształcić dla Polski? Rola szkół i uczelni w tworzeniu elity narodowej", zwrócił uwagę, że jednym z przejawów słabości polskiego państwa jest brak systemu formacji elit. O roli szkół w tworzeniu elity narodowej mówił w Polskim Radiu 24 dr Bartłomiej Biskup z Zakładu Socjologii i Psychologii Polityki Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń