Małgorzata Gosiewska: Politycy PO nie szanują Polaków

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2017 17:00
- Teraz widzimy, że politycy PO nie szanują nawet siebie nawzajem. Taśmy pokazują, że Grzegorz Schetyna nie może stanąć na czele „totalnej opozycji”, skoro jego koledzy partyjni go nie lubią. W PiS nie przypominam sobie tego typu rozmów, szczególnie w odniesieniu do liderów partii – mówiła w audycji Jeden na Jednego posłanka Prawa i Sprawiedliwości Małgorzata Gosiewska.
Audio
  • 08.06.2017 Małgorzata Gosiewska: wiemy jak wyglądała nasza stolica po II wojnie światowej i po Powstaniu
Małgorzata Gosiewska
Małgorzata GosiewskaFoto: EASTNEWS/STANISŁAW KOWALCZUK

Posłanka PiS komentowała też czwartkowe zeznania Donalda Tuska w warszawskiej Prokuraturze Krajowej. Były premier zeznawał w charakterze świadka w śledztwie dotyczącym  m.in. nieprawidłowości podczas sekcji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej Według Małgorzaty Gosiewskiej wizyta Donalda Tuska pokazała, że nie udało się oczarować Polaków. – Pewne informacje z Moskwy docierały do nas wcześniej – o workach, stosach ciał. Te ekshumacje wiele osób zszokowały, a świadomość, że dopuściło do tego państwo polskie jest przerażająca. Gdybyśmy się wtedy o tym dowiedzieli, to niemożliwa byłaby wygrana Bronisława Komorowskiego, a potem PO. Oni chcieli to ukryć – przekonywała posłanka PiS.

Małgorzata Gosiewska odniosła się również do rocznicy rzezi warszawskiej Woli. Zdaniem posłanki Polska byłaby w innym miejscu, gdyby nie dramat II wojny światowej. – Wiemy jak wyglądała nasza stolica po II wojnie światowej, po Powstaniu, po tym, co zrobili tutaj Niemcy. To było miasto zrównane z ziemią. W sprawie rzezi Woli nie mamy nawet dokładnych danych, mówi się o 60-70 tysiącach Polaków, którzy byli masowo mordowani przez kryminalistów w mundurach. To był najgorszy sort, wcielony do niemieckiej armii – stwierdziła parlamentarzystka.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Jerzy Jachowicz.

Polskie Radio 24/IAR

_____________________

Jeden na jednego w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Data emisji: 06.08.2017

Godzina emisji: 16:30


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Afera taśmowa – nowe dowody

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2015 14:59
Pojawiły się nowe dowody w tzw. aferze taśmowej. Chodzi o meldunki operacyjne Centralnego Biura Antykorupcyjnego i korespondencję służb z jednym z podejrzanych. W związku z nowym materiałem PiS chce, aby Sejm zajął się wnioskiem o powołanie komisji śledczej do zbadania afery.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afera taśmowa. "Ksiądz Sowa jako doradca polityczny PO"

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2017 13:44
Redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz chce powołania komisji śledczej po opublikowaniu w TVP Info kolejnych nagrań z podsłuchu restauracji "Sowa & Przyjaciele". Na nagraniu słychać rozmowę, w której - według Sakiewicza - jest m.in. mowa o "zniszczeniu" jego gazety. O ujawnionych taśmach mówili w audycji Gorący Temat Jakub Jałowiczor (Gość Niedzielny) i Paweł Lisicki (redaktor naczelny Do Rzeczy), Michał Rachoń (TVP Info), Marcin Makowski (Wirtualna Polska, Do Rzeczy).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Będą kolejne taśmy. Donald Tusk ma się czego bać?

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2017 17:49
– Donald Tusk może być jedną z osób, które drżą przed publikacją kolejnych nagrań – powiedział Piotr Pałka z portalu rebelya.pl. Skomentował w ten sposób opublikowanie nowych rozmów z restauracji "Sowa & Przyjaciele", gdzie w prywatnych i bulwersujących rozmowach nagrani zostali członkowie rządu premiera Donalda Tuska. Do tematu odniósł się w Polskim Radiu 24 również Roman Mańka z Fundacji Fibre.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Skurkiewicz: osoby, które rządziły przez osiem lat muszą wytłumaczyć się z wielu kwestii

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2017 16:39
- Nagrania pokazują, że pewne środowiska, grupy czuły się bezkarne dokąd miały w swoim otoczeniu osoby bardzo blisko związane z ówczesną władzą – mówił w audycji Jeden na Jednego poseł PiS Wojciech Skurkiewicz. Skomentował w ten sposób ujawnione przez tygodnik "wSieci" stenogramy z podsłuchów ABW założonych szefowi Amber Gold.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe taśmy PO. Sikorski o Schetynie: nie nadaje się na premiera

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2017 15:45
Portal tvp.info ujawnił w niedzielę nowe nagrania z restauracji „Sowa i przyjaciele” z końca lutego 2014 roku. Na taśmach znalazła się rozmowa ówczesnego szefa MSZ Radosława Sikorskiego z ówczesnym prezesem Orlenu Jackiem Krawcem. Politycy nazywają szefa PO Grzegorza Schetynę „żulikiem bez poglądów”. O kolejnych nagraniach polityków PO mówił w audycji Gorący Temat Jakub Jałowiczor, publicysta „gościa Niedzielnego”.
rozwiń zwiń