Ryszard Czarnecki: mamy instrumenty by bronić się przed terroryzmem, trzeba tylko chcieć

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2017 17:27
- Czasem słyszę, że Europa jest skazana na porażkę wobec ofensywy islamu. Pamiętajmy jednak, że są instrumenty formalno-prawne, które pozwalają ograniczać możliwość ataków terrorystycznych. Trzeba po prostu chcieć ich użyć – powiedział w audycji Jeden Na Jednego wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, europoseł PiS Ryszard Czarnecki. Gość odniósł się w ten sposób do czwartkowych ataków terrorystycznych w Europie.
Audio
  • 20.08.17 Ryszard Czarnecki o terroryzmie w Europie.

- Gdy powiedziałem jakiś czas temu o deportowaniu radykalnych imamów, wywołałem duże poruszenie w Europie Zachodniej – przypomniał europoseł PiS.

W odniesieniu to ostatnich ataków dodał, że celem terrorystów islamskich miała być świątynia Sagrada Familia. - Państwo Islamskie wysadza i niszczy obiekty kultury na Bliskim Wschodzie. Ponadto, radykalni islamiści niszczą w krajach azjatyckich nie tylko świątynie chrześcijańskie, ale także posągi Buddy. Radykalny islam to terroryzm antycywilizacyjny – podkreślił Ryszard Czarnecki.

Odniósł się także do reakcji przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska na zamach w Barcelonie. – To kpina. Od polityków, którzy formalnie są liderami UE należałoby wymagać podjęcia pewnych działań, strategii, czynów i konkretów, a nie mniej lub bardziej płaczliwych kondolencji. Kolejnymi kondolencjami umieszczanymi na Facebooku czy Twitterze łez się nie otrze rodzinom ofiar i nie zwiększy się bezpieczeństwa w kolejnych krajach – stwierdził europoseł.

Dodał też, że „gdyby politycy europejscy, którzy dotychczas byli za przyjmowaniem uchodźców przyznali się do błędu - strzeliliby sobie w kolano”.

Więcej w całej rozmowie. Ryszard Czarnecki odniósł się także do planów reformy sądownictwa.

Gospodarzem audycji był Jerzy Jachowicz.

Polskie Radio 24/pr

____________________

Jeden na jednego w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Data emisji: 20.08.17

Godzina emisji: 16:31

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Miejsca zamachów wybierają stratedzy Państwa Islamskiego

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2017 18:22
– W państwach Europy Zachodniej nie ma narzędzi prawnych, by szybko zwalczać osoby podejrzewane o terroryzm  – powiedział Krzysztof Kubiciel, ekspert ds. bezpieczeństwa. W czwartek i piątek terroryści ponownie uderzyli w Europie. Tym razem głównym celem była Hiszpania, gdzie w dwóch zamachach zginęło 14 osób, a ponad 130 zostało rannych. Natomiast w fińskim Turku i niemieckim Wuppertalu, w atakach nożowników, śmierć poniosły 3 osoby.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hiszpania utrzymuje 4. stopień zagrożenia zamachami terrorystycznymi

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2017 20:39
Hiszpański rząd zdecydował o utrzymaniu czwartego, przedostatniego stopnia zagrożeniami terrorystycznymi. Decyzję podjęto dwa dni po zamachu terrorystycznym w Barcelonie, w którym zginęło 13 osób a ponad sto zostało rannych. W magazynie „Świat w Powiększeniu” rozmowa o obecnej sytuacji panującej na Półwyspie Iberyjskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hiszpania. List gończy za kierowcą furgonetki z Barcelony

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2017 10:02
Hiszpańskie MSW podało, że cała grupa terrorystyczna, która stała za atakami w stolicy Katalonii i w mieście Cambrils została rozbita. Nadal jednak nie schwytano kierowcy, który wjechał w tłum w centrum Barcelony. O sprawie mówił specjalny wysłannik Polskiego Radia w Barcelonie Wojciech Cegielski.
rozwiń zwiń