X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wyzwania stojące przed urzędami pracy

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2018 13:51
Łatwiejszy rynek dla pracownika to trudniejsze zadania dla służb zatrudnienia. O wyzwaniach stojących przed urzędami pracy, a także o tym, czy coraz trudniej jest dopasować bezrobotnych do potrzeb rynku pracy, mówił w audycji Społeczny Punkt Widzenia wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed.
Audio
  • 9.02.18 Stanisław Szwed o sytuacji na rynku pracy
Stanisław Szwed
Stanisław SzwedFoto: PR24

 - Cieszymy się z niskiej stopy bezrobocia jaka jest w naszym kraju. Niski poziom bezrobocia świadczy o dobrym rozwoju gospodarki, ale należy pamiętać, że bezrobocie jest w Polsce zróżnicowane w zależności od regionu – mówił Stanisław Szwed.

Odniósł się także do wyzwań stojących przed publiczną służbą zatrudnienia. - Dla urzędów pracy dużym wyzwaniem jest zagospodarowanie czy wsparcie bezrobotnych, którzy są najdłużej w rejestrach. To prawie 60 proc. wszystkich bezrobotnych – wyjaśnił wiceminister.

Mówił także o przygotowywanych przez resort nowych przepisach ustawy o rynku pracy. Według nich będzie możliwość rejestrowania się na bezrobocie rolników mających małe gospodarstwa.

- Chcieliśmy by była możliwość rejestracji rolników do 5 ha, a więc danie większej możliwości rejestracji rolników, którzy mają większe powierzchnie. Wyrównujemy szanse. Takie były wnioski ze środowiska rolniczego, które do nas wpływały. Dlaczego rolnik, który uprawia ziemię ma być poszkodowany? – pytał retorycznie Szwed.

Dodał także, że mimo dobrej sytuacji na rynku pracy młodzi Polacy stanowią niemal 30 proc. ogółu Polaków pozostających bez pracy.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji była Anna Grabowska.

Polskie Radio 24/pr

Społeczny punkt widzenia w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

____________________ 

Data emisji: 9.02.18

Godzina emisji: 13:15


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także