X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pokolenie "cyfrowych tubylców". Multizadaniowość to mit

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2017 08:00
Ludzie nie mogą być wielozadaniowi, bo nasze mózgi pracują w określony sposób. Zarówno starsi, jak i młodsi korzystają więc z sieci w ten sam sposób. Czy teza opublikowana w "Teaching and Teacher Education" zmienia sposób patrzenia na młodych? Gośćmi audycji Zdziwienie Tygodnia byli: dr Anna Miotk z Polskich Badań Internetu i Marcin Grudzień – trener zajmujący się edukacją cyfrową, ekspert z Forum Bezpiecznego Internetu.
Audio
  • 3.08.2017 dr Anna Miotk: 70 proc ludzi to bierni odbiorcy internetu
Czy istnieją cyfrowi tubylcy?
Czy istnieją "cyfrowi tubylcy"?Foto: Pixabay/geralt/CC0

Najnowsze badania pokazują, że pokolenie zwane "cyfrowymi tubylcami", które swobodnie porusza się po świecie internetu i nowych technologii oraz potrafi wykonywać wiele skomplikowanych czynności jednocześnie - w rzeczywistości nie istnieje. Jak potwierdzili goście audycji ich multizadaniowość to mit.

Marcin Grudzień zauważył że, spotkanie tubylców i imigrantów oraz różnice pomiędzy nimi są często widoczne np. w szkole. Może właśnie dlatego określenie "cyfrowych tubylców" przyszło do głowy Marca Prensky’ego, nauczyciela, a potem człowieka biznesu. Według jego opinii "cyfrowi tubylcy" to ludzie urodzeni po 1984 r., wychowujący się już w dobie nowych mediów.

- Często firmy promowały idee wielozadaniowości, aby obciążać swoich pracowników licznymi obowiązkami. To się jednak nie sprawdza. Jeśli robimy jedną rzecz, to nie jesteśmy w stanie efektywnie wykonywać innej – powiedziała dr Anna Miotk i dodała, że w jej opinii studenci nudzą się obecnie taką formą prowadzenia zajęć, jak wykład. - Moje pokolenie nie miało z tym problemów, było to duże pole do wyobraźni – dodała gość audycji.

Co prawda młodzi ludzie potrafią dobrze posługiwać się nowymi technologiami, to nie zawsze w pełni potrafią z nich skorzystać. Jak podkreślił Marcin Grudzień, bardzo wiele kłopotów sprawia im np. weryfikowanie informacji. – Kiedy pracuję z młodzieżą, to nie mogę powiedzieć, że są oni kreatywni w internecie. Według badań, ich główną aktywnością w internecie to korzystanie z mediów społecznościowych, komunikatorów, zaglądanie na blogi, jednak niekoniecznie tworzenie. To wyzwanie przed jakim stoimy w temacie cyfrowych tubylców – dodał trener.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu była Anna Piotrowska.

Polskie Radio 24/kawa

Więcej audycji z cyklu Zdziwienie Tygodnia

____________________ 

Data emisji: 3.08.2017

Godzina emisji: 22:10


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Rośnie popularność internetowych ekspertów

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2017 12:30
Działają oni przede wszystkim w mediach społecznościowych, a określani jako specjaliści mają duży wpływ na wybory internautów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Internet: Ministerstwo Cyfryzacji chce większej ochrony dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2017 07:05
Zgodnie z projektem ustawy o ochronie danych osobowych nieletni mający poniżej 13 lat nie będą mogli bez zgody rodzica bądź opiekuna ujawniać w sieci swoich danych, a także zdjęć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reklamy w sieci. Koncerny kontra zwykli użytkownicy

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2017 09:00
W Polsce internauci blokują już ponad 42 proc. wyświetleń reklam internetowych. W tym rankingu jesteśmy światowym liderem, a - dla porównania - pod koniec listy plasują się kraje Ameryki Płd., w których ten odsetek wynosi średnio 2 proc.
rozwiń zwiń