X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Na Zdrowie. Jak oddychać świadomie?

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2018 16:33
Nie ma nic bardziej naturalnego niż oddech. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że jest to jedno z najbardziej skutecznych narzędzi, które możemy wykorzystać do poprawy jakości naszego życia. O tym jak poprawić zdrowie, kondycję i nastrój mówił w audycji Na Zdrowie Grzegorz Pawłowski, autor książki "Oddech. Oddychaj świadomie, żyj pełniej".
Audio
  • 21.04.2018 Grzegorz Pawłowski: „Najbardziej istotne w pracy z oddechem jest to, by nim nie manipulować za bardzo”.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Zdaniem Grzegorza Pawłowskiego oddech jest dla nas esencjonalnie ważny. – Oddech jest naszym głównym pokarmem. Odżywia naszą sferę fizyczną – 70 proc. energii czerpiemy z oddychania. Oddech odżywia też naszą sferę emocjonalną - abyśmy wiedzieli co czujemy, musimy tym oddychać. Umysł potrzebuje jedną czwartą tlenu z naszego oddechu, byśmy widzieli jasno i byli kreatywni. Praca z oddechem jest rozumiana na dwa sposoby. Często myślimy w tym kontekście o ćwiczeniach, np. o jodze, medytacji lub sztukach walki. Dużo ważniejsze jest jednak, że oddech może nam pomóc być w połączeniu ze sobą, by żyć swoją pełnią – powiedział gość Polskiego Radia 24.

Według autora chwila świadomych oddechów przywraca nas do stanu równowagi. – Gdy pojawia się sytuacja stresowa, to spłycamy oddech, ponieważ nie chcemy czuć tej emocji. Jest wiele prostych technik oddychania – wystarczy np. na chwile zamknąć oczy, wziąć kilka głębszych wdechów, przeskanować swoje ciało, sprawdzając co się w nim dzieje oraz przyjrzeć się swoim myślom. To przywraca nas do poszerzonej świadomości, bycia tu i teraz. Najbardziej istotne w pracy z oddechem jest to, by nim nie manipulować za bardzo, tylko być go ciekawym. Zaufanie oddechowi jest korzystne dla nas – mówił Pawłowski.


Grzegorz Pawłowski Grzegorz Pawłowski

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu była Elwira Kaganowicz.

Polskie Radio 24

____________________ 

Na Zdrowie - wszystkie audycje

Data emisji: 21.04.2018

Godzina emisji: 16:33


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Anoreksja – zaburzenie, które zniekształca postrzeganie własnego ciała

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2018 17:00
Anoreksja to jedno z zaburzeń odżywiania. Prowadzi do drastycznego spadku masy ciała, a czasem nawet do śmierci. U podłoża choroby leży głęboki kryzys emocjonalny, bowiem anoreksja jest spowodowana problemami psychicznymi. Jak szybko zorientować się, że dzieje się coś niepokojącego, jak skłonić chorego do terapii? O anoreksji mówiła w audycji Na Zdrowie psycholog i psychoterapeutka Agnieszka Lorek-Groniewska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hashimoto. "To choroba cywilizacyjna"

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2018 16:59
Choroba Hashimoto jest trudna do zdiagnozowania. Jej leczenie polega na usuwaniu skutków a nie przyczyny. O tym, jak żyć z Hashimoto i jak ją prawidłowo leczyć, mówił w audycji Na Zdrowie endokrynolog dr Piotr Miśkiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na Zdrowie: Czym jest autyzm?

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2018 13:00
– Przede wszystkim chcemy mówić o tym, czym jest autyzm, na czym on polega, z czym zmagają się cierpiący na tego typu zaburzenia – wskazywała Anna Szostak z Fundacji Synapsis, która zajmuje się wspieraniem osób z autyzmem. Gościem Polskiego Radia 24 był również dr Adam Pabiś, neurobiolog.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Problemy z zatokami. „Zapalenie zatok to bardzo częsta choroba”

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2018 17:00
Przy zapaleniu zatok nie można swobodnie oddychać, często pojawia się ból głowy. Gdy ten stan się przedłuża może powodować poważne zakażenie. O tym, jak leczyć zatoki i jak o nie dbać, mówił w audycji Na Zdrowie otolaryngolog dr Norbert Górski.
rozwiń zwiń