X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Najnowszy sondaż poparcia dla partii politycznych. PiS z dwukrotną przewagą nad PO

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2017 21:59
Jak pokazuje najnowszy sondaż wyborczy, Prawo i Sprawiedliwość cieszy się obecnie poparciem 42,8 proc. Polaków. Na drugim miejscu znajduje się Platforma Obywatelska, na którą chce głosować 22,2 proc. ankietowanych. Badanie poparcia opinii publicznej wykonała pracownia Estymator na zlecenie portalu DoRzeczy.pl. Wyniki w Polskim Radiu 24 skomentował politolog dr Andrzej Anusz.
Audio
Jarosław Kaczyński
Jarosław KaczyńskiFoto: Piotr Drabik/Wikipedia CC

Trzecią siłą na polskiej scenie politycznej jest obecnie ugrupowanie Pawła Kukiza Kukiz'15, cieszące się poparciem aż 9,1 proc. Polaków. Do Sejmu wchodzą jeszcze Nowoczesna (8,4 proc.), PSL (5,8 proc.) i SLD (5,4 proc.).

– Dobry wynik PiS wynika w pewnej części ze złej polityki opozycji, która cały czas jest w rozbiciu. To ewidentnie działa na korzyść partii rządzącej. Bez nowej jakość w działaniach trudno będzie przełamać ten zły, dla opozycji, trend. Widać w tym sondażu też efekt nowego otwarcia w Platformie Obywatelskiej, po niedawnej konwencji. Skutkiem tego jest wzrost poparcia. Jeżeli miałoby dojść do konsolidacji opozycji, to powinna ona dokonać się wokół partii Grzegorza Schetyny – ocenił dr Andrzej Anusz.

W rozmowie z dr. Andrzejem Anuszem poruszony został również temat ewentualnej rekonstrukcji rządu i możliwości dymisji premier Beaty Szydło.

Ponadto w magazynie „Północ-Południe” rozmowa z Higinio Paterną z hiszpańskiej agencji prasowej Aceprensa na temat sytuacji w Katalonii.

W części informacyjnej audycji m.in. o skutkach orkanu Grzegorz, który przeszedł nad Polska, uroczystej przysiędze żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, obchodach 500-lecia reformacji, 44. kweście na Powązkach, 73. Rocznicy wyzwolenia holenderskiej Bredy przez żołnierzy gen. Stanisława Maczka, a także o akcji „przywracania imion”, która odbyła się w Moskwie.

Nie zabrakło również najciekawszych wiadomości ze sportowych aren. Przedstawił je Rafał Bała.

Audycję Północ-Południe prowadził Krzysztof Grzybowski.

Polskie Radio 24/db

Wszystkie audycje Północ-Południe

____________________

Data emisji: 29.10.2017

Godzina emisji: 21:06

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Sondaż poparcia dla partii: Zaskakujący wynik SLD, spadek Nowoczesnej

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2017 13:08
Ostatni sondaż poparcia dla partii politycznych wskazuje na duży spadek Nowoczesnej. Partia zajmuje czwarte miejsce. Do ugrupowania Ryszarda Petru tylko jeden punkt procentowy traci Sojusz Lewicy Demokratycznej.  Dane komentował w audycji Punkt Widzenia Karol Gac z portalu Do Rzeczy.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy sondaż: PiS coraz mocniejszy. Publicysta ostrzega przed "zbytnią pewnością siebie"

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2017 12:49
Poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości oscyluje w graniach 40 procent, na Platformę Obywatelską swój głos oddałoby około 20 procent wyborców. Tak wynika z ostatniego sondażu CBOS, a także badania pracowni Estymator dla portalu „DoRzeczy.pl”. W Polskim Radiu 24 komentarz Karola Gaca z „Do Rzeczy”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sondaż PR 24: Kto liderem PO? Trudno powiedzieć

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2017 08:00
Polskie Radio 24 co tydzień publikuje nowy sondaż, który przygotowuje dla nas KANTAR Polska. Wyniki badania komentują na naszej antenie zaproszeni goście.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rekordowe poparcie dla PiS. Komentarz publicystów

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2017 12:00
Według najnowszego badania CBOS, na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby 47 procent respondentów deklarujących udział w wyborach. Platforma Obywatelska mogłaby liczyć na 16 procent głosów. W Podsumowaniu Tygodnia komentarz Adama Buły z Polski The Times i Michała Wróblewskiego z Faktu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sondaż PR 24: kto byłby najlepszym liderem Nowoczesnej?

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2017 07:00
Polskie Radio 24 co tydzień publikuje nowy sondaż, który przygotowuje dla nas KANTAR Polska. Wyniki badania komentują na naszej antenie zaproszeni goście.
rozwiń zwiń