X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

„Prezydent Warszawy wiedziała, że roszczenia do Noakowskiego 16 są oparte na przestępstwie”

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2017 22:00
- Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz i jej małżonek byli świadomi tego, że roszczenia do kamienicy przy ul. Noakowskiego 16 są oparte na przestępstwie. Niezbicie wynika to z dokumentów i zeznań przed komisją weryfikacyjną – powiedział w audycji Północ Południe Jan Śpiewak (Wolne Miasto Warszawa). Odniósł się w ten sposób do prac komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji dotyczących nieruchomości przy ul. Noakowskiego 16 w Warszawie
Audio
  • 4.12.17 Jan Śpiewak o pracach komisji weryfikacyjnej ws. Noakowskiego 16 w Warszawie.
Kamienica przy ulicy Noakowskiego 16 w Warszawie. Komisja Weryfikacyjna zbada reprywatyzację kamienicy, do której części w 2003 r. prawo nabył m.in. mąż prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Wraz z mężem została ona wezwana przez komisję na świadka.
Kamienica przy ulicy Noakowskiego 16 w Warszawie. Komisja Weryfikacyjna zbada reprywatyzację kamienicy, do której części w 2003 r. prawo nabył m.in. mąż prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Wraz z mężem została ona wezwana przez komisję na świadka. Foto: PAP/Tomasz Gzell

Komisja weryfikacyjna bada sprawę reprywatyzacji kamienicy przy ul. Noakowskiego 16 w Warszawie, do której części w 2003 r. prawo nabył m.in. mąż prezydent stolicy Andrzej Waltz. Na świadków poniedziałkowego przesłuchania wezwano m.in. Hannę Gronkiewicz–Waltz, przedstawiciela lokatorów kamienicy Krzysztofa Lewandowskiego i byłego dyrektora BGN Marcina Bajko. Prezydent stolicy odmówiła zeznań jako świadek, bo sprawa dotyczy jej męża.

Zgodnie z Kodeksem postępowania administracyjnego, „nikt nie ma prawa odmówić zeznań w charakterze świadka, z wyjątkiem małżonka strony, wstępnych, zstępnych i rodzeństwa strony oraz jej powinowatych pierwszego stopnia”.

W poniedziałek okazało się, że istniały dokumenty - potwierdzone ostatecznie w 2012 roku – mówiące o tym, że cała procedura przekazywania kamienicy przy Noakowskiego 16 została oparta o sfałszowane dokumenty jeszcze w latach 30. XX wieku.

Jak podkreślił Jan Śpiewak, w 2017 roku ukazał się artykuł w prasie na temat tego, że reprywatyzacji kamienicy przy ul. Noakowskiego 16 być nie powinno, ale mimo to nie było na to żadnej reakcji.

Na wtorek wezwano m.in. męża Hanny Gronkiewicz-Waltz Andrzeja Waltza i Gertrudę J.-F. – byłą naczelnik z wydziału spraw dekretowych miasta.

- Sądzę, że mąż Hanny Gronkiewicz-Waltz nie pojawi się przed komisją chociaż nie wykluczam tego. Nie bardzo wiem co siedzi w głowie państwa Waltzów. Mógłby on jedynie pogorszyć swoją sytuacje procesową  – podsumował Śpiewak.

W audycji mowa była także o kondycji polskiego górnictwa w dniu św. Barbary. Mówił o tym członek Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, przewodniczący Sekretariatu Górnictwa i Energetyki Kazimierz Grajcarek.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji była Małgorzata Łopińska.

Polskie Radio 24/pr

____________________ 

Wszystkie audycje Północ-Południe

Data emisji: 4.12.17

Godzina emisji: 21:35

 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

„Skala zaniechać i patologii ws. reprywatyzacji jest ogromna”

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2017 22:36
Mecz Polska-Dania w eliminacjach do piłkarskich mistrzostw świata w Rosji. Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa ws. poufnych danych udostępnionych przez Hannę Gronkiewicz Waltz. To najważniejsze tematy, które skomentowali goście audycji Podsumowanie Dnia w Polskim Radiu 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Apel posła Kukiz’15 do prezydent Warszawy: proszę podać się do dymisji

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2017 16:38
– Hanna Gronkiewicz-Waltz przekracza wszystkie możliwe granice; powinna podać się do dymisji (…) – mówił w Rozmowie Polskiego Radia 24 Marek Jakubiak, poseł Kukiz’15. W środę komisja weryfikacyjna zajmowała się sprawą reprywatyzacji kamienicy przy ul. Nowogrodzkiej 6A, a prezydent stolicy po raz kolejny nie stawiła się na wezwanie organu. W PR24 również komentarz członków komisji – Sebastiana Kalety, Łukasza Kondratki i Roberta Kropiwnickiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reprywatyzacja. Nowe materiały dotyczące kamienicy przy ul. Noakowskiego 16

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2017 22:05
Komisja weryfikacyjna dysponuje niepublikowanymi wcześniej dokumentami w sprawie kamienicy przy ul. Noakowskiego 16 - ujawnił przewodniczący komisji Patryk Jaki. W jaki sposób, nieznane dotąd materiały, wpłyną na dalsze badania reprywatyzacji kamienicy, do której prawa nabył mąż prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komisja Weryfikacyjna badała dziś reprywatyzację Noakowskiego 16

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2017 16:55
Zakończył się pierwszy dzień rozprawy, podczas której Komisja Weryfikacyjna ds. reprywatyzacji badała zwrot kamienicy przy Noakowskiego 16 w Warszawie. Nie udało się przesłuchać wezwanej w charakterze świadka prezydent Warszawy, która nie przyszła na posiedzenie. Zeznania złożyli natomiast: byli lokatorzy kamienicy Krzysztof Lewandowski i Jolanta Wasiak oraz były pełniący obowiązki dyrektora Biura Gospodarki Nieruchomościami Marcin Bajko. W Polskim Radiu 24 transmitowaliśmy posiedzenia Komisji Weryfikacyjnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prokuratura: będą zarzuty dla pracowników stołecznego Ratusza

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2017 16:50
Zarzuty dla trzech urzędników Ratusza, zatrzymanych ws. stołecznej reprywatyzacji, dotyczą przyjęcia łapówek w łącznej kwocie ponad 300 tysięcy złotych – poinformował minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Od początku było wiadomo, że kamienica przy Noakowskiego 16 pochodzi z kradzieży”

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2017 18:00
- Sprawa - właściwie kradzieży – kamienicy przy ul. Noakowskiego 16 w Warszawie i śledztwa dotyczącego fałszerstwa dokumentów, ma początek już w 1946 roku. Właściwie od samego początku, gdy przeszła w ręce powojennych handlarzy roszczeniami, było oczywiste, że jej status prawny jest nie tylko wątpliwy, ale że pochodzi z kradzieży. Pytanie, jak to się stało, że później te informacje w dokumentach zniknęły - powiedział w Debacie Dnia Marcin Makowski z Do Rzeczy. O pracach komisji weryfikacyjnej mówił także Tomasz Walczak (Super Express).
rozwiń zwiń