X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Andrzej Waltz zeznawał przed komisją reprywatyzacyjną

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2017 22:00
Zakończyła się dwudniowa rozprawa dotycząca reprywatyzacji kamienicy przy ul. Noakowskiego 16 w Warszawie. Komisja Weryfikacyjna badała zwrot nieruchomości, w której część udziałów miał mąż prezydent Warszawy Andrzej Waltz. Ten odpowiadał na pytania komisji jako strona postępowania. O zeznaniach przed komisją weryfikacyjną ws. kamienicy przy ulicy Noakowskiego 16 mówił Jan Śpiewak, prezes Stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa.
Audio
  • 05.12.2017 Jan Śpiewak: „Zeznania ws. kamienicy przy Noakowskiego 16 bezpośrednio obciążają Hannę Gronkiewicz-Waltz”.
Na zdjęciu archiwalnym z 12.06.2017 r. budynek przy ulicy Noakowskiego 16 w Warszawie. Komisja Weryfikacyjna w czasie rozprawy 04.12.2017 r. zbada reprywatyzację kamienicy, do której części w 2003 r. prawo nabył m.in. mąż prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Wraz z mężem została ona wezwana przez komisję na świadka.
Na zdjęciu archiwalnym z 12.06.2017 r. budynek przy ulicy Noakowskiego 16 w Warszawie. Komisja Weryfikacyjna w czasie rozprawy 04.12.2017 r. zbada reprywatyzację kamienicy, do której części w 2003 r. prawo nabył m.in. mąż prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Wraz z mężem została ona wezwana przez komisję na świadka. Foto: PAP/Tomasz Gzell

Zdaniem Jana Śpiewaka zeznania ws. kamienicy przy Noakowskiego 16 bezpośrednio obciążają Hannę Gronkiewicz-Waltz. - Po posiedzeniach komisji wiemy, że pani prezydent Warszawy dowiedziała się w 2012 roku, że kamienica przy Noakowskiego 16 została zreprywatyzowana na skutek przestępstwa. Szokujący jest aspekt ludzki i zeznania mieszkańców o trzech zgonach na sutek stresu związanego z reprywatyzacją, to zrobiło na mnie piorunujące wrażenie. Przez wiele lat rozgrywała się nieprawdopodobna tragedia ludzka – mówił aktywista miejski.

Według gościa Polskiego Radia 24 trudno uwierzyć, że Andrzej Waltz nie dyskutował z żoną o sprawie Noakowskiego 16. - Myślę, że w sprawie Noakowskiego 16 będzie nałożenie kary. Wiedziała, że ta sprawa krzywdzi ludzi i nie zrobiła nic, by to naprawić. Andrzej Waltz przyjął linię obrony, że decyzje były poświadczone przez państwo i nie zastanawiał się nad moralnością – powiedział Śpiewak.

W opinii prezesa Wolnego Miasta Warszawa Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna była podjąć działania ws. Noakowskiego 16. - Wyłania się obraz kultury korupcji w warszawskim ratuszu, gdzie jest zezwolenie, by łamać prawo i czerpać z tego osobiste korzyści. Pani prezydent wiedziała, że ta reprywatyzacja krzywdzi ludzi, a je podstawa jest wątpliwa. Pomimo tego nie zrobiła nic, by to zatrzymać – wskazywał Jan Śpiewak.

W programie także komentarz politologa dr hab. Łukasza Młyńczyka z Uniwersytetu Zielonogórskiego o przemówieniu prezydenta Andrzeja Dudy przed Zgromadzeniem Narodowym.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Jakub Kukla.

Polskie Radio 24/IAR/PAP

____________________ 

Wszystkie audycje Północ-Południe

Data emisji: 05.12.2017

Godzina emisji: 21:37


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także