X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Beata Szydło wicepremierem? Komentarze publicystów

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 22:00
Premier Beata Szydło złożyła rezygnację ze stanowiska premiera. Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości, przyjmując dymisję, jednocześnie wysunął kandydaturę Mateusza Morawieckiego – dotychczasowego wicepremiera – na nowego szefa rządu. Mówi się jednak, że Szydło ma zostać wicepremierem w rządzie Morawickiego. W magazynie Północ-Południe rozmowa z Krzysztofem Loszem z Naszego Dziennika i Łukaszem Zboralskim z Do Rzeczy.
Audio
  • 7.12.17 Północ-Południe: Morawiecki kandydatem na premiera
Premier Beata Szydło opuszcza siedzibę Prawa i Sprawiedliwości, 7 bm. Wcześniej rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek poinformowała dziennikarzy, że premier Beata Szydło złożyła rezygnację z pełnionej funkcji na ręce komitetu politycznego PiS. Obradujący na Nowogrodzkiej komitet polityczny, na stanowisko premiera polskiego rządu wysunął
Premier Beata Szydło opuszcza siedzibę Prawa i Sprawiedliwości, 7 bm. Wcześniej rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek poinformowała dziennikarzy, że premier Beata Szydło złożyła rezygnację z pełnionej funkcji na ręce komitetu politycznego PiS. Obradujący na Nowogrodzkiej komitet polityczny, na stanowisko premiera polskiego rządu wysunąłFoto: PAP/Leszek Szymański

Wiceszef MSZ Jan Dziedziczak pytany przez dziennikarzy o to, czy Beata Szydło po rezygnacji z funkcji premiera ma objąć funkcję wicepremiera w rządzie, potwierdził, że na posiedzeniu Komitetu Politycznego zapadła taka decyzja.

– Ta decyzja jest dla mnie co najmniej dziwna. To, że Beata Szydło odchodzi, wiedzieliśmy od kilku dni. Jednak to, że ma pozostać w rządzie jako wicepremier, jest zaskakujące. Raczej takich rzeczy się nie spotykało w polskiej i europejskiej polityce; sytuacja jest niezręczna politycznie i "po ludzku" – komentował w PR24 Krzysztof Losz.

– Najtwardszy elektorat PiS będzie miał pewien dysonans poznawczy – mówił z kolei Łukasz Zboralski. – (…) ci, którzy uważali Beatę Szydło za wspaniałą szefową rządu, która spełniała obietnice wyborcze, będą stali za nią murem. Jednocześnie to oznacza, że będą przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu. Pytanie, jak z tego wybrnąć (…) – dodawał.

Więcej w rozmowach z komentatorami.

W części informacyjnej magazynu Północ-Południe m.in. o skierowaniu przez Komisję Europejską pozwu do unijnego Trybunału przeciwko Polsce, Czechom i Węgrom za odmowę przyjęcia imigrantów.

W programie również przegląd portali internetowych Marcina Królika.

Prowadzenie: Jakub Kukla.

Polskie Radio 24/IAR/PAP/zz

____________________ 

Wszystkie audycje Północ-Południe

Data emisji: 7.12.17

Godzina emisji: 21.00


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

„Wyborcy PiS nie rozumieją dlaczego rekonstrukcja trwa tak długo”

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 08:48
W czwartek po południu w Warszawie zbierze się Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości. Najważniejsi politycy partii rządzącej będą rozmawiać o rekonstrukcji rządu.W grę wchodzi nawet wymiana premier Beaty Szydło. Rano na ten temat rozmawiali prezydent Andrzej Duda, premier Beata Szydło, prezes PIS Jarosław Kaczyński i marszałek Sejmu Marek Kuchciński. O rekonstrukcji rządu mówił w Polskim Radiu 24 prof. Sławomir Sowiński z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Zamiana premier Szydło na Morawieckiego nic nie zmienia”

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 13:15
- W sprawie rekonstrukcji rządu jest pewien scenariusz, o którym praktycznie do tej pory nie mówiono. To scenariusz, w którym premierem zostaje Jarosław Kaczyński, a premier Beata Szydło zostaje wicepremierem ds. społecznych. Byłoby to połączenie sprawczości politycznej, decyzyjności Jarosława Kaczyńskiego z wizerunkiem, poparciem, jakim cieszy się premier Beata Szydło – powiedział w Polskim Radiu 24 dr Andrzej Anusz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Beata Szydło złożyła rezygnację. Mateusz Morawiecki kandydatem na premiera

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 21:00
– Chodzi o wzmocnienie gospodarczego trzonu rządu. Przed Polską stoją duże wyzwania w tym zakresie – mówił w Polskim Radiu 24 Adrian Stankowski z Gazety Polskiej Codziennie. W ten sposób publicysta odniósł się do rezygnacji Beaty Szydło z urzędu premiera. Kandydatem PiS na nowego szefa rządu jest Mateusz Morawiecki. Na naszej antenie także komentarz dra hab. Łukasza Młyńczyka z Uniwersytetu Zielonogórskiego. 
rozwiń zwiń