X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Należy bronić dokonań rządu Beaty Szydło, Morawiecki wizjonerem"

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2017 22:07
Prezydent Andrzej Duda powołał rząd Mateusza Morawieckiego. Wiceprezesem Rady Ministrów została dotychczasowa premier Beata Szydło. Jak na razie jednak obsada stanowisk ministerialnych pozostała niezmieniona. W magazynie Północ-Południe rozmowa z Grzegorzem Osieckim z Dziennika Gazety Prawnej i Adrianem Stankowskim z Gazety Polskiej Codziennie.
Audio
  • 11.12.17 Północ-Południe: Morawiecki powołany na stanowisko premiera
  • 11.12.17 Północ-Południe. Informacje
Prezydent Andrzej Duda wręcza akt powołania na wicepremiera Beacie Szydło, Warszawa, 11.12.2017
Prezydent Andrzej Duda wręcza akt powołania na wicepremiera Beacie Szydło, Warszawa, 11.12.2017Foto: PAP/Paweł Supernak

Wbrew wcześniejszym, nieoficjalnym doniesieniom medialnym, nie doszło do jakichkolwiek zmian w obsadzie szefów poszczególnych resortów.

– Zaskoczeniem jest to, że nie wymieniono ani jednego ministra. W rządzie znalazła się nawet Elżbieta Witek, która była szefem gabinetu Beaty Szydło – wskazywał w Polskim Radiu 24 Grzegorz Osiecki, oceniając przy tym, że przez kolejne tygodnie nadal będzie trwała giełda nazwisk ministrów, którzy mogą opuścić rząd na początku roku.

– Dziś media śledziły to, czy Witold Waszczykowski przyjedzie z Brukseli i co to będzie oznaczać – czy otrzyma nominację, czy też nie. To samo nas czeka przez najbliższy miesiąc, z małą przerwą na święta – przewidywał Grzegorz Osiecki.

Adrian Stankowski z kolei przekonywał, że zmiana na stanowisku szefa rządu była koniecznością. Zaznaczył przy tym, że należy bronić dokonań Rady Ministrów pod wodzą Beaty Szydło.

– Jestem pełen uznania dla osiągnieć poprzedniego rządu. Przy ogromnym ostrzale, nawałnicy ze strony opozycji i polityków europejskiej, zdołał zmienić podstawowe wektory polskiej polityki, polskiej ekonomii. To dobry początek dla Rzeczpospolitej – mówił publicysta. – Jednak do tego, by „ten wielki pojazd” znów nabrał dynamiki, potrzebna jest wizja. A Mateusz Morawiecki jest wizjonerem na miarę Eugeniusza Kwiatkowskiego – pointował Adrian Stankowski.

Więcej w rozmowach z komentatorami.

W części informacyjnej magazynu Północ-Południe m.in. o ujawnieniu przez komisję weryfikacyjną kluczowych dokumentów ws. reprywatyzacji kamienicy przy Noakowskiego 16 i dorocznym Zgromadzeniu Ogólnym Sędziów Trybunału Konstytucyjnego.

W programie również przegląd portali internetowych Marcina Królika.

Prowadzenie: Małgorzata Łopińska.

Polskie Radio 24/zz

Wszystkie audycje Północ-Południe

____________________ 

Data emisji: 11.12.17

Godzina emisji: 21.00

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Ekspert: Zmiana premiera podyktowana wyborami samorządowymi

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2017 16:01
– Rozpoczyna się nowy etap rządów PiS. Ma on zwiększyć prawdopodobieństwo uzyskania dobrego wyniku w wyborach samorządowych – komentował w Gorącym Temacie prof. Andrzej Zybała z Katedry Polityki Publicznej Szkoły Głównej Handlowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Sellin: sprawy ambicjonalne i personalne nie są najważniejsze

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2017 17:01
– Nikt na nikogo się nie obraża, nie robi rozłamów. Umawiamy się na dalszą współpracę – mówił w Rozmowie PR24 Jarosław Sellin, wiceminister kultury. Gość Polskiego Radia 24 odniósł się w ten sposób do zmiany na stanowisku premiera i rekonstrukcji rządu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rząd Mateusza Morawieckiego niemal bez zmian. "Czekamy na styczeń"

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2017 18:10
Prezydent Andrzej Duda powołał Mateusza Morawieckiego na stanowisko Prezesa Rady Ministrów. Wicepremierem została dotychczasowa szefowa rządu, Beata Szydło. Obsada pozostałych ministerstw pozostała niemieniona. W Debacie Dnia Polskiego Radia 24 komentarz Wojciecha Wybranowskiego z Do Rzeczy i Tomasza Walczaka z Super Expressu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rząd Mateusza Morawieckiego bez zmian szefów resortów. Beata Szydło wicepremierem

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2017 18:18
Ministrowie rządu Beaty Szydło zachowali stanowiska w nowym gabinecie Mateusza Morawieckiego. W Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda wręczył ministerialne nominacje i powołał nowy rząd.
rozwiń zwiń