X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zmiany w KPRM. "Nie widać autorskiego szlifu premiera"

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2017 14:26
- Nie wiem czy będzie to bardzo fortunna rekonstrukcja w wykonaniu Mateusza Morawieckiego, bo nie widać w niej jego autorskiego szlifu. Marek Suski, Paweł Szrot i Michał Dworczyk nie są osobami w jakikolwiek sposób łączonymi z Morawieckim – powiedział w audycji Północ Południe Agaton Koziński z Polski The Times. O zapowiadanych zmianach w KPRM mówił także Roman Mańka z Fundacji Fibre.
Audio
  • 18.12.17 Agaton Koziński o zapowiadanych zmianach w KPRM.
  • 18.12.17 Roman Mańka o zapowiadanych zmianach w KPRM.
Mateusz Morawiecki
Mateusz MorawieckiFoto: PAP/Marcin Obara

Szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski zapowiedział, że zmiany w rządzie dotyczące najbliższego otoczenia nowego premiera mogą nastąpić jeszcze w poniedziałek.

- Wiadomo, że rząd nigdy nie będzie autorski i nie będzie w 100 proc. taki, jaki Mateusz Morawiecki chciałby stworzyć, ale w jakiejś części taki być powinien. Na razie nie widać nawet małego zakresu – zauważył Agaton Koziński. Dodał, że najważniejsza będzie jednak tzw. duża rekonstrukcja.

- Jest to opowieści rekonstrukcyjnej ciąg dalszy. Serial ten będzie jeszcze trwał, bo czeka nas na pewno duża rekonstrukcja rządu, choć nie wiadomo kiedy ona nastąpi – mówił.

- Zmiany te odbieram dobrze. Myślę, że osoby, które zostaną zastąpione już trochę zużyły się na tych stanowiskach i ich skuteczność w ostatnim czasie przestała być zadowalająca – stwierdził z kolei Roman Mańka. - Myślę, że będą jeszcze głębsze zmiany. To dopiero początek. Widzimy, że ta rekonstrukcja nie jest grą pozorów, fikcją, ale przybiera realny kształt – podkreślił.

Prezydent na wniosek premiera odwołał Elżbietę Witek ze składu Rady Ministrów, z urzędu Ministra – Członka Rady Ministrów. Nieoficjalnie mówi się, że w poniedziałek prezydent ma przyjąć dymisje także Beaty Kempy i Henryka Kowalczyka. Kowalczyka ma zastąpić Marek Suski – dotychczas szef sejmowej komisji skarbu oraz członek komisji śledczej ds. Amber Gold, szefem Kancelarii Premiera miałby zostać Paweł Szrot – zastępca Kempy w KPRM. Trzecim ministrem, który ma otrzymać nominację z rąk prezydenta, jest Michał Dworczyk - dotychczasowy wiceminister obrony miałby zostać szefem gabinetu premiera.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Jakub Kukla.

Polskie Radio 24/pr

Wszystkie audycje Północ-Południe

________________________

Data emisji: 18.12.17

Godzina emisji: 12:35, 13:40

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Rząd Morawieckiego bez Macierewicza? "Cały czas w grze są ustawy dotyczące reformy sądownictwa"

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2017 12:48
– Premier Morawiecki to osoba, która potencjalnie może pociągnąć za sobą elektorat, który dotychczas nie wybierał Prawa i Sprawiedliwości – oceniał w Polskim Radiu 24 Maciej Chudkiewicz z Tygodnika Solidarność. Publicysta na naszej antenie odniósł się do zapowiadanych na styczeń zmian w rządzie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kluczowa decyzja premiera Morawieckiego. Kto nowym ministrem finansów?

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2017 10:58
Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że wkrótce przestanie łączyć funkcję premiera ze stanowiskami ministrów finansów i rozwoju. Premier mówił w Telewizji Szczecin, że obecne rozwiązanie jest tymczasowe i że są już kandydaci na szefów resortów finansów i rozwoju. O nadchodzących zmianach w rządzie mówili w audycji Rządy Pieniądza Bartosz Godusławski („Dziennik Gazeta Prawna”), dr Maciej Bukowski (Wise Europa) oraz Przemysław Kwiecień (X-Trade Brokers).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmiany w Kancelarii Premiera. „Ruch kadrowy a nie wielka rekonstrukcja”

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2017 12:20
Z informacji prasowych wynika, że w poniedziałek prezydent ma przyjąć dymisje szefowej KPRM Beaty Kempy, szefowej gabinetu premiera Elżbiety Witek oraz ministra w KPRM Henryka Kowalczyka. Według doniesień medialnych Henryka Kowalczyka ma zastąpić Marek Suski, natomiast szefem kancelarii premiera miałby zostać Paweł Szrot – zastępca  Beaty Kempy w KPRM. O zmianach w Kancelarii Premiera mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Makowski z „Do Rzeczy” i portalu Wirtualna Polska.
rozwiń zwiń