Kaczyński: droga naprawy Rzeczpospolitej jest kręta, ale proszę o zaufanie

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2018 22:00
„Jestem przekonany, że w 2018 r. dojdziemy do celu i marsze przestaną już być potrzebne” - mówił w środę podczas obchodów 93. miesięcznicy smoleńskiej prezes PiS Jarosław Kaczyński. O miesięcznicy smoleńskiej mówili w audycji Północ-Południe Piotr Skwieciński („Sieci”) i Marcin Fijołek (portal Wpolityce.pl).
Audio
  • 10.01.18 Wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego podczas 93. miesięcznicy smoleńskiej.
  • 10.01.2018 Piotr Skwieciński i Marcin Fijołek o miesięcznicy smoleńskiej i rekonstrukcji rządu.
Warszawa, 10.01.2018. Prezes PiS Jarosław Kaczyński przemawia przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie,10 bm. w 93. miesięcznicę katastrofy smoleńskiej.
Warszawa, 10.01.2018. Prezes PiS Jarosław Kaczyński przemawia przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie,10 bm. w 93. miesięcznicę katastrofy smoleńskiej. Foto: PAP/Jacek Turczyk

„Droga naprawy Rzeczpospolitej, dobrej zmiany, czasem ze względu na okoliczności jest kręta, ale proszę o zaufanie - ufajcie, że idziemy drogą w tym samym kierunku, że ten kierunek nie ulegnie najmniejszej zmianie, że dojdziemy do celu” – przekonywał w przemówieniu na Krakowskim Przedmieściu prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Jak stwierdził Jarosław Kaczyński, w 2010 r. p.o. prezydenta Bronisław Komorowski chciał, by emocje opadły, a cała tragedia została zapomniana. „Chwała tym, którzy stali tutaj z krzyżem, chwała tym, którzy walczyli o prawdę na czele z Antonim Macierewiczem” - podkreślił Kaczyński.

Zdaniem Piotra Skwiecińskiego prezes PiS stawia na uspokojenie i wyciszenie. – Prezes PiS mówił o zaufaniu, ale nie wiadomo co w zasadzie ma się stać w tym roku, nie padły nawet słowa o dojściu do prawdy. Jarosław Kaczyński powiedział stanowczo, że miesięcznice się skończą 10 kwietnia 2018 roku. Powstaje wrażenie, że Jarosław Kaczyński postawił krzyżyk na możliwości udowodnienia tezy o zamachu. Ze stanowiskami pożegnali się ministrowie tożsamościowi, kojarzeni z konfliktem – wskazywał gość Polskiego Radia 24.

Według Marcina Fijołka mamy do czynienia ze zwrotem PiS-u ku centrum. - Prezes PiS apelował do wyborców, że wie co robi i zmiana szefa MON jest częścią większego planu. Odwołanie Macierewicza wpisuje się w tendencję zwrotu w obozie rządowym, zapoczątkowaną przez Jarosława Kaczyńskiego. Zakres rekonstrukcji to ucywilizowana wersja europejskiej prawicy CDU-CSU. Nawet jeśli twarda część elektoratu będzie miała ze zmianami problem, to i tak nie ma alternatywy. To świadomy kurs Jarosława Kaczyńskiego – powiedział redaktor.

W części informacyjnej magazynu Północ-Południe m.in. o incydencie lotniczym na lotnisku Fryderyka Chopina w Warszawie i obywatelskich projektach dotyczących prawa aborcyjnego. W programie także przegląd portali internetowych Marcina Królika.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Błażej Prośniewski.

Polskie Radio 24/IAR/PAP

___________________

Wszystkie audycje Północ-Południe

Data emisji: 10.01.2018

Godzina emisji: 21:37


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak