X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przedterminowe wybory do Sejmu? „Jarosław Kaczyński może mieć taką pokusę”

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2018 21:55
Jacek Sasin z Prawa i Sprawiedliwości zadeklarował, że jego ugrupowanie chce rządzić do końca kadencji. Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów był pytany o medialne spekulacje dotyczące ewentualnego przeprowadzenia przyspieszonych wyborów. – Nie wierzę, by Jarosław Kaczyński zdecydował się na taki krok, pomimo pokusy, którą może mieć – ocenił Łukasz Adamski z tygodnika „Sieci Prawdy”.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Andrzej Hulimka/REPORTER/EASTNEWS

To – jak mówił Jacek Sasin – „absolutne political fiction”. Podkreślił, że PiS ma dużą i stabilną większość w Sejmie, pozwalającą na realizację programu do końca kadencji. Zaznaczył, że temat ten jest wygodny dla opozycji, która próbuje odwrócić uwagę od ostatnich wydarzeń w Sejmie.

– Sytuacja rządzącej Zjednoczonej Prawicy jest niezwykle mocna. Jeszcze nigdy w historii III RP prawa strona polskiej sceny politycznej nie była tak silna. Pamiętajmy, że prezes Kaczyński zdecydował się na przedterminowe wybory w 2007 roku. Oczywiście wtedy sytuacja była zupełnie inna, choć PiS królował we wszystkich przedwyborczych sondażach. Jednak przegrał z Platformą Obywatelską. Dlatego nie uważam, żeby w partii rządzącej zdecydowano się na taki krok – dodał dziennikarz portalu wpolityce.pl

Łukasz Adamski zaznaczył, że w najbliższych trzech latach przed politykami PiS cała seria wyborów. Zdaniem dziennikarza zaplanowany kalendarz wyborczy nie zostanie zmieniony.

Ponadto w audycji rozmowa z Wojciechem Przybylskim z kwartalnika „Res Publica Nova” na temat pierwszej tury wyborów prezydenckich w Czechach.

W części informacyjnej audycji m.in. o echach rekonstrukcji rządu, koalicji ugrupowań lewicowych w wyborach samorządowych, możliwościach wprowadzenia waluty euro w naszym kraju, czterodniowej wizycie minister Beaty Kempy w Jordanii, podtrzymaniu porozumienia nuklearnego pomiędzy Iranem a Stanami Zjednoczonymi, litewskich uroczystościach z okazji Dnia Obrońców Wolności, a także o rozpoczynających się feriach.  

Nie zabrakło również najciekawszych wiadomości ze sportowych aren. Przedstawiła je Renata Susałko.

Audycję „Północ-Południe” prowadził Mateusz Drozda.

IAR/Polskie Radio 24/db

___________________

Data emisji: 13.01.17

Godzina emisji: 21:06

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Ryszard Petru zapowiada zmianę formy protestu opozycji

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2017 20:25
– Polityka nie polega na tym, że podejmujemy rozmowy, by je podjąć, a nie się dogadać – mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Sarzyńska (wpolityce.pl). Bez porozumienia zakończyło się spotkanie przedstawicieli partii politycznych, w sprawie kryzysu parlamentarnego. Gośćmi audycji Gorący Temat byli także Magdalena Piejko (Gazeta Polska Codziennie) i Piotr Pałka (rebelya.pl).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Publicysta: Słowa J. Kaczyńskiego ostre, ale adekwatne

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2017 16:05
– Jarosław Kaczyński zareagował ostro, ale adekwatnie. Platforma Obywatelska jest odpowiedzialna za przemysł pogardy wobec byłego prezydenta – oceniał w Gorącym Temacie Adrian Stankowski. Publicysta Gazety Polskiej w Polskim Radiu 24 skomentował sejmowe wystąpienie lidera Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sejm przyjął nowelę ordynacji wyborczej autorstwa PiS wraz z poprawkami tego klubu

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2017 23:52
Sejm uchwalił nowelizację Kodeksu wyborczego autorstwa PiS wraz z poprawkami tego klubu. Nowe rozwiązania wprowadzają dwukadencyjność wójtów, burmistrzów i prezydentów miast liczoną od wyborów samorządowych w 2018.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Gociek: Zaczęła się licytacja, kto jest lepszą lewicą światopoglądową w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2018 22:00
– Być może w opozycji zaczyna narastać przeświadczenie, że prawdziwą alternatywą dla PiS-u nie będzie żadna "zmiękczona prawica" czy partia centrowa, ale ugrupowanie lewicowe  – powiedział w audycji Północ-Południe Piotr Gociek z tygodnika Do Rzeczy. Odniósł się w ten sposób do wykluczenia trzech posłów z PO i zawieszenia trzech posłów Nowoczesnej po głosowaniu nad projektami ustaw ws. aborcji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Politolog: SLD i Razem jest nie pod drodze z PO i Nowoczesną

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2018 11:27
– Od dwóch dni widzimy, że opozycji w Sejmie mogłoby w zasadzie nie być – mówił w Polskim Radiu 24 dr Bartosz Rydliński. Politolog z Uniwersytetu Kardynała Stefana w ten sposób komentował sprawę odrzucenia w pierwszym czytaniu liberalizującego przepisy aborcyjne projektu autorstwa komitetu „Ratujmy Kobiety”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rekonstrukcja rządu. "Kontynuacja i zmiana wizerunkowa"

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2018 13:35
- Można dyskutować o tym, czy jest frakcja Antoniego Macierewicza w PiS, ale bezdyskusyjną kwestią jest to, że jest frakcja Antoniego Macierewicza wśród wyborców, wśród elektoratu PiS. Odpowiedź na pytanie jak liczna jest to frakcja, przyniosą najbliższe sondaże – powiedział w Podsumowaniu Tygodnia Dariusz Grzędziński z Faktu. O rekonstrukcji rządu mówili także Jacek Liziniewicz (Gazeta Polska Codziennie), Maciej Chudkiewicz (Tygodnik Solidarność) i Jakub Majmurek (Krytyka Polityczna).
rozwiń zwiń