X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Komentarz politologa do polityki migracyjnej Węgier

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2018 22:00
Zdaniem prawicowej partii Jobbik polityka Viktora Orbana to “kombinatorstwo stulecia”. Chodzi o domniemane potajemne przyjmowanie uchodźców przy jednoczesnym głoszeniu polityki antyimigracyjnej. Kristóf Altusz, zastępca sekretarza stanu w MSZ Węgier udzielił wywiadu „Times of Malta”, z którego wynika, że antyimigracyjna retoryka Orbana to zasłona dymna. O polityce zagranicznej Węgier mówił w audycji Północ-Południe politolog dr Dominik Hejj.
Audio
  • 18.01.2018 Dominik Hejj: Jeśli nikt nie będzie mówił Węgrom kogo mają przyjąć, to mogą rozważyć mechanizm relokacji
Premier Węgier Victor Orban.
Premier Węgier Victor Orban.Foto: flickr/Európa Pont/CC BY 2.0

Zdaniem pracownika MSZ Węgry tak naprawdę godzą się na przyjmowanie uchodźców. Do kraju miało już trafić 1291 osób. Rewelacje szybko zdementował przełożony Altusza. Jak ogłosił Węgry udzielają schronienia osobom chronionym przez konwencje genewskie lub ubiegające się o azyl oraz że proceder ten nie jest związany z obowiązkowymi kwotami migrantów narzuconymi przez UE.

Zgodnie z unijnymi dyrektywami, Węgry winne są przyjąć 1294 uchodźców. Jest to więc dokładnie tylu imigrantów, ilu zdaniem pracownika MSZ trafiło do kraju. Co więcej, premier stwierdził niedawno, że Węgry mogłyby wziąć udział w nowym unijnym systemie rozdziału uchodźców pod warunkiem, że Budapeszt decydowałby o tym, kogo przyjmuje.

Zdaniem Dominka Hejja wokół tematu uchodźców jest coraz więcej pytań. - Węgry przyjęły 1291 uchodźców w ramach konwencji genewskiej, często myli się to z kwotowym systemem relokacji uchodźców z 2015 roku. Te informacje są nieprzypadkowe, to będzie potwierdzenie, że jeśli nikt nie będzie mówił Węgrom kogo mają przyjąć, to mogą rozważyć mechanizm relokacji. Mamy pakiet na Węgrzech ustaw o nielegalnej imigracji, a z drugiej próbę dialogu z Brukselą. To granie na to, by art. 7 nie został wobec Węgier uruchomiony – mówił gość Polskiego Radia 24.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Piotr Wąż.

Polskie Radio 24/IAR/PAP

______________________ 

Wszystkie audycje Północ-Południe

Data emisji: 18.01.2018

Godzina emisji: 21:37

18.01.2018 Dominik Hejj: „Jeśli nikt nie będzie mówił Węgrom kogo mają przyjąć, to mogą rozważyć mechanizm relokacji”.Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Kryzys migracyjny. Spór w Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2017 19:33
Victor Orban zapowiedział prowadzenie przez jego kraj walki politycznej o zmianę unijnej decyzji dotyczącej obowiązkowej relokacji uchodźców. O tym, czy Polska, Węgry i Słowacja mogą uniknąć kar finansowych i wyjść obronną ręką z kryzysu, mówił w audycji Świat w Powiększeniu prof. Aleksander Gubrynowicz z Instytutu Studiów Politycznych PAN.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Odżyły spory między Wschodem a Zachodem UE ws. uchodźców”

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2017 22:00
„Pomoc Polski w kryzysie migracyjnym przynosi efekty” - mówił w Brukseli premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że chodzi o wsparcie finansowe przekazywane krajom, które zmagają się z presją migracyjną i uchodźcom w obozach poza Unią. O szczycie UE w Brukseli mówiła w audycji Północ-Południe Beata Płomecka, korespondentka Polskiego Radia w Brukseli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Może nastąpić pewne zmiękczenie polityki rządu ws. uchodźców”

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2017 08:15
- Może nastąpić pewne zmiękczenie polityki rządu ws. uchodźców. Patrząc na to, jakie mamy problemy na forum unijnym - czyli uruchomienie art. 7 i ogólnie zły PR na forum europejskim - być może zmiękczenie polityki wobec imigrantów będzie sygnałem pokazującym Unii Europejskiej, że możemy porozmawiać – powiedział w audycji 24 Pytania Wojciech Bakun z Kukiz’15. Odniósł się w ten sposób do słów Kornela Morawieckiego dotyczących przyjmowania przez Polskę uchodźców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczyt Europy Południowej w Rzymie. Migracja na pierwszym planie

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2018 20:00
W Rzymie ruszył szczyt przywódców państw Europy Południowej, któremu przewodniczy premier Włoch Paolo Gentiloni. Tematem rozmów ma być między innymi sytuacja migracyjna. O szczycie mówiła w audycji Świat w Powiększeniu dr Małgorzata Bonikowska, prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Premier Orban często wycofuje się z różnych deklaracji”

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2018 12:46
Szef węgierskiego rządu w poniedziałkowym wywiadzie dla „Welt am Sonntag” oświadczył, że Węgry mogłyby wziąć udział w nowym unijnym systemie rozdziału uchodźców pod warunkiem, że Budapeszt decydowałby o tym, kogo przyjmuje. Z kolei podsekretarz stanu w węgierskim MSZ powiedział, że Węgry w 2017 potajemnie przyjęły 1300 uchodźców. O postawie Węgier mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Biedroń z portalu wPolityce.pl.
rozwiń zwiń