Dymisja wiceszefa MON Bartosza Kownackiego. "Prawem każdego szefa resortu jest zmiana kadrowa i otoczenie się ludźmi zaufanymi"

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2018 22:00
Jeden z najbliższych współpracowników byłego szefa resortu Antoniego Macierewicza -  Bartosz Kownacki - według nieoficjalnych informacji został odwołany z funkcji wiceministra obrony narodowej. Mówił o tym w audycji Północ Południe Marcin Makowski z Do Rzeczy.
Audio
  • 19.01.17 Marcin Makowski o przyszłości wiceministra obrony narodowej Bartosza Kownackiego.
Bartosz Kownacki
Bartosz KownackiFoto: mon.gov.pl

Kownacki został wiceministrem obrony narodowej zaraz po wygranych przez PiS wyborach w 2015 roku. W resorcie obrony narodowej odpowiadał m.in. za zakup sprzętu dla wojska. O jego dymisji mówiło się od kilku dni. W ostatnim czasie unikał kontaktu z mediami.

Jak podkreślił Marcin Makowski, nie wiadomo jaka przyszłość czeka Bartosza Kownackiego. – Zazwyczaj byli ministrowie wybierają sektor prywatny. Jego wiedza i doświadczenie na pewno będą wykorzystane w sektorze zbrojnym, obronnościowym, natomiast co do jego przyszłości - możemy się jedynie bawić w spekulacje – stwierdził gość.

Makowski dodał, że prawem każdego szefa resortu jest zmiana kadrowa i otoczenie się ludźmi zaufanymi. - To naturalny etap układania ministerstwa. Zdziwiłbym się gdyby zmian kadrowych nie było – podkreślił.

Bartosz Kownacki zanim trafił do MON, był asystentem Jana Olszewskiego. Później był członkiem Komisji Weryfikacyjnej WSI. Stamtąd trafił do Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Pracował też w Kancelarii Prezydenta w czasach Lecha Kaczyńskiego.

Ze strony internetowej MON zniknęły też sylwetki innych bliskich współpracowników Macierewicza – Bartłomieja Grabskiego, który odpowiadał za politykę kadrową oraz Dominika Smyrgały odpowiedzialnego za szkolnictwo wojskowe.

W audycji mowa była także o spotkaniu ministra Szumowskiego z lekarzami rezydentami. Mówił o tym dr Michał Sutkowski.

Spotkanie Macron – Merkel relacjonował korespondent polskich mediów we Francji Zbigniew Stefanik.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Mateusz Maranowski.

Polskie Radio 24/pr

___________________ 

Wszystkie audycje Północ-Południe

Data emisji: 19.01.17

Godzina emisji: 21:35


 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Publicyści o roszadach w MON. "Prezes PiS nie był fanem dymisji Macierewicza"

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2018 09:47
– Myślę, że decyzję w tej sprawie podjął sam Jarosław Kaczyński – mówił w Debacie Poranka Piotr Semka z Do Rzeczy, odnosząc się do dymisji Antoniego Macierewicza, która miała miejsce w ramach ostatniej rekonstrukcji rządu. W Polskim Radiu 24 również komentarz Tomasza Sakiewicza z Gazety Polskiej i Michała Matysa, publicysty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

MON: Szef SKW Piotr Bączek podał się do dymisji

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2018 18:00
Szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego Piotr Bączek podał się do dymisji - poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej. Bączek jest współtwórcą SKW i jednym z najbliższych współpracowników b. szefa MON Antoniego Macierewicza. Bączka ma zastąpić Maciej Materka. O dymisji Bączka mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Nisztor z „Gazety Polskiej Codziennie”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Romuald Szeremietiew: Błaszczak ma kompetencje do kierowania MON

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2018 14:19
Mariusz Błaszczak składa wizytę w kwaterze głównej NATO. To pierwsza wizyta zagraniczna nowego szefa MON, który zastąpił na tym stanowisku Antoniego Macierewicza. W Polskim Radiu 24 o wyzwaniach stojących przed szefem resortu obrony, a także Sojuszem Północnoatlantyckim, mówił prof. Romuald Szeremietiew, były wiceszef MON.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmiany w MON. "Będzie desant współpracowników ministra Błaszczaka z MSWiA"

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2018 19:21
Zmiany kadrowe w MON po dymisji ministra Antoniego Macierewicza. Według gościa Polskiego Radia 24 Piotra Niszotra z "Gazety Polskiej Codziennie" będziemy mieli do czynienia z "desantem" zaufanych współpracowników ministra Mariusza Błaszczaka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Odwołanie Macierewicza skaleczyło najtwardszą część elektoratu"

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2018 09:09
"Nie uważam, iż dobrze się stało, że mnie odwołano" - mówił w wywiadzie dla TV Trwam były szef MON Antoni Macierewicz. Zaznaczył jednak, że "zakładanie partii byłoby błędne i nietrafne, nie prowadziłoby do niczego, co mogłoby Polsce się przysłużyć a wręcz odwrotnie". O odwołaniu Antoniego Macierewicza i jego przyszłości politycznej mówili w Debacie Poranka Edyta Hołdyńska (Sieci) Tomasz Sakiewicz (red. nacz. Gazety Polskiej Codziennie) i Jakub Majmurek (Krytyka Polityczna).
rozwiń zwiń