X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mieczysław Baszko odszedł z PSL. Jaka przyszłość czeka ludowców?

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2018 22:00
Podlaski poseł PSL Mieczysław Baszko przechodzi do Porozumienia. Poinformował o tym oficjalnie w Białymstoku, na wspólnej konferencji prasowej z liderem tego ugrupowania, wicepremierem Jarosławem Gowinem. Czy to będzie oznaczało utratę przez Polskie Stronnictwo Ludowe klubu parlamentarnego?
Audio
Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, 20 bm. w Kraśniku podczas Krajowej Konwencji Samorządowej PSL
Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, 20 bm. w Kraśniku podczas Krajowej Konwencji Samorządowej PSL Foto: PAP/Wojciech Pacewicz

Mieczysław Baszko był jedynym posłem ludowców z województwa podlaskiego. W wyborach jesienią 2015 głosowało na niego ok. 7 tys. wyborców. Wcześniej był m.in. marszałkiem województwa podlaskiego.

Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin powiedział, że „bardzo się cieszy” z deklaracji posła Baszki, którego określił mianem „jednego z najbardziej popularnych na Podlasiu polityków”.

– Odejście posła Baszki zbyt dużo moim zdaniem nie zmieni sytuacji PSL w Sejmie. Partia ta stanie się po prostu kołem poselskim. Co prawda mówi się o ewentualnym dołączeniu do ugrupowania Władysława Kosiniaka-Kamysza polityków związanych z Unią Europejskich Demokratów, ale takie łączenie może być odebrane niezbyt korzystnie – podkreślił dr Piotr Zakrzewski z UKSW.

Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, komentując odejście Baszki, zapewniał w Kraśniku, że klub Stronnictwa przetrwa. - Dla wszystkich politycznych kłusowników mam informację, że ich plan się nie powiódł. Był skrzętny plan, żeby w dniu konwencji PSL, kiedy ruszamy na samorządy (...) rozbić klub PSL. Nie udało się. Klub PSL jest i będzie - podkreślił szef PSL.

– Wielokrotnie już publicyści, politolodzy i przeciwnicy PSL wieścili koniec tego ugrupowania, a lata mijają i ludowcy wciąż są obecni na polskiej scenie politycznej. Jednak z kadencji na kadencję systematycznie tracą poparcie. Niczego dobrego nie wróży niebyt medialny polityków tej partii w ostatnim czasie. Mówiąc o opozycji przywołuje się Nowoczesną, PO oraz Kukiz’15. PSL jest w cieniu. W dzisiejszej Polsce kończy się również czas partii, które utożsamiane są z jedną grupą społeczną – dodał dr Piotr Zakrzewski.

W części informacyjnej audycji m.in. o zdobyciu przez Kamila Stocha tytułu wicemistrza świata w lotach narciarskich, 1. rocznicy prezydentury Donalda Trumpa, rosyjskiej propozycji mediacji w relacjach USA i Korei Północnej, papieskiej pielgrzymce do Peru, a także o trwających w Polsce feriach zimowych.

Nie zabrakło również najciekawszych wiadomości ze sportowych aren. Przedstawiła je Renata Susałko.

Audycję Północ-Południe prowadził Piotr Wąż.

PAP/Polskie Radio 24/db

___________________ 

Wszystkie audycje Północ-Południe

Data emisji: 20.01.18

Godzina emisji: 21:06


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Debata Dnia o transferach w polskiej polityce

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2017 18:20
- Od jakiegoś czasu dyskutuje się o łapance jeśli chodzi o transfery poselskie. Szukane są osoby wśród ludowców, w Kukiz’15. Każdy w Zjednoczonej Prawicy ma ku temu swój powód – powiedział w Debacie Dnia Tomasz Żółciak z "Dziennika Gazety Prawnej". W audycji uczestniczył także Jakub Jałowiczor z "Gościa Niedzielnego".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa partia Jarosława Gowina. "Walczy o polityczną podmiotowość"

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2017 22:00
Porozumienie to nowa nazwa partii Jarosława Gowina. Jesteśmy dobrym zespołem, który ma selekcjonera ze strategiczną wizją, ostrych napastników i solidną defensywę; ta drużyna jest otwarta na wszystkich, dołączcie - apelował Gowin podczas sobotniego kongresu ugrupowania. O politycznych szansach nowego projektu wicepremiera mówił w Polskim Radiu 24 dr hab. Sławomir Sowiński z UKSW.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poseł Zbigniew Gryglas o swojej politycznej drodze

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2017 08:26
- Nie przeszedłem żadnej metamorfozy. Zawsze sytuowałem się na skrajnym konserwatywnym skrzydle Nowoczesnej – powiedział w audycji 24 Pytania były poseł Nowoczesnej, obecnie poseł partii Porozumienie Zbigniew Gryglas. W Polskim Radiu 24 mówił m.in. o powodach przejścia do nowej partii Jarosława Gowina i kandydatach na prezydenta Warszawy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mieczysław Baszko przechodzi z PSL do Porozumienia. "Tworzy się wiatr polityczny, który wieje w kierunku PiS"

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2018 15:42
Poseł Mieczysław Baszko odszedł z PSL i dołączył do Porozumienia. O przejściu do obozu Zjednoczonej Prawicy poseł poinformował na wspólnej konferencji z wicepremierem Jarosławem Gowinem. O decyzji posła mówili w audycji Gorący Temat prof. Kazimierz Kik (politolog z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach) i Adrian Stankowski („Gazeta Polska Codziennie”).
rozwiń zwiń