Wojciech Fortuna: Skoczkowie zrobili wszystko, by zdobyć medal

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2018 21:00
Polscy skoczkowie wywalczyli – po raz pierwszy w historii – medal igrzysk olimpijskich w drużynie. W Pjongczangu Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Stefan Hula i Maciej Kot zajęli trzecie miejsce, ustępując Norwegom i nieznacznie Niemcom. Gościem magazynu Północ-Południe był Wojciech Fortuna, były skoczek narciarski, mistrz olimpijski z 1972 roku.
Audio
  • 19.02.18 Północ-Południe: Wojciech Fortuna o występie polskich skoczków w Pjongczangu
Zimowe Igrzyska Olimpijskie - Pjongczang 2018. Reprezentacja Polski w skokach narciarskich - od prawej: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Stefan Hula i Maciej Kot po drużynowym konkursie na dużej skoczni, 19 bm. Nasi zawodnicy wywalczyli brązowy medal. Wygrali Norwegowie przed Niemcami.
Zimowe Igrzyska Olimpijskie - Pjongczang 2018. Reprezentacja Polski w skokach narciarskich - od prawej: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Stefan Hula i Maciej Kot po drużynowym konkursie na dużej skoczni, 19 bm. Nasi zawodnicy wywalczyli brązowy medal. Wygrali Norwegowie przed Niemcami.Foto: PAP/Grzegorz Momot

– To wielki sukces. Ten brąz to historyczny medal – tak występ polskiej drużyny na igrzyskach w Pjongczangu komentował Wojciech Fortuna. – Polacy zasłużyli na zdobycie tego krążka. Zrobili wszystko, by zdobyć medal – podkreślał gość Polskiego Radia 24. 

Zdaniem mistrza olimpijskiego Sapporo, całe igrzyska były dla polskich skoczków bardzo udane. – To ogromny sukces dla trenera, dla naszej ekipy. Mamy dwa medale olimpijskie, powinniśmy się z tego bardzo cieszyć. Dołożyliśmy brąz do złotego medalu Kamila [Stoch tryumfował w zawodach na skoczni dużej, broniąc tym samym tytułu zdobytego w Soczi – przyp. red]. Czego chcieć więcej? – pointował Wojciech Fortuna.

Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Stefan Hula i Maciej Kot zgromadzili 1072,4 punktu i o 26,1 pkt. przegrali z mistrzami olimpijskimi, Norwegami (Daniel Andre Tande, Andreas Stjernen, Johann Andre Forfang, Robert Johansson). Srebro wywalczyli Niemcy (Karl Geiger, Stephan Leyhe, Richard Freitag, Andreas Wellinger), którzy byli lepsi od Polaków o 3,3 pkt.

Więcej w całej audycji.

W magazynie Północ-Południe także najważniejsze informacje dnia.  

Prowadzenie: Łukasz Sobolewski

Polskie Radio 24/IAR/zz

____________________

Wszystkie audycje Północ-Południe

Data emisji: 19.02.18

Godzina emisji: 21.00


Zobacz więcej na temat: Polskie Radio
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Pjongczang: brązowy medal Polaków w konkursie drużynowym

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2018 14:24
Po raz pierwszy polska drużyna skoczków narciarskich wywalczyła medal olimpijskich. W igrzyskach w Pjongczangu brąz zdobyli: Maciej Kot, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Kamil Stoch, który już po raz czwarty stanął na podium. Skoki Polaków komentował Krzysztof Kuzak z redakcji sportowej Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kamil Stoch: srebro było w naszym zasięgu

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2018 19:45
– Jest mi trochę żal, ponieważ srebro było w naszym zasięgu – powiedział po konkursie drużynowym Kamil Stoch, lider naszej reprezentacji. Biało-Czerwoni w Pjongczangu zdobyli brązowy medal, przegrywając z Norwegami i Niemcami.
rozwiń zwiń