X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Północ-Południe: Władimir Putin zwycięzcą wyborów prezydenckich w Rosji

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2018 22:00
Wybory prezydenckie w Rosji wygrał Władimir Putin. Według cząstkowych rezultatów z ponad 50 procent lokalnych komisji wyborczych, urzędujący prezydent uzyskał poparcie na poziomie 75 procent. Na temat niedzielnych wyborów w audycji „Północ-Południe” mówiła dr Agnieszka Bryc z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Audio
  • 18.03.18 dr Agnieszka Bryc: Przewrót pałacowy lub >>rosyjska wiosna<< mogą pozbawić Władimira Putina władzy
Przemówienie Władimira Putina po zwycięstwie w  wyborach prezydenckich.
Przemówienie Władimira Putina po zwycięstwie w wyborach prezydenckich.Foto: PAP/EPA/YURI KOCHETKOV

Wszystkie te dane wskazują, że wynik uzyskany przez Putina jest wyższy niż w jakichkolwiek poprzednich wyborach prezydenckich, w których brał on udział. W 2000 roku, u początku swych rządów, Putin uzyskał w wyborach 52,9 proc., w 2004 - 71,3 procent, a w 2012 - gdy wrócił na Kreml po czteroletnim sprawowaniu urzędu premiera - 63,6 proc.

– Wszystko odbywa się zgodnie z planem Władimira Putina i nic póki co nas nie zaskakuje. Ten kto miał wygrać, wygrał. Spektakl cały czas trwa. Świat stawia sobie pytanie co dalej. W sposób demokratyczny nie da się pozbawić obecnego prezydenta władzy. Dla Putina najważniejsze będzie utrzymanie reżimu i stabilizacja władzy, niekoniecznie swojej, ale być może już własnego następcy – powiedziała dr Agnieszka Bryc.

Skuteczne reformy i modernizacja państwa, które poprawią życie Rosjan. Zdaniem  dr Agnieszki Bryc, to właśnie te rzeczy mają sprawić, że bezpieczeństwo reżimu Władimira Putina wzrośnie.

– Do tego potrzebna jest normalizacja stosunków ze światem zachodnim. Dzisiaj Rosjanie najbardziej obawiają się cienia jelcynowskiego państwa z lat 90. Obecnie doskonale widać ekonomiczną przepaść pomiędzy wąską grupą oligarchów a dramatycznie biednymi obywatelami państwa rosyjskiego – dodała rozmówczyni Polskiego Radia 24.

Na drugim miejscu w wyborach znalazł się kandydat Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej Paweł Grudinin, a na trzecim Władimir Żyrinowski z Liberalno Demokratycznej Partii Rosji.

O urząd prezydenta Rosji ubiegało się 8 kandydatów. Na czwartym miejscu znalazła się związana z opozycją Ksenia Sobczak. Po zakończeniu głosowania, opozycjonistka stwierdziła, że jej sztabowi udało się stworzyć nowe standardy prowadzenia kampanii wyborczej.

W części informacyjnej audycji m.in. o podwójnym sukcesie Kamila Stocha, brytyjskich oskarżeniach wobec Rosji w sprawie próby zabójstwa Siergieja Skripala, telefonicznej rozmowie premiera Mateusza Morawieckiego z premier Theresą May, cłach importowych narzuconych przez USA, a także o pożarach szalejących w Grecji.

Ponadto Ewa Wasążnik, reporterka Polskiego Radia 24, dokonała przeglądu najważniejszych wydarzeń minionego tygodnia.

Nie zabrakło również najciekawszych wiadomości ze sportowych aren. Przedstawił je Krzysztof Kuzak.

Magazyn „Północ-Południe” prowadził Łukasz Sobolewski.

PAP/IAR/Polskie Radio 24/db

__________________

Wszystkie audycje Północ-Południe

Data emisji: 18.03.18

Godzina emisji: 21:06Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Przed wyborami w Rosji. „Nawalny musiał wypaść z gry”

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2018 19:29
Osiem osób będzie ubiegało się o urząd prezydenta Rosji. Centralna Komisja Wyborcza oficjalnie zakończyła już proces rejestracji. – To z całą pewnością będą wybory. Ale będą to „wybory po rosyjsku” – mówiła w Świecie w Powiększeniu dr Beata Gałek, politolog z Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosja: Eksperci o poparciu dla Władimira Putina

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2018 10:41
W styczniu i lutym notowania prezydenta Rosji Władimira Putina spadły w Moskwie i Petersburgu – poinformował dziennik „Wiedomosti”, powołując się na badanie opinii publicznej. Wynika z niego, że rośnie liczba niezdecydowanych wyborców. W audycji 7 Dni: Wschód rozmowa z dr Agnieszką Bryc z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i drem Pawłem Kowalem z Polskiej Akademii Nauk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co będzie oznaczać kolejna kadencja Putina dla krajów byłego ZSRR?

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2018 20:00
– Na postsowieckim sentymencie Władimir Putin zbudował bardzo wiele w swojej polityce – powiedział dr Łukasz Jasina, ekspert Polskiego Instytutu Studiów Międzynarodowych. W niedzielę w Rosji odbędą się wybory prezydenckie. Niekwestionowanym faworytem jest Władimir Putin. W magazynie „Świat w Powiększeniu” szukaliśmy odpowiedzi na pytanie dotyczące skutków jego kolejnej prezydentury dla państw, które powstały po rozpadzie Związku Sowieckiego.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert o wyborach w Rosji: to teatr polityczny

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2018 15:58
W Rosji trwają wybory prezydenckie. - Rosjanie nikogo nie wybierają, tylko odgrywają teatr pt. „głosowanie”. Wiadomo kto zostanie prezydentem w Rosji – mówił w audycji Gorący Temat prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Exit poll: Władimir Putin prezydentem Rosji. Poparło go ponad 70 proc. wyborców

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2018 20:00
Wybory prezydenckie w Rosji, według danych exit poll, wygrał urzędujący prezydent Władimir Putin, którego poparło, według różnych sondażowni, od 73,9 do 77 procent głosujących. W Polskim Radiu 24 debata ekspertów, którzy podsumowali przebieg głosowania oraz zastanowili się, jakie skutki niedzielne wybory będą miały dla przyszłości Rosji.
rozwiń zwiń