X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Expose Angeli Merkel. "Kanclerz Niemiec przyznała się do błędu ws. imigrantów"

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2018 22:00
Kanclerz Niemiec przedstawiła w expose plan pracy rządu na najbliższą kadencję. Mówiła o polityce wewnętrznej, Unii Europejskiej, gospodarce oraz niemieckiej polityce zagranicznej. Dużo miejsca poświęciła także polityce migracyjnej. W magazynie Północ-Południe komentarz Michała Kędzierskiego, politologa z Centrum Inicjatyw Międzynarodowych.
Audio
  • 21.03.18 Północ-Południe: Północ-Południe: Expose Angeli Merkel
Kanclerz Niemiec Angela Merkel podczas przemówienia w Bundestagu.
Kanclerz Niemiec Angela Merkel podczas przemówienia w Bundestagu.Foto: PAP/EPA/FELIPE TRUEBA

Angela Merkel choć przyznała, że w ostatnich latach polityka migracyjna podzieliła społeczeństwo, to jednocześnie zaznaczyła, że przyjęcie uchodźców było humanitarnym obowiązkiem. – W 2015 roku mieliśmy nadzwyczajną sytuację, która obecnie już nie może się powtórzyć – podkreśliła. 

Kanclerz Merkel w swoim wystąpieniu opowiedziała za zwiększeniem kontroli granicznej oraz stworzeniem unijnego systemu azylowego. Odniosła się też do dyskusji o obecnej roli islamu w kraju. – Nie ulega wątpliwości, że nasz kraj ma judeochrześcijańskie korzenie, ale prawdą jest też, że wraz z żyjącymi u nas ponad czterema milionami muzułmanów, ich religia stała się częścią Niemiec – powiedziała kanclerz.

– Kolejne niemieckie rządy starają się włączać muzułmańską część społeczeństwa do całości. Starają się zapobiegać tworzeniu równoległych społeczności, starają się dążyć do tego, by nie żyli oni poza niemieckim społeczeństwem. Angela Merkel, podobnie jak inni politycy chadecji, SPD czy Zielonych, stawia na to, aby łączyć, a nie dzielić – wskazywał Michał Kędzierski, zaznaczając jednocześnie, że z drugiej strony „można powiedzieć, że w swoim expose Merkel wprost przyznała się do błędu” ws. przyjęcia imigrantów.

W części poświęconej polityce zagranicznej, kanclerz skrytykowała Rosję i jej agresywną politykę. Kończąc expose, Angela Merkel zapewniła, że jej rząd szybko przystąpi do pracy.

Więcej w całej rozmowie z Michałem Kędzierskim.

W I części programu dr hab. Łukasz Młyńczyk z Uniwersytetu Zielonogórskiego komentował sejmowe wystąpienie Jacka Czaputowicza. Minister spraw zagranicznych przedstawił w Sejmie informację o zadaniach polskiej polityki zagranicznej w 2018 roku. Szef dyplomacji w swoim wystąpieniu mówił m.in. o tym, jak powinny wyglądać działania Warszawy względem Rosji.

W magazynie Północ-Południe także najważniejsze informacje dnia.

Prowadzenie: Jakub Kukla

Polskie Radio 24/IAR/zz

_____________________

Wszystkie audycje Północ-Południe

Data emisji: 21.03.18

Godzina emisji: 21.00


Zobacz więcej na temat: Polskie Radio 24 Angela Merkel
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Po spotkaniu kanclerz Merkel z premierem i prezydentem

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2018 22:00
- Niemcy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że dzisiaj bez takiego silnego sojusznika jakim jest Polska nie uda się zreformować Unii Europejskiej. Jest bardzo jasny sygnał, by przede wszystkim rozmawiać o tym, co nas łączy – powiedział w audycji Północ Południe europeista dr Kamil Zajączkowski z Uniwersytetu Warszawskiego. W poniedziałek kanclerz Niemiec Angela Merkel spotkała się z premierem Mateuszem Morawieckim i prezydentem Andrzejem Dudą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozmowa PR24: Politycy PO i Kukiz’15 o wizycie Angeli Merkel

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2018 16:33
– To ważna wizyta – oceniał w Polskim Radiu 24 Andrzej Czerwiński, poseł Platformy Obywatelskiej. Angela Merkel w poniedziałek odwiedzi Warszawę. Kanclerz, rozpoczynająca swoją czwartą kadencję, spotka się z premierem Mateuszem Morawieckim i prezydentem Andrzejem Dudą. Gościem Rozmowy PR24 był również Paweł Szramka z Kukiz’15.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wizyta kanclerz Angeli Merkel w Polsce. Komentarze publicystów

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2018 10:05
Nie milkną echa poniedziałkowej wizyty niemieckiej kanclerz Angeli Merkel w Warszawie. Spotkanie kanclerz Merkel z prezydentem i premierem komentowali w audycji Debata Poranka Jacek Liziniewicz („Gazeta Polska Codziennie”) i Bogumił Kolmasiak (publicysta). Obaj komentatorzy akcentowali silne powiązania gospodarcze Polski i Niemiec, jednak wskazywali też na problemy we wzajemnych relacjach, które utrudniają prowadzenie dialogu.
rozwiń zwiń