X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nowe zapowiedzi programowe PiS. „Świadectwo wrażliwości społecznej premiera i rządu”

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2018 22:00
– Musimy i chcemy zmieniać nasze podejście w zależności od oczekiwań społecznych – powiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki. Podczas Konwencji Prawa i Sprawiedliwości pod hasłem „Polska jest jedna” premier zapowiedział nowe pomysły na reformy społeczno-gospodarcze. Do wystąpienia szefa rządu odniósł się w magazynie „Północ-Południe” Andrzej Potocki z tygodnika „Sieci”.
Audio
Warszawa, 14.04.2018. Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas Konwencji Prawa i Sprawiedliwości, 14 bm. w Warszawie.
Warszawa, 14.04.2018. Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas Konwencji Prawa i Sprawiedliwości, 14 bm. w Warszawie.Foto: PAP/Radek Pietruszka

Premier w swoim wystąpieniu zapowiedział kilka nowych projektów, w tym mniejszy ZUS dla małych firm, obniżenie CIT dla małych i średnich firm do 9 proc., wyprawkę w wysokości 300 zł dla uczniów, 23 mld zł na program dla seniorów Dostępność+, przeznaczenie 5 mld zł na stworzenie nowego funduszu dróg lokalnych.

– Te zapowiedzi funkcjonują już jako tzw. piątka Morawieckiego. Zaproponowane reformy są głównie ukłonem w stronę dotychczasowego elektoratu PiS. Zmiany w ZUS i CIT można określić jako pewien przełom dla tysięcy małych przedsiębiorstw, które często balansowały na krawędzi zysku. Również wyprawka dla uczniów jest dość mocną propozycją. Premierowi Morawieckiemu udało się przedstawić wizję nowoczesnej gospodarki z silną nutą społecznej wrażliwości – powiedział Andrzej Potocki.

Morawiecki zapowiedział również kompleksowy program dla rolników oraz dodatkową, minimalną emeryturę dla kobiet, które "osiągnąwszy wiek emerytalny nie mają minimalnej emerytury, a urodził co najmniej czwórkę dzieci".

– Wystąpienie premiera Morawieckiego było jednym z jego najlepszych. Miało żywe tempo i ukazało prezesa Rady Ministrów jako fightera. Przedstawiony program jest świadectwem jego wrażliwości społecznej, a także wrażliwości obozu Zjednoczonej Prawicy. Można zaryzykować twierdzenie, że został tchnięty nowy duch w partię rządzącą, która ma szansę na poprawę swoich notowań. Jednym słowem: konwencja osiągnęła swój cel – dodał Andrzej Potocki.

W czasie konwencji zapowiedziane zostały spotkania liderów obozu rządzącego z Polakami, podczas których politycy przedstawiać dotychczasowe dokonania i mówić o planach na najbliższe miesiące.

– Warto przypomnieć, jakie znaczenie spotkania w terenie mogą mieć na przebieg wyborów. PiS ma w tym spore doświadczenie. Także o efekt tych spotkań jestem spokojny. Będzie to ponowna próba bliższego kontaktu ze swoimi wyborcami i nawiązanie właściwej nici porozumienia, co ma zaowocować zwycięstwem w wyborach samorządowych – podkreślił Andrzej Potocki.

Ponadto w audycji dr Grzegorz Gil z Zakładu Stosunków Międzynarodowych UMCS skomentował amerykański atak na Syrię.

W części informacyjnej m.in. o echach amerykańskiego ataku na Syrię, a także o mazowieckiej konwencji samorządowej Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej.

Nie zabrakło również najciekawszych wiadomości ze sportowych aren. Przedstawił je Maciej Nowak.

Magazyn „Północ-Południe” prowadził Łukasz Sobolewski.

PAP/Polskie Radio 24/db

___________________

Wszystkie audycje Północ-Południe

Data emisji: 14.04.18

Godzina emisji: 21:06


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

„Teraz będziemy stawiać na rozwój, ekonomię, gospodarkę”

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2017 08:33
 - Zdarzało się już w kilku krajach europejskich, że premierami zostawali byli prezesi banków, jednak byli to premierzy techniczni, którzy nie mieli zaplecza politycznego. Tym razem premierem zostaje człowiek, który przez kilkanaście lat był prezesem jednego z trzech największych polskich banków - i świetnie się sprawdził w tej roli – jednak przez ostatnie dwa lata był w wielkiej polityce i jako wicepremier rządu był w ścisłych władzach PiS – stwierdził w audycji 24 Pytania Ryszard Czarnecki z PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konwencja PiS: poznaliśmy kolejne elementy programu społecznego

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2018 12:46
Podczas Konwencji Prawa i Sprawiedliwości pod hasłem „Polska jest jedna” premier Mateusz Morawiecki zaproponował niższy ZUS i CIT dla małych firm, wyprawkę 300 zł dla młodzieży szkolnej i 23 mld zł na program dla seniorów. Polskie Radio 24 transmitowało wystąpienia prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz premiera Mateusza Morawieckiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mateusz Morawiecki: budujemy Polskę równych szans

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2018 14:04
Podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości premier Mateusz Morawiecki zapowiedział obniżkę ZUS i CIT dla małych przedsiębiorców, wyprawkę dla młodzieży szkolnej oraz 23 mld zł na programy dla seniorów. Konwencję PiS komentowali w audycji Podsumowanie Tygodnia Michał Płociński („Rzeczpospolita”) i Kamil Szewczyk („Super Express”).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier Morawiecki zapowiedział udogodnienia dla rodzin, firm i seniorów

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2018 18:15
Podczas konwencji PiS premier Mateusz Morawiecki zapowiedział udogodnienia dla rodzin, przedsiębiorców, seniorów, uczniów i kierowców. Konwencję PiS skomentowali w PR24 Andrzej Sadowski (prezes Centrum im. Adama Smitha), Wojciech Wybranowski („Do Rzeczy”), dr Piotr Zakrzewski (politolog z UKSW), Krzysztof Losz ("Nasz Dziennik") oraz Adrian Furgalski z Zespołu Doradców Gospodarczych TOR
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debata Dnia. Komentarze do konwencji Prawa i Sprawiedliwości

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2018 16:00
Premier zapowiada podczas konwencję PiS w Warszawie tzw. „piątkę Morawieckiego”. To pakiet pięciu zmian przewidujący między innymi - obniżkę składki ZUS i podatku CIT, a także wsparcie dla uczniów, fundusz budowy dróg lokalnych i ułatwienia dla seniorów i osób niepełnosprawnych. O konwencji PiS mówili w audycji Debata Dnia Michał Wróblewski (publicysta), Kraol Gac (portal Dorzeczy.pl) i prof. Antoni Kamiński (Instytut Studiów Politycznych PAN).
rozwiń zwiń