Chrześcijaństwo jako najbardziej prześladowana religia świata

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2017 18:00
– Co trzy minuty na świecie ginie chrześcijanin – powiedział w audycji „Ideologika” o. Mariusz Bigiel, jezuita. Wspólnie z Mohamedem Adham Abd El Aalim, przewodniczącym Muzułmańskiego Związku Religijnego w Warszawie oraz Dariuszem Brunczem, ewangelikiem z portalu ekumenizm.pl, rozmawiali m.in. o prześladowaniach religijnych.
Audio
  • 30.09.17 Dariusz Bruncz: Największym obozem koncentracyjnym dla chrześcijan jest Korea Północna
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/CC0 Public Domain

Dariusz Bruncz zwrócił uwagę, że jednym z państw, gdzie chrześcijanie są najbardziej prześladowani jest Korea Północna. – Niedawno świat obiegły informacje, że dokonano tam egzekucji kilkudziesięciu Koreańczyków, którzy posiadali Pismo Święte. Ten kraj można określić mianem współczesnego największego obozu koncentracyjnego dla chrześcijan – wskazał.

Oprócz chrześcijan również wyznawcy islamu spotykają się z wieloma opresjami. Podkreślił to Mohamed Adham Abd El Aal, który zaznaczył, że co minutę na świecie ginie również troje dzieci wyznania muzułmańskiego.

– Dodatkowo chciałbym zauważyć, że najbardziej prześladowany jest sam Pan Bóg, gdyż gnębione są wszystkie religie monoteistyczne. Cel jest jeden, zniszczyć wiarę. Jeżeli nie nastąpi współdziałanie wszystkich wyznań, to w ciągu najbliższych 50 lat laicyzacja pójdzie tak do przodu, że nie będziemy w stanie jej zatrzymać – dodał rozmówca Polskiego Radia 24.

O. Mariusz Bigiel podkreślił, że bardzo istotną kwestią jest to, by doprowadzić do tego, iż wszystkie religie będą potępiały ekstremizm religijny, fundamentalizm i przemoc. – Oprócz zabiegów natury religijnej ważna jest także edukacja, gdyż agresja wobec wyznawców konkretnej religii opiera się często na zmanipulowanej świadomości oprawców – powiedział.

Audycję „Ideologika” prowadził Adrian Klarenbach.

Polskie Radio 24/db

_____________________

Ideologika - wszystkie audycje w Polskim Radio 24

Data emisji: 30.09.17

Godzina emisji: 17.15


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Filozof, ksiądz Dariusz Oko o niszczeniu chrześcijaństwa przez nazizm i komunizm

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2017 16:36
– Potworne systemy, jak nazizm i komunizm, zgadzały się w nienawiści do chrześcijan, a w szczególności do księży – powiedział w Polskim Radiu 24 ks. dr hab. Dariusz Oko, teolog i filozof z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II. Rozmówca Adriana Klarenbacha odniósł się również do istoty zmartwychwstania Chrystusa oraz pomocy, której należy udzielać uchodźcom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Reformacja przyczyniła się do dechrystianizacji Niemiec"

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2017 19:48
- Wraz z rozpoczęciem reformacji mieliśmy do czynienia z całą serią wojen religijnych w Europie Zachodniej. Za tym poszedł dynamiczny rozwój roli państwa, które w toku przemian kulturowych stawało się coraz bardziej świeckie. W Oświeceniu wszystko stało się zlaicyzowane. Za czasu totalitaryzmów również mieliśmy do czynienia z pustynią duchową – mówił w audycji Kulisy Spraw prof. Grzegorz Kucharczyk, historyk, autor książki "Kryzys i destrukcja. Szkice z dziejów reformacji".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Francja: islamizm w marsylskich szkołach

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2017 14:55
O panoszącym się coraz bardziej w szkołach Marsylii islamizmie opowiedział w wywiadzie dla francuskiego dziennika „Le Figaro” emerytowany dyrektor gimnazjów w Marsylii Bernard Ravet. Wywiad nosi tytuł „Nieretuszowana prawda dyrektora gimnazjum”. W Polskim Radiu 24 komentarz Aleksandry Rybińskiej z „Sieci”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koniec świata według katolików, ewangelików i muzułmanów

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2017 18:00
Pisarz Dawid Maede uważa, że rozwiązał kod ukryty w Biblii, zgodnie z którym 23 września 2017 roku nastąpi koniec świata. W Ziemię ma uderzyć nieznana planeta X. O czasie ostatecznym w audycji Ideologika rozmawiali o. Mariusz Bigiel (jezuita), pastor Michał Jabłoński i Mohamed Adham Abd El Aal (przewodniczący Muzułmańskiego Związku Religijnego w Warszawie).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Akcja Różaniec do Granic. „Modlitwa jest działaniem”

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2017 17:00
7 października Polacy mają opleść granice Polski i połączyć się w modlitwie różańcowej w intencji Polski i Europy. O wydarzeniu mówił w Polskim Radiu 24 ambasador akcji, dziennikarz sportowy Przemysław Babiarz.
rozwiń zwiń