X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zakładasz w pracy związek zawodowy? Możesz mieć problemy

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2017 13:25
Jednym z głównych celów związków zawodowych jest obrona interesów społeczno-ekonomicznych pracowników. Czy za założenie związku zawodowego można samemu popaść w konflikt z pracodawcą? W audycji Jakim Prawem, gościła dr Magdalena Rycak, radca prawny, wykładowca Uczelni Łazarskiego.
Audio
  • 23.10.17 dr Magdalena Rycak: nikt nie powinien ponosić ujemnych konsekwencji z tytułu działalności związkowej
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: East News/Mint Images

W pierwszej audycji z cyklu Jakim Prawem, której celem jest wyjaśnienie skomplikowanych zagadnień z dziedziny prawa pracy, przestawiona została sytuacja pracownika. Został on zwolniony z pracy za złamanie art. 52 Kodeksu Pracy. Formalną przyczyną jaka znalazła się w aktach osobowych było przebywanie w miejscu, w którym pracownik nie powinien w godzinach pracy się znaleźć. Zdaniem pracownika powód jego kłopotów zawodowych był jednak zupełnie inny - była nim mianowicie inicjatywa założenia związku zawodowego w swoim zakładzie pracy.

Zdaniem dr Magdaleny Rycak, warto dowiedzieć się przede wszystkim, czy ten związek zawodowy udało się założyć, czy pracownik jedynie nosił się z tym zamiarem. – Nikt nie powinien ponosić negatywnych konsekwencji nie tylko z tytułu działalności związkowej – tłumaczyła ekspertka.

Osobną kwestią jest postępowanie dowodowe. - Jeżeli chęć działalności związkowej na terenie zakładu pracy była rzeczywistym powodem zwolnienia ze stanowiska, to postępowanie pracodawcy jest naganne i niezgodne z przepisami. Trzeba jednak mieć dowody na zaistnienie takiej sytuacji – powiedziała dr Magdalena Rycak. – W przypadku, kiedy powód był inny warto wiedzieć czy przyczyna była uzasadniona – dodała radca prawny.

Gospodarzem audycji była 

Polskie Radio 24/kawa

_____________________

Jakim Prawem w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Data emisji: 23.10.17

Godzina emisji: 11.45

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także