X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Trzeba oddać wymiar sprawiedliwości pod kontrolę obywateli"

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2017 16:15
- Dlaczego sędziów, prezesów sądów, prokuratora generalnego i Krajowej Rady Sądownictwa nie mogą wybierać obywatele w wyborach powszechnych? – pytał Jerzy Jachnik poseł Kukiz’15, gość audycji "Jakim prawem" w Polskim Radiu 24.
Audio
  • 8.11.17 Czy sędziów Sądu Najwyższego mogą wybierać obywatele w wyborach powszechnych?
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Piotr Kamionka/REPORTER/EastNews

- Chciałbym, aby wymiar sprawiedliwości był dla obywateli bez względu na to, jaka jest opcja partyjna – podkreślił Jerzy Jachnik i dodał, że chociaż dziś słychać krzyk, że to PiS upartyjnia sądy, to przecież przedtem sądy należały do lewicy i Unii Wolności.

- Widziałem listę 265 asesorów i widnieją tam nazwiska osób z mojego regionu, które należą do dzieci byłych prokuratorów stanu wojennego. Nie wiem czy powinni oni ponosić odpowiedzialność za przeszłość, ale potrzebne są zmiany systemowe – powiedział Jerzy Jachnik.

Gospodarzem audycji był Artur Wdowczyk.

Polskie Radio 24/kawa

____________________ 

Jakim Prawem - więcej audycji

Data emisji: 8.11.17

Godzina emisji: 15.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Konflikt na linii KRS-resort sprawiedliwości. "To wojna"

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2017 18:00
Kandydaci na asesorów sądowych przedstawieni Krajowej Radzie Sądownictwa spełnili wszystkie ustawowe wymogi formalne, a potwierdzające to dokumenty zostały w całości przekazane Radzie – oświadczyło ministerstwo sprawiedliwości. W aktach nie było żadnych braków ani błędów – zaznaczył resort. W Debacie Dnia o napiętych relacjach miedzy KRS a ministerstwem sprawiedliwości mówili publicyści – Jakub Jałowiczor i Wojciech Szacki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Genowefa Grabowska: KRS zachowała się bezrefleksyjnie

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2017 22:10
- Asesorzy muszą zaskarżyć decyzję KRS, bo jeśli tego nie zrobią stracą wszystko, co zdobyli w trakcie studiów prawniczych – powiedziała w audycji Północ Południe prof. Genowefa Grabowska z Wyższej Szkoły Menadżerskiej w Warszawie. Odniosła się także do piątkowego spotkania Pawła Muchy z Kancelarii Prezydenta z posłem PiS Stanisławem Piotrowiczem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„KRS chciała pokazać ministrowi sprawiedliwości, kto tu rządzi”

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2017 17:00
- Przedłużający się stan, gdy nie można wynegocjować z prezydentem ostatecznego kształtu ustaw, ośmiela i zozzuchwala ludzi, którzy są przeciwni zmianom w sądownictwie. Czas skończyć ten temat. Czas, by te ustawy zostały uchwalone – powiedział w audycji Jeden na Jednego Jacek Sasin. Poseł PiS komentował decyzję Krajowej Rady Sądownictwa o niepowołaniu 265 kandydatów na asesorów z listy ministerstwa sprawiedliwości.
rozwiń zwiń