„Pracownik powinien być poinformowany o tym, że jest monitorowany”

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2017 13:14
- Przepisy Kodeksu Pracy w ogóle nie regulują kwestii monitorowania pracowników. W pewnym sensie nie nadążyły za nową technologią – powiedziała w audycji Jakim Prawem radca prawny dr Magdalena Rycak z Uczelni Łazarskiego.
Audio
  • 20.11.17 Dr Magdalena Rycak o monitorowaniu pracowników.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: TOMASZ BOLT/POLSKA PRESS/EASTNEWS

Zdarza się, że pracownik nie zdaje sobie sprawy z zamontowanej nad jego stanowiskiem pracy ukrytej kamery.

Jak podkreśliła w Polskim Radiu 24 dr Magdalena Rycak, w okolicznościach gdy są np. wykonywane przelewy finansowe, gdy pracownik może operować na danych osobowych klientów, wówczas teoretycznie można dopuścić monitoring, ale musi być on zgodny z pewnymi zasadami.

- Pracownik powinien być poinformowany o tym, że jest monitorowany, w jakim zakresie i w jakim celu np. w regulaminie pracy – wyjaśniła dr Rycak.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji była Anna Grabowska.

Polskie Radio 24/pr

Jakim Prawem - więcej audycji

___________________

Data emisji: 20.11.17

Godzina emisji: 11:45

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Służby specjalne kontrolują Internet

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2014 16:00
Informacje, zdjęcia i filmy umieszczane przez nas na w Internecie mogą dostać się w ręce niepowołanych osób lub służb specjalnych. Umieszczając tego typu materiały w sieci należy pamiętać, że możemy paść ofiarą naruszenia prywatności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Inteligentny system monitoringu w Katowicach

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2016 14:12
Katowice chcą zainstalować tysiąc kamer w ramach inteligentnego systemu monitoringu i analiz. Dziś w mieście funkcjonują już 194 kamery. Czemu służą? O tym mówił w Magazynie Samorządowym Polskiego Radia 24 Marcin Krupa, prezydent Katowic.
rozwiń zwiń

Czytaj także

GIODO będzie kontrolować sklepy

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2017 15:07
Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych zapowiada kontrole w sklepach, które wykorzystują monitoring wizyjny. Sprawdzane będzie m.in. to, czy dane osobowe klientów nie są przetwarzane w niedozwolony sposób. O sprawie w Polskim Radiu 24 mówił Jan Grusznic z Koalicji na Rzecz Bezpieczeństwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Kamery w szkołach nie mogą naruszać prywatności i godności uczniów”

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2017 15:15
Nowe technologie i ochrona cyfrowej tożsamości - to główne tematy, jakie GIODO podejmuje z  uczniami i nauczycielami podczas ogólnopolskiego programu edukacyjnego Głównego Inspektora Ochrony Danych Osobowych „Twoje dane - Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych”, który skierowany jest do uczniów i nauczycieli. O ochronie danych osobowych wśród najmłodszych mówiła w Polskim Radiu 24 rzeczniczka GIODO Agnieszka Świątek-Druś.
rozwiń zwiń