X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

 „Pracownik powinien być poinformowany o tym, że jest monitorowany”

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2017 13:14
- Przepisy Kodeksu Pracy w ogóle nie regulują kwestii monitorowania pracowników. W pewnym sensie nie nadążyły za nową technologią – powiedziała w audycji Jakim Prawem radca prawny dr Magdalena Rycak z Uczelni Łazarskiego.
Audio
  • 20.11.17 Dr Magdalena Rycak o monitorowaniu pracowników.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: TOMASZ BOLT/POLSKA PRESS/EASTNEWS

Zdarza się, że pracownik nie zdaje sobie sprawy z zamontowanej nad jego stanowiskiem pracy ukrytej kamery.

Jak podkreśliła w Polskim Radiu 24 dr Magdalena Rycak, w okolicznościach gdy są np. wykonywane przelewy finansowe, gdy pracownik może operować na danych osobowych klientów, wówczas teoretycznie można dopuścić monitoring, ale musi być on zgodny z pewnymi zasadami.

- Pracownik powinien być poinformowany o tym, że jest monitorowany, w jakim zakresie i w jakim celu np. w regulaminie pracy – wyjaśniła dr Rycak.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji była Anna Grabowska.

Polskie Radio 24/pr

Jakim Prawem - więcej audycji

___________________

Data emisji: 20.11.17

Godzina emisji: 11:45

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Służby specjalne kontrolują Internet

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2014 16:00
Informacje, zdjęcia i filmy umieszczane przez nas na w Internecie mogą dostać się w ręce niepowołanych osób lub służb specjalnych. Umieszczając tego typu materiały w sieci należy pamiętać, że możemy paść ofiarą naruszenia prywatności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Inteligentny system monitoringu w Katowicach

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2016 14:12
Katowice chcą zainstalować tysiąc kamer w ramach inteligentnego systemu monitoringu i analiz. Dziś w mieście funkcjonują już 194 kamery. Czemu służą? O tym mówił w Magazynie Samorządowym Polskiego Radia 24 Marcin Krupa, prezydent Katowic.
rozwiń zwiń

Czytaj także

GIODO będzie kontrolować sklepy

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2017 15:07
Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych zapowiada kontrole w sklepach, które wykorzystują monitoring wizyjny. Sprawdzane będzie m.in. to, czy dane osobowe klientów nie są przetwarzane w niedozwolony sposób. O sprawie w Polskim Radiu 24 mówił Jan Grusznic z Koalicji na Rzecz Bezpieczeństwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Kamery w szkołach nie mogą naruszać prywatności i godności uczniów”

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2017 15:15
Nowe technologie i ochrona cyfrowej tożsamości - to główne tematy, jakie GIODO podejmuje z  uczniami i nauczycielami podczas ogólnopolskiego programu edukacyjnego Głównego Inspektora Ochrony Danych Osobowych „Twoje dane - Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych”, który skierowany jest do uczniów i nauczycieli. O ochronie danych osobowych wśród najmłodszych mówiła w Polskim Radiu 24 rzeczniczka GIODO Agnieszka Świątek-Druś.
rozwiń zwiń