X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Granice kontroli pracowników przez pracodawców

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2017 12:34
Zainstalowanie kamery to jaskrawy przejaw kontroli pracowników. Pracodawcy często jednak uciekają się do innych metod kontroli, których pracownik się nie spodziewa. O tym, czy pracodawca ma prawo m.in. do czytania prywatnych wiadomości wysyłanych z  firmowego komputera, mówiła w audycji Jakim Prawem dr Magdalena Rycak, radca prawny z Uczelni Łazarskiego.
Audio
  • 11.12.17 Dr Magdalena Rycak o kontroli pracowników przez pracodawców.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: flickr/versvs/CC BY-SA 2.0

 Jak zaznaczyła dr Magdalena Rycak, problematyka ta nie jest wprost uregulowana w przepisach Kodeksu Pracy ani w Ustawie o ochronie danych osobowych.

- Wszystko, co na ten temat można powiedzieć, wynika z poglądów doktryny i orzecznictwa sądowego różnych sądów – wyjaśniła.

Dodała, że na temat możliwości kontrolowania przez pracodawcę poczty pracownika, pod kątem wysyłania prywatnych maili, wypowiedział się Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu.

– Trybunał stwierdził, że pracodawca może kontrolować w ten sposób służbową pocztę, ale jedynie pod tym kątem, by stwierdzić czy tego typu wiadomości były z komputera wysyłane. Nie powinien zaś zaglądać w treść maili – zaznaczyła dr Rycak.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji była Anna Grabowska.

Polskie Radio 24/pr

Jakim Prawem - więcej audycji

____________________

Data emisji: 11.12.17

Godzina emisji: 11:39

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Koniec z niejawnymi audytami

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2015 18:34
Obywatele znów będą mieli dostęp do wniosków z audytów wewnętrznych instytucji publicznych. Od kilku lat tego typu dokumenty – zgodnie z ustawą o finansach publicznych – nie stanowią informacji publicznej. Tymczasem, Trybunał Konstytucyjny orzekł, że mówiący o tym przepis jest niezgodny z ustawą zasadniczą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

GIODO będzie kontrolować sklepy

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2017 15:07
Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych zapowiada kontrole w sklepach, które wykorzystują monitoring wizyjny. Sprawdzane będzie m.in. to, czy dane osobowe klientów nie są przetwarzane w niedozwolony sposób. O sprawie w Polskim Radiu 24 mówił Jan Grusznic z Koalicji na Rzecz Bezpieczeństwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Kamery w szkołach nie mogą naruszać prywatności i godności uczniów”

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2017 15:15
Nowe technologie i ochrona cyfrowej tożsamości - to główne tematy, jakie GIODO podejmuje z  uczniami i nauczycielami podczas ogólnopolskiego programu edukacyjnego Głównego Inspektora Ochrony Danych Osobowych „Twoje dane - Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych”, który skierowany jest do uczniów i nauczycieli. O ochronie danych osobowych wśród najmłodszych mówiła w Polskim Radiu 24 rzeczniczka GIODO Agnieszka Świątek-Druś.
rozwiń zwiń

Czytaj także

 „Pracownik powinien być poinformowany o tym, że jest monitorowany”

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2017 13:14
- Przepisy Kodeksu Pracy w ogóle nie regulują kwestii monitorowania pracowników. W pewnym sensie nie nadążyły za nową technologią – powiedziała w audycji Jakim Prawem radca prawny dr Magdalena Rycak z Uczelni Łazarskiego.
rozwiń zwiń