X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

„Główna przyczyna przewlekłości procesów to brak decyzyjności”

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2017 12:33
- Bardzo dobrze, że skargi nadzwyczajnej może dokonać prokurator generalny, ale uważam, że ta skarga zamknie się znowu w małej przepustowości. Chcieliśmy, by posłowie mogli wnosić skargę nadzwyczajną podczas obrad komisji, które są nagrywane, by nie było podejrzeń o kolesiostwo – mówił w audycji Jakim Prawem poseł Kukiz’15 Jerzy Jachnik.
Audio
  • 27.12.2017 Jerzy Jachnik: „Wiedzę trzeba umieć stosować”
Sąd Najwyższy w Warszawie
Sąd Najwyższy w WarszawieFoto: flickr/David Berkowitz/CC BY 2.0

Według Jerzego Jachnika „od 1990 roku żyjemy w państwie bezprawia”. – Trzeba myśleć o sprawach dzień po dniu, wszyscy operują sloganem, że procesy trwają za długo i trzeba je skrócić. Główna przyczyna przewlekłości, oprócz spraw administracyjnych, to brak decyzyjności i udawanie sądzenia przez sędziów. Sędzia prowadzi za dużo spraw równocześnie, nie jest ich w stanie objąć i potem udaje, że sądzi – mówił gość Polskiego Radia 24.

Zdaniem posła stanowisko sędziego powinno być koroną zawodów prawniczych. – Uważam, że Krakowska Szkoła Sędziów i Prokuratorów to będzie zapaść sądownictwa na następne 10 lat. To są ludzie młodzi, którzy będą wchodzić do zawodu bez kompletnie żadnego doświadczenia życiowego. Wiedzę trzeba umieć stosować – powiedział Jachnik.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Artur Wdowczyk.

Polskie Radio 24/IAR/PAP

Jakim Prawem - więcej audycji

____________________ 

Data emisji: 27.12.2017

Godzina emisji: 11:46


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

„To, czy sędzia jest bezstronny, zależy od tego kim jest jako człowiek”

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2017 11:33
 - Śmiem twierdzić, że to, czy sędzia będzie przestrzegać zasady bezstronności, niezawisłości itd. zależy nie od tego, kto go wybierze, ale od tego, kim on jest jako człowiek. To od tego, kto będzie wybierany na sędziego, zależy w istocie jakość wymiaru sprawiedliwości – powiedziała w Polskim Radiu 24 sędzia Teresa Kurcyusz-Furmanik. Sejm nie zgodził się na odrzucenie prezydenckiego projektu nowej ustawy o Sądzie Najwyższym, jak chciały Platforma Obywatelska i Nowoczesna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reforma sądownictwa. Czego oczekują Polacy?

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2017 18:00
"60 proc. ankietowanych uważa, że sądownictwo w Polsce wymaga reformy, 11 proc. twierdzi, że nie" – wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego dla Dziennika Gazety Prawnej. O pracach nad ustawą dotyczącą Krajowej Rady Sądownictwa i Sądu Najwyższego rozmawiali w Debacie Dnia Dariusz Grzędziński (Fakt), publicysta Wojciech Reszczyński i Tomasz Żółciak (Dziennik Gazeta Prawna).
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Reforma sądownictwa musi być dokonywana w granicach obowiązującego prawa”

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2017 17:33
- Nie kwestionuję prawa obecnej większości do zmiany w wymiarze sprawiedliwości, ale ta zmiana musi być dokonywana w granicach i na podstawie obowiązującego prawa – powiedział w audycji Jeden na jednego Leszek Miller - były premier, były wieloletni przewodniczący SLD. Odniósł się także do zapowiadanej rekonstrukcji rządu i działań opozycji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Karnowski: opozycja przegrała bitwę o reformę sądownictwa

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2017 22:20
Wobec złożenia poprawek w II czytaniu, Sejm odesłał w środę wieczorem do komisji sprawiedliwości prezydencki projekt noweli ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. Popiera go PiS, natomiast PO i Nowoczesna wnoszą o jego odrzucenie. Głosowanie nad projektem możliwe jest w piątek. O reformie sądownictwa mówił w audycji Północ-Południe Michał Karnowski z "Sieci" i portalu wPolityce.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reforma sądownictwa. "Układ zamknięty przechodzi do przeszłości"

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2017 16:23
- Ustawy o KRS i SN same w sobie niczego nie zmienią. Musi za tym iść zmiana prezesów sądów, sposobu myślenia i sposobu nadzorowania pracy sędziów – powiedział mec. Adam Tomczyński były sędzia, który był gościem Polskiego Radia 24.
rozwiń zwiń