X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Poseł PiS: trudno sobie wyobrazić krzywdę, jakiej doznał Tomasz Komenda

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2018 12:39
Sprawę skazania Tomasza Komendy będzie wyjaśniać Prokuratura Okręgowa w Łodzi. Mężczyzna został skazany na 25 lat więzienia za rzekome zabójstwo i zgwałcenie 15-latki. Po 18 latach wyszedł z więzienia, bowiem według śledczych nie popełnił tej zbrodni. O sprawie Tomasza Komendy mówił w audycji Jakim Prawem poseł PiS Grzegorz Puda.
Audio
  • 21.03.2018 Grzegorz Puda: dzisiaj jeszcze jest za wcześnie, by wyciągać wnioski czy należy zmienić prawo
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: IAR/Krystian Dobuszyński

Według Grzegorza Pudły trudno sobie wyobrazić krzywdę, której doznał Tomasz Komenda. - Dzisiaj jeszcze jest za wcześnie, by wyciągać wnioski czy należy zmienić prawo. Na ten moment wiemy, że doszło do pomyłki, trzeba ustalić przyczyny, a dopiero potem na ich podstawie ustalać jak można tego typu przypadki wyeliminować w przyszłości. W mojej ocenie mogło dojść do nieprawidłowości w zakresie gromadzenia materiału dowodowego, tylko na razie nie ma odpowiedzi na pytanie czy świadomie, czy przez niedbalstwo – mówił gość Polskiego Radia 24.

Z prośbą o ponowne zajęcie się sprawą do ministra sprawiedliwości-prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry zwrócili się w zeszłym roku rodzice Małgorzaty K. Śledztwo zostało wznowione w 2017 r. W czerwcu ubiegłego roku prokuratura poinformowała, że w sprawie zbrodni zatrzymano Ireneusza M. Prokurator przedstawił mu zarzut popełnienia przestępstwa zgwałcenia ze szczególnym okrucieństwem i zabójstwa 15-letniej Małgorzaty K. Od tego czasu Ireneusz M. przebywa w areszcie.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Artur Wdowczyk.

Polskie Radio 24/IAR/PAP

Jakim Prawem - więcej audycji

____________________ 

Data emisji: 21.03.2018

Godzina emisji: 11:46


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Tomasz Komenda po 18 latach na wolności. "Wielka tragedia tego człowieka i wielka tragedia wymiaru sprawiedliwości"

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2018 18:40
Sąd z urzędu warunkowo zwolnił z odbywania kary Tomasza Komendę, który w 2004 r. prawomocnie został skazany na 25 lat więzienia za zabójstwo i zgwałcenie 15-latki. Mężczyzna, który spędził w więzieniu 18 lat, według najnowszych ustaleń prokuratury, nie popełnił tej zbrodni. O sprawie mówiła w Polskim Radiu 24 dr Hanna Gajewska-Kraczkowska z Instytutu Prawa Karnego Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Publicyści o sprawie Tomasza Komendy. „Dramatyczna historia”

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2018 18:01
– To niezwykły dramat. Nie jesteśmy sobie stanie wyobrazić, co czuje człowiek, który spędził 18 lat w więzieniu – mówił w Debacie Dnia Jacek Nizinkiewicz z „Rzeczpospolitej”, odnosząc się do sprawy Tomasza Komendy, który przez kilkanaście lat odsiadywał wyrok za gwałt i morderstwo, których nie popełnił. Gościem Polskiego Radia 24 była również Anna Sarzyńska z portalu „wPolityce.pl”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debata Poranka: Sprawa Tomasza Komendy

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2018 09:35
W Debacie Poranka m.in. o sprawie Tomasza Komendy, który przez kilkanaście lat odsiadywał wyrok za gwałt i morderstwo, których nie popełnił. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli Maciej Kożuszek z „Gazety Polskiej Codziennie” i Jakub Majmurek z „Krytyki Politycznej”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Piotr Kruszyński o zwolnieniu warunkowym Tomasza Komendy

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2018 13:01
- Tomasz Komenda nie został uniewinniony, tylko na razie skorzystał z dobrodziejstwa przedterminowego warunkowego zwolnienia, to zupełnie inna sprawa. Przedterminowe warunkowe zwolnienie polega na tym, że sędzia zwolnił pana Komendę z odbywania reszty kary, pod warunkiem, że będzie przestrzegał porządku prawnego. Teraz dopiero jest otwarta droga do tego, by prokurator złożył wniosek o wznowienie postępowania do Sądu Najwyższego – mówił w Polskim Radiu 24 prof. Piotr Kruszyński z Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sprawa Tomasza Komendy. "Od stwierdzania niewinności jest sąd"

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2018 14:02
"Od początku mówiłem, że to nie ja nie jestem osobą, która powinna siedzieć na ławie oskarżonych" - powiedział Tomasz Komenda, który po 18 latach więzienia za rzekome zabójstwo i zgwałcenie 15-latki wyszedł na wolność. Według prokuratury mężczyzna nie popełnił tej zbrodni. O sprawie Komendy mówili w Polskim Radiu 24 mec. Ewa Szymecka (była pełnomocnik rodziny zamordowanej Małgorzaty K.) i Andrzej Mroczek (specjalista ds. bezpieczeństwa w Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas).
rozwiń zwiń