X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Matki na rynku pracy

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2018 11:25
- Pęd kobiet do edukacji, do zdobywania wiedzy pokazuje, że są to fantastyczne osoby do zatrudnienia, do współpracy. Coraz więcej kobiet decyduje się na założenie własnej działalności gospodarczej. Warto z tego potencjału kobiet korzystać – powiedziała w Debacie Polskiego Radia 24 ekonomistka prof. Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek. O sytuacji matek na rynku pracy rozmawiały także prof. Józefina Hrynkiewicz (PiS), dr Małgorzata Stefanowicz (Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego) i Joanna Paciorek (Fundacja Św. Mikołaja).
Audio
  • 26.05.18 Prof. Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, prof. Józefina Hrynkiewicz, dr Małgorzata Stefanowicz i Joanna Paciorek o sytuacji matek na rynku pracy.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: flickr/Big Grey Mare/CC

Jak podkreśliła prof. Józefina Hrynkiewicz, ponad 50 proc. matek, które rodzą dzieci w ostatnich latach ma wyższe wykształcenie. - To oznacza, że te kobiety mają wyższe aspiracje dotyczące jakości pracy i podejścia do ich pracy – zauważyła.

Prof. Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek zaznaczyła z kolei, że kobiety mają dziś na siebie pomysł zarówno w rodzinie, jak i w pracy i nie narzuca się już im roli społecznej. – Bardzo niepokojące jest jednak to, że mamy niski wskaźnik aktywności zawodowej wśród pań, szczególnie w wieku produkcyjnym. Tymczasem potrzebujemy ich kompetencji, wiedzy, determinacji, dobrego zorganizowania, bo takie są kobiety, które pracują – mówiła ekonomistka.

W opinii Joanny Paciorek, często to kobieta decyduje o tym, czy chce być w domu i wychowywać dzieci czy też awansować. - Nie jest tak, że kobiety nie awansują, bo są kobietami. Wierzę, że można spełniać się w domu – stwierdziła.

Z kolei dr Małgorzata Stefanowicz powołała się na wyniki raportów z ostatnich lat, które określiła jako „wielce obiecujące”. - Z raportu z tego roku wynika, że 80 proc. firm w Polsce posiada regulacje umożliwiające kobietom pracę na część etatu, 78 proc. firm ma zaś regulacje umożliwiające elastyczne godziny pracy – oznajmiła.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji była Anna Grabowska.

Polskie Radio 24/pr

Debata Poranka w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

___________________

Data emisji: 26.05.18

Godzina emisji: 10:06

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Kobieta sukcesu

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2013 19:37
W dzisiejszym zabieganym świecie często nie mamy czasu na odpoczynek. Pogoń za pieniędzmi i sławą odbiera nam smak prawdziwego życia. O cieniach i blaskach egzystowania na wysokich obrotach opowiadała w PR24 Odeta Moro-Figurska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kobieta niezależna = kobieta szczęśliwa

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2014 12:12
W kobiecym środowisku biznesowym funkcjonuje to określenie jako pewnik. Kobieta współczesna jest niezależną w każdej dziedzinie. Czym jednak jest tak naprawdę niezależność i jak uczynić się kobietą, która stanowi sama o sobie? O tym w audycji Mai Kluczyńskiej „Kobiety biznesu, kobiety sukcesu”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kobieta w świecie wielkiego biznesu

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2015 14:44
Do tej pory panowało przekonanie, że świat wielkiego biznesu należy tylko dla mężczyzn. Tymczasem kobiety zdobywają tam coraz silniejszą pozycję. – Bardzo cenną cechą kobiet w dynamicznym świecie biznesu jest ich otwartość – stwierdziła w Polskim Radiu 24 Iwona Golonko z Uczelni Łazarskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Sukienka, która zmienia życie” - Marta Rebzda

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2016 21:33
Trafiają do nas ponieważ słyszały, że można tu dostać sukienkę, tymczasem spotkają się z osobami, które przygotowują je do rozmowy kwalifikacyjnej i tego jak zacząć żyć dla siebie opowiada Dorota Stasikowska - Woźniak, jedna z bohaterek reportażu, która założyła w Polsce Stowarzyszenie Dress for Success.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Elżbieta Wawrzynkiewicz – kobieta w zbrojeniówce

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2017 17:23
Czołgi pokochała od pierwszego wejrzenia. Jej serce związane jest z Poznaniem. Była pierwszą w naszym kraju kobietą na stanowisku prezesa w branży zbrojeniowej. Prezes Wojskowych Zakładów Motoryzacyjnych w Poznaniu Elżbieta Wawrzynkiewicz była gościem audycji Ludzie Gospodarki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Coraz lepsza sytuacja kobiet na rynku pracy

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2017 11:00
Według rankingu „Women in Work Index”, przygotowanym przez PwC, poprawia się sytuacja kobiet na rynku pracy. Polska awansowała o 3 pozycje i znalazła się na 9. miejscu, spośród 33 krajów OECD. To efekt spadku bezrobocia wśród kobiet i zwiększenia stopy zatrudnienia w pełnym wymiarze godzin. Najnowsza edycja rankingu obejmuje dane za 2015 r. O kobietach na rynku pracy rozmawiali goście Pulsu Gospodarki: Piotr Soroczyński (KUKE), prof. Elżbieta Mączyńska (Polskie Towarzystwo Ekonomiczne) i Przemysław Ruchlicki (Krajowa Izba Gospodarcza).
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Pracodawca marzeń” w oczach Polaków

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2018 09:00
- Rynek pracownika sprawia, że dokonujemy analizy tego, jakie aspekty pracy definiują  atrakcyjnego pracodawcę. Nie zawsze ma to związek z wynagrodzeniem. Wynagrodzenie zawsze jest na pierwszym miejscu, ale gdy mamy do wyboru dwie firmy o dokładnie takich samych, atrakcyjnych, warunkach finansowych zaczynamy szukać innych aspektów jak np. kwestii związanych z równowagą między życiem zawodowym a prywatnym. Ten czynnik jest coraz częściej wskazywany przez badanych – powiedział w audycji Społeczny Punkt Widzenia Mateusz Żydok z firmy Randstad.
rozwiń zwiń