X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Planu Petru to łączenie przez podział"

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2018 11:35
Były lider Nowoczesnej ogłosił powstanie nowego projektu politycznego. To stowarzyszenie "Plan Petru", którego celem ma być stworzenie alternatywny dla PiS. Gośćmi Młodej Audycji Politycznej byli: Magdalena Zdyra (Federacja Młodych Socjaldemokratów SLD), Michał Szpądrowski (Forum Młodych PiS), Żaneta Jarząb (Klub Młodych Kukiz'15), Adam Jankowski (Stowarzyszenie Młodzi Demokraci PO), Kazimierz Deputat (Młodzi Nowocześni).
Audio
Uczestnicy debaty w studiu PR24
Uczestnicy debaty w studiu PR24Foto: PR24

Zdaniem Kazimierza Deputata, projekt ten ma duże szanse na to, aby konkurować z planem Morawieckiego. – Plan Petru jest dobrym krokiem w celu utworzenia zjednoczonej opozycji i przedstawienia konkurencji dla PiS w kolejnych wyborach – tłumaczył przedstawiciel Młodych Nowoczesnych.

Adam Jankowski przyznał, że wolał Ryszarda Petru w roli ekonomisty, który rzeczowo przedstawiał logikę liberalnej gospodarki. - Jako polityk stracił uznanie w moich oczach – podkreślił gość audycji. – Mam do niego pretensje, że nie wziął czynnego udziału w debacie o obniżeniu wieku emerytalnego, a to co się obecnie dzieje przypomina pączkowanie środowiska liberalnego, co nie jest dobrym zjawiskiem – podkreślił gość audycji.

Również zdaniem  Michała Szpądrowskiego Ryszard Petru sprawdził się również w roli ekonomisty. - Niezależnie od tego, czy się z nim zgadzałem czy nie, na temat ekonomii, zawsze mówił spójnie. Teraz zastanawiam się, kto pisał mu te wystąpienia, bo trudno w ciągu kilku lat stać się osobą publiczną, która nie potrafi nic przekazać – powiedział gość audycji i dodał, że to co robi Ryszard Petru, to łączenie przez podział. – Prawdopodobnie teraz odejdzie z partii, razem z zawieszonymi jej członkami - dodał Szpądrowski.

Magdalena Zdyra zauważyła, że nie usłyszeliśmy słowa konkretu, które wyjaśniłoby na czym ma polegać Plan Petru. - Nowoczesna to partia jednego sezonu, która musi udowodnić, że coś z tego będzie – powiedziała przedstawicielka Federacji Młodych Socjaldemokratów SLD.

Podobnego zdania była również Żaneta Jarząb. - Na pewno nie dołączę do tej inicjatywy i nie sądzę, aby była to długotrwała działalność – dodała gość audycji. 

Więcej tematów w nagraniu audycji

Gospodarzem audycji był Jan Białostocki.

Polskie Radio 24/kawa

Więcej z cyklu Młoda audycja polityczna 

____________________ 

Data emisji: 14.01.18

Godzina emisji: 10.08


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Nowy projekt Ryszarda Petru. "Trudno jest zejść do drugiego szeregu"

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2018 17:05
Ryszard Petru, były przewodniczący Nowoczesnej, ogłosił dziś powstanie nowej inicjatywy politycznej pod nazwą „Plan Petru”. Jak wyjaśnił, jego celem nie jest tworzenie partii politycznych, ale wspieranie istniejących ugrupowań opozycyjnych. Gośćmi Rozmowy Polskiego Radia 24 byli Jerzy Meysztowicz (Nowoczesna) i Paweł Grabowski (Kukiz ’15).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debata Poranka. Publicyści o miejscu Ryszarda Petru w polskiej polityce

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2018 09:21
- Skoro Ryszard Petru nie umie się wcielić w rolę byłego lidera, zwykłego, szeregowego posła i ma większe ambicje, chce to pokazywać i tworzy nowe twory z własnym nazwiskiem w nazwie, to może powinien zdecydować się pójść na całość i odłączyć się z Nowoczesnej z posłami, którzy go wspierają – powiedział w Debacie Poranka Grzegorz Łaguna z Superstacji. O Planie Petru, rekonstrukcji rządu i relacjach Polska – Unia Europejska, rozmawiali także Jacek Liziniewicz (Gazeta Polska Codziennie) i publicysta Wojciech Korkuć.
rozwiń zwiń