X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ekoterroryzm we współczesnym świecie

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2018 20:35
– Nie każdy protest, dotyczący zagadnień ekologicznych, jest demonstracją ekoterrorystów, ale też nie każdy protestujący jest ekologiem – powiedział dr Grzegorz Chocian, prezes Fundacji Konstruktywnej Ekologii. W najnowszej odsłonie audycji „Stacja Deszyfrująca” rozmowa o zagadnieniu ekoterroryzmu i jego oddziaływaniu na funkcjonowanie państw we współczesnym świecie.
Audio
  • 21.01.18 dr Grzegorz Chocian: Rospuda była jednym wielkim fake newsem
Puszcza BiałowieskaZdjęcie ilustracyjne
Puszcza Białowieska/Zdjęcie ilustracyjneFoto: bpn.com.pl/Mateusz Szymura

Dr Grzegorz Chocian zwrócił uwagę, że należy rozdzielić charakter działalności organizacji podających się za te, które walczą w obronie przyrody. Przyznał, że część z nich faktycznie przeciwstawia się konkretnym problemom, natomiast inne, finansowane z niewiadomych źródeł, pod pretekstem walki o dobro natury, mają za zadanie osiągnięcie jakiegoś celu, często politycznego, narzuconego przez ich mocodawców.

– Finansowanie to oscyluje na poziomie dziesiątków milionów złotych rocznie. Źródła tych wpływów najczęściej ulokowane są poza granicami kraju. W naszym państwie istnieją tzw. zielone organizacje, które w sposób mniej lub bardzie świadomy, poprzez swoje działanie, negatywnie wpływają na funkcjonowanie państwa polskiego – powiedział ekolog.


dr Grzegorz Chocian dr Grzegorz Chocian

Jednym z głównych elementów programu nowego premiera – Mateusza Morawieckiego – jest przywrócenie świetności polskiej żegludze śródlądowej. Dr Grzegorz Chocian uważa, że jest to doskonały argument dla niektórych organizacji, by podnieść alarm, że rozwój krajowego transportu rzecznego w negatywny sposób wpłynie na stan przyrody.

– Sprawa Puszczy Białowieskiej jest tylko forpocztą tego, co będzie w niedługim czasie działo się na rzekach. Wiem, że już organizują się pewne „zatroskane” środowiska, by chronić naturę przed najbardziej ekologicznym sposobem transportu towarów. Może być to po prostu cyniczna gra mająca na celu blokadę rozwoju szlaków wodnych i tym samym polskich portów. Zacznijmy o tym mówić po imieniu i zadawać konkretne pytania – zwrócił uwagę gość Polskiego Radia 24.

Audycję „Stacja Deszyfrująca” prowadził Sebastian Rybarczyk.

Polskie Radio 24/db

____________________

Stacja deszyfrująca - wszystkie audycje

Data emisji: 21.01.18

Godzina emisji: 20.06


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Ekoaktywiści czy ekoterroryści?

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2015 13:49
Czy środowiska ekologiczne torpedujące inwestycje samorządowe mają zawsze rację? Czy w swoich działaniach kierują się tylko i wyłącznie troską o naturę? Na te pytania w Magazynie Samorządowym odpowiadał mec. Mariusz Kawczyński, radca prawny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekolodzy zablokują Nord Stream 2? "Czasem jest nam po drodze"

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2017 14:43
Polska zyskała sojusznika w walce z drugą nitką Gazociągu Północnego. Budowę Nord Stream 2 chcą zablokować ekolodzy. Polem bitwy stała się Finlandia: organizacje Client Earth i Greenpeace domagają się, by fińskie władze wydały negatywną decyzję w sprawie przebiegu gazociągu. Mówił o tym w Polskim Radiu 24 Marcin Stoczkiewicz z Client Earth.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Do ostatniego drzewa” - film dokumentalny o Puszczy Białowieskiej

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2017 16:10
- Chcieliśmy, aby ludzie poznali puszczę. Wszyscy musimy wiedzieć, czym ona jest. My także ją odkryliśmy. Choć każde z nas wcześniej w niej było, podczas kręcenia filmu odkryliśmy totalnie inną puszczę, magiczną – powiedziała w audycji Weekend Kulturalny reżyserka Aia Ase. O filmie dokumentalnym „Do ostatniego drzewa” mówił w Polskim Radiu 24 także reżyser Edi Porembny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Protestują ci, którzy zarabiają pieniądza na uśmiercaniu zwierząt"

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2017 15:10
Mechaniczne uszkodzenia mózgu, zatrucie spalinami czy porażenia prądem, to tylko niektóre metody uboju zwierząt wciąż dopuszczane przez polskie prawo. O projekcie nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Mucha (Gazeta Polska Codziennie) i Grzegorz Puda, poseł PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Opłata za torebki foliowe to nieśmiały krok ewolucyjny”

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2018 11:15
 - Jeżeli na każdych zakupach bierzemy 5 czy 6 torebek foliowych, daje to już kilka złotych. Wcześniej czy później zaczniemy to liczyć. Sądzę, że najszybciej gospodarności nauczą się najubożsi – powiedział w Polskim Radiu 24 Sławomir Brzózek z Fundacji Nasza Ziemia. Odniósł się w ten sposób do zmian, które weszły w życie 1 stycznia 2018 roku.
rozwiń zwiń