X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sąd apelacyjny odrzucił wniosek rodziców Alfiego Evansa

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2018 21:00
Szpital Alder Hay w Liverpoolu opublikował oświadczenie po tym, gdy sąd apelacyjny odrzucił odwołania rodziców chłopca wobec odmowy ws. jego wyjazdu do szpitala we Włoszech. Jak podkreślono, dla lekarzy "głównym priorytetem jest zapewnienie Alfiemu opieki, na którą zasługuje". O sprawie Alfiego Evansa mówili w audycji Terlikowski Na Froncie Paweł Woliński (CitizenGo) i Marcin Bąk (TV Republika).
Audio
  • 25.04.2018 Paweł Woliński i Marcin Bąk o sprawie Alfiego Evansa.
Alfie Evans
Alfie EvansFoto: Alfie's Army/Twitter

Alfie Evans cierpi na niezidentyfikowaną chorobę neurologiczną. W poniedziałek lekarze, mimo sprzeciwu rodziców, odłączyli Alfiego od aparatury. Dziecko z trudem oddychało, a rodzice chcieli przewiezienia go do Rzymu. Prawnik ojca Alfiego przekonywał w sądzie, że nie podaje w wątpliwość diagnozy szpitala i nie szuka w Rzymie uleczenia. Podkreślał jednak, że nie można mówić, że życie ludzkie jest daremne, bo jakość życia nie jest uważana za wystarczającą. Przedstawiciele szpitala podkreślali, że stan dziecka nie będzie się już poprawiał, a transport może wyrządzić mu dodatkową krzywdę.

Wcześniej sąd niższej instancji orzekł, że Alfie nie powinien być zabrany do Włoch, a lekarze i rodzice powinni wspólnie ustalić, jak dziecko spędzić ma ostatnie chwile. Lekarze zajmujący się Alfiem argumentowali, że najlepszym rozwiązaniem jest pozostawienie dziecka na oddziale. We wtorek sędzia poprosił, by rozważyli przeniesienie Alfiego do domu.

Zdaniem Pawła Wolińskiego nie możemy wykluczyć, że regres się cofnie i będziemy mieli do czynienia z poprawą. - W tej chwili chłopiec walczy o życie bez respiratora i żyje. Brytyjscy sędziowie powiedzieli, że jeśli rodzice nie przyczyniają się do komfortu życia, to nie mają praw do życia. To niebezpieczna konstrukcja. Skazywanie Alfiego na śmierć głodową też nie przyczynia się do komfortu – mówił analityk.

Według Marcina Bąka trzeba siedzieć w głowach sędziów i lekarzy, którzy te decyzje podejmują. - To stwierdzenie, że chodzi o to, żeby zabić, jest kluczem. Kluczowe jest pojęcie, które pada przy podobnych sytuacjach, jak jakość życia. Władni w tej sytuacji mówią, że jakość życia tego chłopczyka jest na tyle niska, że lepiej byłoby, gdyby umarł – powiedział gość Polskiego Radia 24.

Alfie przebywa w Alder Hey od grudnia 2016 roku. Zdaniem lekarzy u chłopca doszło do nieodwracalnych zmian w mózgu, które pozbawiły go zmysłów wzroku, słuchu, smaku i czucia, a dalsza terapia "nie jest w jego najlepszym interesie" i może być nie tylko "daremna", ale także "nieludzka".

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Tomasz Terlikowski.

Polskie Radio 24/PAP

___________________

Terlikowski na froncie - wszystkie audycje

Data emisji: 25.04.2018

Godzina emisji: 20:07


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Sprawa Alfiego Evansa. "To zabijanie dziecka na raty"

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2018 15:33
– Ta sprawa pokazuje w pigułce to, w jakim kierunku idzie współczesna Europa. To nie jest dobra droga – oceniała w Gorącym Temacie Agata Puścikowska z „Gościa Niedzielnego” i Polskiego Radia. Publicysta w Polskim Radiu 24 odniosła się do sprawy Alfiego Evansa. Chłopiec w poniedziałek wieczorem został odłączony od respiratora, sąd nie zgadza się na jego transport do Włoch.
rozwiń zwiń