X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Teolog: określenie czasu i sposobu śmierci jest demoniczne

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2018 21:00
W ostatnich tygodniach w mediach głośno było o sprawie prof. Davida Goodalla, który zdecydował się na wspomagane samobójstwo. Australijski botanik, w wieku 104 lat, zakończył swoje życie w Szwajcarii, gdzie tego typu procedura jest legalna. W audycji "Terlikowski na Froncie" o sprawie mówił ks. dr hab. Piotr Kieniewicz, marianin, bioetyk.
Audio
  • 13.06.18 Terlikowski na Froncie. Rozmowa z ks. drem hab. Piotrem Kieniewiczem
Australijski botanik i ekolog David Goodall (na zdj.) po konferencji prasowej dzień przed swoją śmiercią
Australijski botanik i ekolog David Goodall (na zdj.) po konferencji prasowej dzień przed swoją śmierciąFoto: PAP/EPA/GEORGIOS KEFALAS

Jak podkreślił w Polskim Radiu 24 ks. dr hab. Piotr Kieniewicz, w kontekście śmierci prof. Davida Goodalla nie powinno się mówić o eutanazji. – Słowo "eutanazja" pierwotnie oznaczało bezbolesną śmierć w schyłkowej fazie życia, która była naznaczona cierpieniem. Śmierć w tym kontekście jest zamknięciem czasu cierpienia. W sytuacji prof. Goodalla użycie terminu "eutanazja" jest o tyle niewłaściwe, że mieliśmy do czynienia z człowiekiem zdrowym, który po prostu mówił, że nie jest szczęśliwy – wskazał teolog.  

Gość PR24 przekonywał również, w kontekście śmierci prof. Goodalla, że "określenie czasu i sposobu śmierci jest demoniczne". – Nie jesteśmy właścicielami naszego życia. Ono zostało nam dane, ale nie jesteśmy jego panami – mówił bioetyk. – Skoro sami sobie nie daliśmy życia, to dlaczego, na jakiej podstawie, mielibyśmy je sobie odbierać? – dodał ks. dr hab. Piotr Kieniewicz.

Więcej – m.in. o moralnym aspekcie biernej i czynnej eutanazji – w całej audycji.

Gospodarzem programu był Tomasz Terlikowski.

Polskie Radio 24/zz

----------------------------------

Data emisji: 13.06.18

Godzina emisji: 20.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Debata społeczna o interkomunii w Niemczech

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2018 21:21
W Niemczech toczy się szeroka debata na temat interkomunii. Dyskusja dotyczy sytuacji małżonków protestanckich i Katolików, którzy chcieliby móc przystępować do jednej komunii. Konferencja Episkopatu Niemiec zaproponowała przyznanie im takiego prawa. Mówił o tym w audycji Terlikowski na Froncie ks. prof. Andrzej Kobyliński z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Z nominacjami kardynalskimi jest trochę jak z sondażami politycznymi"

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2018 21:09
„Papieski jałmużnik arcybiskup Konrad Krajewski otrzyma godność kardynała” - ogłosił w niedzielę Franciszek w południe podczas spotkania z wiernymi w Watykanie. Wraz z 54-letnim polskim arcybiskupem kardynałami zostanie łącznie 14 dostojników z całego świata. O nowych nominacjach kardynalskich mówili w audycji Terlikowski Na Froncie ks. Przemysław Śliwiński (rzecznik prasowy Archidiecezji Warszawskiej) i Dariusz Bruncz (portal Ekumenizm.pl).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dwie trzecie Irlandczyków za liberalizacją prawa aborcyjnego. Komentarze

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2018 21:00
Za liberalizacją przepisów aborcyjnych w Irlandii opowiedziało się 66,4 proc. uczestników piątkowego referendum - wynika z oficjalnie ogłoszonych w sobotę danych. Frekwencja w referendum wyniosła 64 proc. O zwycięstwie zwolenników zmiany prawa aborcyjnego w Irlandii mówili w audycji Terlikowski Na Froncie Tomasz Rowiński, („Christianitas”) i Krzysztof Kasprzak (Fundacja Życie i Rodzina).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Państwo i rodzina - jak przenikają się wizje

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2018 21:11
Państwo opiekuńcze czy wymagające – dyskusja o źródłach postaw politycznych i etycznych w rozmowie Tomasza Terlikowskiego z dr. Jackiem Wasilewskim.
rozwiń zwiń